Veteráni – Prague Masters 2009

Veteráni Benešova byli na letošním turnaji Prague Masters jako noc a den, ve čtvrtek na ručník, v pátek pak jako znovuzrození.

SK Benešov – Star Dust 1:4 (1:2, 0:2). Přátelé z Tatranu nebyli ani tak nad benešovské síly jen byli oproti nim produktivní. Ze šesti šancí skórovali čtyřikrát, Benešov ze stejného počtu jednou.

SK Benešov – Lhokamo 0:2 (0:1, 0:1). Jako vždy – soupeř posouvající florbal do prostoru hokejbalu a Benešov celé utkání o dvě třídy lepší, ale bez efektu (na mini hřištích Hamru v Braníku prostě hrát Benešov neumí). Utkání ukončili v křeči a paralyzováni „sekanou“ soupeře.

SK Benešov – Zvolen 0:0. Rychlonohým hokejistům ze Slovenska za pátek trošku došel pohon, a tak hra, co se rychlosti týká, byla vyrovnaná. Herně byl byl Benešov lepší, ale střelecká nemohoucnost však pokračovala.

SK Benešov – Wiler-Eslinger (Švýcarsko) 5:7. Nejhezčí benešovské utkání se soupeřem, který hrál opravdový florbal. Při absenci strkanců a sekání byla střelecká nemohoucnost Benešova rázem pryč a obě mužstva předváděla líbivé kombinace zakončené střelbou či ohrožením branky z blízka.

SK Benešov – Torpédo Havířov 8:5. Utkání, které se nedalo prohrát! Benešovských bylo sedm a soupeř měl více jak tři útoky, ale tam jeho převaha končila. Herní kvalita byla na benšovské straně. V utkání si střeleckou bilanci vylepšil Michal Hlaváček a o obranné linie se zvláště zasloužil nevadnoucí Mirek Pokorný.

Sestava Benešova: Červ, Čížkovský, Bernas, Panuška, Pokorný, Kieler, Hlaváček, Uher, Kovařík, Severa, Matuška, Šimek, Teringl, Hruška, Fifka, Podhola.

Dorostenky – Liga (divize B)

SK Florbal Jadberg Benešov – TJ JM Chodov 1:3 (0:0, 0:2, 1:1), branka Benešova: Vnoučková (Šraierová). Vyrovnaný zápas se špatnou koncovkou pro Benešov.

SK Florbal Jadberg Benešov – DDM Praha 10 7:3 (1:1, 6:0, 0:2), Branky Benešova: Červová (Šraierová), Červová (Matušková), Fraňková (Červová), Vnoučková (Červová), Šraierová (Matušková), Červová (Matušková), Červová (Matušková). Zápas rozhodla excelentní druhá třetina v podání Benešova.

SK Florbal Jadberg Benešov – FBC Kladno 6:7 (0:3, 2:3, 4:1), branky Benešova: Slavíková (Matějková), Fraňková (Matušková), Matušková (Fraňková), Slavíková (Vnoučková), Slavíková, Fraňková (Matušková). Katastrofální hru v první a druhé třetině a hrozící debakl Benešova odčinila děvčata vynikajícím výkonem ve třetí třetině, ale na body to nestačilo.

Sestava Benešova: Radová Veronika (pouze 1. zápas), Remišová (2. a 3. zápas) – Šraierová, Pečená, Vnoučková – K. Červová, Vnoučková, Matějková, Matušková, Vašáková, Fraňková, Slavíková (pouze 3. zápas).

Junioři - 3. liga (divize III)

SK Florbal Benešov - S-Garda SSK Future 2:9, SK Praha 4 IB Vodolka - SK Florbal Benešov 1:14.

Starší žáci A - PH+SČ přebor (divize C)

SK Florbal Benešov - Tatran Střešovice B 5:3, Vosy Praha DDM Modřany B - SK Florbal Benešov 5:2.

Starší žáci B - PH+SČ přebor (divize A)

SK Florbal Benešov B - BLACK ANGELS B 0:15, FbK Wildcats Praha - SK Florbal Benešov B 2:4.

Mladší žáci B - PH+SČ přebor (divize C)

SK Florbal Benešov B - SK Praha 4 IB Vodolka 3:1, BLACK ANGELS B - SK Florbal Benešov B 4:4.

Black Angels x SK Florbal Benešov 1:0

Do prvního zápasu nastoupil Benešov proti neznámému soupeři SK Dvojka, který přijel na turnaj se šesti hráči do pole. Zpočátku se zdálo, že soupeře Benešáci jednoznačně přehrají. Ale nestalo se. Výhra 3:1 byla vychozená, vyplácaná a dotlačená.

V druhém zápase slaboučkého soupeře Orku, nepatřícího do skupiny elite, Benešov přehrál jednoznačně. S chutí a rychle zvyšovali hráči náskok a pohledné akce byly doprovázeny důslednou hrou před soupeřovou brankou. Na výsledku se gólově podílelo sedm hráčů. Zejména lze připomenout střelce Tomáše Havlíčka, který dal čtyři góly a Matěje Švarce (nar. 2003), který vstřelil dva góly.

Ve třetím zápase se střetl Benešov s SSK Future. Byl to tentýž soupeř, v témže složení, jaký hrál minulý týden na turnaji nadějí. V první půli benešovští mladícii hráli velmi slušně. Hrálo se téměř pouze na polovině soupeře a stav 3:0 po prvním poločase zcela odpovídal výkonu obou mužstev. V druhé půli nepochopitelně Benešáci přestali hrát a nechali si vstřelit dva zbytečné góly. A dobře rozehraný zápas byl zbytečně zdramatizován.

Finále: Black Angels - SK Florbal All Blacks 1:0

Napínavý zápas od začátku do konce. Jediný gól padl hned v úvodu zápasu do benešovské branky a rozhodl o výsledku. V tomto zápase se projevily herní neduhy týmu – pomalé rozehrání standardních situací, nedůraz před soupeřovou brankou, mizerná střelba. Pochvala pro Petra Fejtka, který celkem bez problémů ubránil „Blondýnku“ a také pro Filipa Chromého, který chytil dvě trestná střílení.

Benešov: Chromý Filip, Bouček Adam, Dán Vojtěch, Fejtek Petr, Havlíček Tomáš, Hejčl Oldřich, Karpov Dominik, Koukol Jakub, Klápa Vladimír, Půlpán Albert, Slunečko Radim, Starý Pavel, Švarc Matěj, Vojtíšek Michal, Vopička Marek,Trenéři: Miloš Vojtíšek a Lukáš Brož