FBC Panthers – SK Florbal Sloane Park Benešov 1:1

Stejně jako v loňském ročníku se prvním soupeřem Benešova stal tým FBC Panthers a v konečném účtování se opakovala i dělba bodů. Přestože byly hráčky z Benešova jednoznačně lepším týmem, řada střel končila v jistých rukou skvěle chytající brankařky protihráček. Jedním z problémů neúspěchu na turnaji bylo také několik přesilových her nabídnutých soupeřkám. Právě jednu z nich ve třetí třetině dokázaly hráčky Panters proměnit a benešovská děvčata byla nucena dotahovat jednobrankové manko. Odpověď přišla záhy z čepele Hanky Kubátové, která střelou z otočky našla pro míček v cestě do branky volnou skulinku. V závěru utkání se však nepodařilo zaznamenat další střelecké úspěchy, proto skončil zápas remízou.

Branka Benešova: 27. Kubátová. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1.

SK Florbal Sloane Park Benešov – Cirkus Praha 3:7

Nově vzniknuvší tým, poskládaný díky množství přestupů z různých družstev, byl pro Benešov před úvodním hvizdem z části záhadou. Po fyzické stránce skvěle připravený tým hrající na tři útoky rychle přesvědčil děvčata z Benešova, že tento zápas nebude pro ně procházka Růžovou zahradou na Konopišti. Na první rychlou branku Cirkusu ještě dokázala kontrovat Nováková, ale zbytek první třetiny a především začátek druhé byl plně ovládnut pražskými hráčkami. Během dvou minut dokázaly přidat další tři góly, čímž utkání víceméně rozhodly. Nedá se říci, že by byly výrazně lepším týmem, ale jejich pohyb činil celé benešovské obraně značné problémy, obě bránící pětice přestávaly navíc postupně akceptovat pokyny ohledně hry na vlastní polovině a "cirkus" (bohužel ne ten, při kterém se rádi zasmějeme) tak chvílemi předváděl jiný tým, než který má tuto vizitku ve svém názvu. Díky jednoduché kombinaci po mantinelu a následnému doběhnutí míčku se protihráčky dostávaly velmi snadno na benešovskou polovinu. Ve třetí třetině sice florbalistky od Konopiště Benešova pomalu získávaly na hřišti převahu, ale díky neproměněnému samostatnému úniku a o chvíli později trestnému střílení nestačily k zisku bodu ani trefy Šraierové a Kubátové.

Branky Benešova: 5. Nováková, 32. Šraierová, 34. Kubátová. Vyloučení: 3:1. Třetiny: 1:3, 0:4, 2:0.

Sestava SK Florbal Sloane Park Benešov pro oba zápasy: Slámová Renata (G), Radová Veronika, Syslová Ivana, Kubátová Hanka, Dostálová Barbora, Suková Michaela, Erlichová Denisa, Nováková Jitka, Syslová Markéta, Nováčková Anna, Vašáková Martina, Šraierová Veronika.

KAREL HLAVÁČEK