Ženy – 2. liga žen – divize III

Slávia VŠ Plzeň – SK Florbal Sloane Park Benešov 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Branky: 3. Kubátová (Suková), 14. Kubátová, 18. Vašáková (Kubátová), 24. Kubátová, 27. Barková.

Zápas Hanka Kubátová, versus tým Plzně, tak by mohl znít dvoupalcový titulek tohoto utkání. Podílela se totiž na čtyřech z pěti našich vstřelených branek. Ale byla to především zásluha celého týmu, který šlapal jako dobře namazaný stroj. Precizní obrana celé pětice, rychlé a smrtící útočné akce, to byly přednosti, které soupeřkám na rozdíl od nás chyběly. Nedokázaly zejména zúročit obrovskou množstevní převahu, přizpůsobily se naší na pohled statické hře ukolébavkového typu, což se jim stalo osudným. Díky několika vytažením od mantinelu a střelám z otočky, případně obtočení kolem brankové konstrukce se nám podařilo během druhé třetiny vypracovat tříbrankový náskok, který jsme bez větších potíží udrželi až do samotného konce. Tento duel také ukázal, že na počtu hráčů na soupisce rozhodně nezáleží, když benešovská děvčata dokázala zvítězit v 8 hráčkách proti 18 plzeňským.

SK Florbal Sloane Park Benešov – Fbc Panthers B 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Branky: 16. Kubátová, 22. Vašáková, 24. Vašáková.

Velmi vyrovnané utkání od začátku až do závěrečného hvizdu rozhodčích. Nástup protihráček byl ve srovnání s předešlým utkáním jako hurikán. Úvodní minuty jsme opět dobře ubránili, ale byl to bohužel tým Panthers, který šel do vedení. Naší nejlepší částí bylo opět druhé dějství, kde se nám podařilo vsítit tři branky a ujmout se tak vedení. Bohužel to byl již druhý zápas v jediný den a při nezvykle malém počtu začaly síly ubývat. V poslední třetině se díky dvěma gólům v rychlém sledu přetočil jazýček vah na stranu soupeřek. Dvě z obdržených branek padly nešťastně po nepovedených střelách, na které se naší brankařce již nepodařilo zareagovat, o další dvě se postarala kapitánka hostí nechytatelnými projektily pod horní tyčku branky. Vzhledem k vyrovnanému průběhu zápasu si naše děvčata zasloužila minimálně remízu, ale florbal se bohužel hraje na góly a tak nám nezbylo, než se uklidňovat a motivovat myšlenkou, jak jim smolnou prohru druhý den vrátíme.

Sestava Benešova pro oba zápasy: Slámová Renata (G), Radová Veronika, Kubátová Hanka, Suková Michaela, Nováčková Anna, Vašáková Martina, Ouředníková Veronika, Barková Lenka, Kadlecová Jana.

Divoký kočky – SK Florbal Sloane Park Benešov 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)

Branky Benešova: 3. Kubátová (Syslová M.), 6. Barková (Kubátová), 11. Červová, 19. Barková (Červová).

Počet přesilovek: 1:0.

Benešovské ženy hrály od prvních minut ve velké psychické pohodě, dle pokynů ze střídačky se snažily o kombinační hru po zemi, což bylo hlavním přínosem k tomu, aby se ujaly vedení a prakticky rozhodly utkání již v první třetině. Protihráčky sice kousaly a pohybovaly se poměrně aktivně, ale díky častým přestupkům proti pravidlům, zejména sekání nás samy dostávaly na koně. Především nově složenému triu pro tento turnaj Vašáková-Barková-Červová se kombinačně velmi dařilo. Ale ani druhý útok nezůstával pozadu a přispěl svou troškou do mlýna k vedení. Ve druhé části jsme zvýšili již na čtyřbrankový rozdíl a začali pomalu šetřit síly na nadcházející utkání, ale krátce nato jsme obdrželi branku, díky čemuž začaly hrát Kočky s nově nabytou euforií a dostávaly se častokrát k zakončení. Krátce nato se snažila Lenka Barková obhodit obránkyni s pomocí mantinelu, při pohybu vpřed ji nešťastně udeřila nekontrolovatelně do obličeje. Hráčce se spustila krev z nosu a nemohlo následovat nic jiného, než pětiminutové vyloučení. Dlouhé oslabení naše čtveřice bránila zuby nehty, na branku směřovalo pramálo střel, všechny končily díky obětavým zásahům na půli cesty. Pětiminutovku jsme přečkali a rozhodnuti dohrát zápas s míčkem na svých hokejkách jsme se usídlili na polovině soupeřek. Gól vstřelený ze závaru před naší brankou v polovině poslední třetiny dal soupeřkám ještě větší naději, ale naše hráčky ucítily, že pomalu začínají tahat za kratší konec provazu, proto opět zabraly. V závěrečných minutách to byla tedy opět brankařka protihráček, která se ve své kleci značně zapotila.


SK Florbal Sloane Park Benešov – Fbc Panthers B 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky: 2. Barková (Kubátová), 34. Vašáková, 34. Barková (Kubátová).

Rozhodnuti oplatit porážku z předchozího dne jsme nastoupili opět proti béčku Panthers. Po první třetině vyrovnané co se dění na hřišti i skóre týče, to nebyl nikdo jiný, než kapitánka protihráček, kdo nám vstřelil již druhý gól v tomto utkání. Přestože jsme ji bránili individuálně osobní obranou a při svém pohybu na hřišti byla neustále obtěžkána koulí na noze v podobě jedné z našich děvčat, dokázala se prosadit. Po této brance jsme se rozhodli zaměřit se na ještě aktivnější osobní obranu. Spoluhráčky si občas vypomohly, zdvojily a k ničemu ji již nepustily. K tomu se připojilo aktivní napadání v hloubi pole soupeřek a hra se postupně přelévala na naši útočnou polovinu, kde si ze svatyně protihráček udělaly doslova střelnici, všechny akce bohužel končily u skvěle chytající brankařky. V průběhu třetí třetiny asi celý tým velmi mrzela situace z druhé části, kdy Martina Vašáková netrefila prakticky prázdnou bránu. Benešačky ale byly rozhodnuty tento zápas neprohrát, hrát srdcem, naplno, zabrat na hřišti jedna za druhou a za celý tým. A to ve sportovním utkání znamená v součtu velmi silnou motivaci a účinnou zbraň. Paradoxně to byla Vašáková, kdo srovnal stav na světelné tabuli necelé tři minuty před koncem. Půl minuty nato vyřešily učebnicově situaci dva na jednoho Kubátová s Barkovou. Tím stvrdily odhodlání týmu a ambice všech hráček na naší střídačce jít za vítězstvím. Závěrečné minuty jsme zodpovědně ubránili dvě akce protihráček a dohráli zbývající čas v útočném rohu hřiště. Nejvíce pozitivní na výkonu v obou zápasech bylo zapojení obránkyň do postupné rozehrávky i útočných akcí, což jen podtrhuje báječný týmový výkon všech zúčastněných. Skvěle do týmu zapadla i dorostenka Katka Červová, která si tímto v letošní sezoně famózně vyzkoušela první start za ženy, když si hned v prvním utkání připsala do kanadského bodování 2 body.

Sestava Benešova pro oba zápasy: Slámová Renata (G), Kadlecová Jana, Nováčková Anna, Erlichová Denisa, Kubátová Hanka, Suková Michaela, Vašáková Martina, Barková Lenka, Červová Kateřina, Syslová Markéta.KAREL HLAVÁČEK

Liga mladších žáků – divize III

TJ Sokol Královské Vinohrady – SK Florbal Jadberg Benešov 4:6 (1:3, 2:2, 1:1)

Branky (asistence): Tůma (Lukáš), Vyhnal (Tůma), Tůma (Perný), Perný (Velcl), Tůma, Tůma (Velcl)

SK Florbal Jadberg Benešov – AC Sparta Praha 7:6 (3:3, 2:1, 2:2)

Branky (asistence): Tůma, Kobler, Kmoch (Vyhnal), Kmoch (Vyhnal), Velcl, Perný (Velcl), Velcl

Sestava Benešova: Ballek – Lukáš, Benačan, Velcl, Tůma, Perný – Kobler, Vávra, Vyhnal, Hradil, Kmoch – Matušková, Hruška

Zápasy se podobaly jeden druhému jak vejce vejci. Benešáci se v úvodu obou zápasů dostali do rychlého vedení, soupeři odskočili na rozdíl několika branek a přestali hrát v domnění, že už soupeře porazili. Jenže ani SKV ani SPARTA nesložili zbraně, snížili (SPARTA dokonce několikrát v průběhu vyrovnávala) a udělali z utkání drama. Benešov nakonec prokázal větší bojovnost, větší vůli po vítězství a obě utkání dotáhl do vítězného konce. Velkou pochvalu zaslouží brankář Kuba Ballek, který po zdravotních problémech a po jednom absolvovaném tréninku nastoupil do branky a podržel svůj tým v nejdůležitějších momentech zápasů.

ROMAN KIELER

Liga žákyň – divize III

FA Mladá Boleslav–TYGŘICE – SK Florbal Sloane Park Benešov 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

K dalšímu turnaji nastoupily žákyně Benešova tuto neděli v moderní hale ZŠ Praha – Kunratice. Zápasy našeho týmu byly v poněkud pozdním čase a to od 14. resp. (až) od 18. hodiny.
V prvním zápase je čekaly mladoboleslavské tygřice. V jejich týmu byly pouze tři hráčky ročníku 95, další byly v ročnících 1997 až 2001. Byl to tedy papírově hratelný soupeř.
Předpoklady se naplnily a naše děvčata splnila očekávání. Již ve 4. minutě zápasu otevřela skóre Bára Pokorná. Následně sice došlo ke ztrátě míčku před naší brankou, ale brankářka Kája Červová spolu s obranou nebezpečí zažehnaly. V šesté minutě Aneta Perná ze středu hřiště krásně našla Simonu Matuškovou, která nekompromisně zavěsila „pod víko“ – 2:0. V poslední minutě třetiny ještě zahrozil i druhý útok, kdy nejdříve Bára Pokorná těsně minula branku, míčku se za klecí zmocnila Deniska Škoulová, vytáhla jej obloučkem před branku, ale mladoboleslavskou brankářku neprostřelila.
I do druhé třetiny vletěla naše děvčata s vervou, hned v první minutě druhé třetiny po nádherné akci Anety Perné a Simony Matuškové druhá jmenovaná mířila těsně vedle. V 16. minutě zápasu si obě jmenované vyměnily role nahrávačky a střelkyně, kdy však Aneta Perná ani nadvakrát brankářku neprostřelila. Obratem se soupeřky dostaly před naši branku, kde po závaru nechybělo málo a mohlo být sníženo. V 18. minutě Eva Loudová vyzvala ke střele Báru Pokornou stojící „mezi kruhy“, která svižnou střelou zamířila k tyči, odkud však míček skvěle vytěsnila boleslavská brankářka.
Ve třetí třetině benešovský tým začal přesilovou hrou, na hřiště nastoupila speciální formace, která rozebrala obranu soupeřek a v polovině přesilovky po přihrávce Simony Matuškové zvýšila Aneta Perná. Nápor našich děvčat pak pokračoval. Ve 24. minutě si naběhla Bára Pokorná, která pěkně vystřelila přes nohu gólmanky, ale míček těsně minul branku. Nedlouho poté opět Bára Pokorná pro změnu nabídla přihrávkou šanci Evě Loudové, která mířila těsně vedle šibenice. Nejvážnější situací před naší brankou byla akce ve 26. minutě, kdy se pěkně uvolnila útočnice z Boleslavi, z otočky prudce vystřelila, ale Kája Červová byla na svém místě. Minutu a půl před koncem zápasu pak byla vyloučena Bára Kalinová za špatnou vzdálenost při rozehrávce soupeřek, naše bránící se družstvo nedopustilo žádné komplikace poté, co mladoboleslavský trenér odvolal brankářku, aby ještě více posílil útok, ukončila zápas tři vteřiny před jeho koncem Simona Matušková střelou do prázdné brány.

Branky (nahrávky): Pokorná, Matušková (Perná), Perná (Matušková), Matušková.


SK Florbal Sloane Park Benešov – ELITE Praha 2:10 (0:3, 2:4, 0:3)

V druhém zápase nás čekal těžký soupeř. Hráčky ELITE sice nastoupily v šesti, tedy bez možnosti střídání, nicméně všechny hráčky byly ročník 1995 a výškově, váhově, ale zejména herně bez problémů převyšovaly naše družstvo. Výkon našich děvčat lze krátce popsat jako děs, hrůza, zmar a zoufalství.
Snad jen v první polovině úvodní třetiny byl vidět náznak nějaké naší šance. V 5. a pak 7. minutě však dvakrát za sebou zůstala naprosto nepokrytá tatáž útočnice soupeřek a tváří v tvář s naší brankářkou ani jednou nezaváhala. Vrcholem třetiny pak bylo, když hráčka ELITE jako nůž máslem projela celým hřištěm, kdy v podstatě bez jakéhokoliv odporu našich hráček bez problémů před brankoviště vystřelila a uzavřela skóre 1. třetiny – 0:3
O přestávce trenér Matuška udělal změny v sestavě, Báru Chmielovou, mimochodem snad jedinou naši hráčku hrající v tomto zápase v plném nasazení, přesunul do útoku, Anetu Pernou do obrany a dočasně pozdržel střídání našich nejmenších – Denisy Škoulové a Míšy Panuškové. Tato změna v sestavě přinesla na okamžik své ovoce, ve 3. minutě Aneta Perná vyslala kolmou přihrávkou vpřed Simonu Matuškovou, která snížila na 1:3. Kdo myslel na obrat, ten se hrubě mýlil. Naše děvčata nejenom, že nepřidala další gól, naopak v 5. minutě nečinně přihlížela dalšímu slalomu přes celé hřiště hráčky ELITE, která nikým nebráněna přesně vystřelila k naší levé tyčce – 1:4.
V tom okamžiku se bohužel stalo něco neuvěřitelného. Místo aby se hráčky zamyslely nad svým výkonem a přidaly v zatím nedostatečném nasazení, zapomněly, že vlastní brankářka je v době zápasu „nedotknutelná“ a místo, aby ji povzbudily a posílily její brankami nahlodané sebevědomí, některé z nich naopak směrem k ní směřovaly své vyčítavé poznámky. Té to příliš nepřidalo, a proto přišla „černá“ 8. minuta, během níž padly do naší branky tři góly. Půl minuty před koncem 2. třetiny ještě snížila po nahrávce Báry Kalinové její jmenovkyně Chmielová.
O přestávce, kdy naše brankářka ani nešla na střídačku, ale za brankou zpytovala svědomí a o samotě se uklidňovala před závěrečným dějstvím, se trenér a kapitánka Chmielová snažili zchladit hlavy některým hráčkám a všechny povzbudit do poslední třetiny. Nicméně ke změně skóre došlo pouze na straně ELITE, které zarovnalo svůj počet branek na kulatých 10.
Přístup a chování (některých) hráček v tomto utkání bude mít zřejmě dohru na úterním tréninku.

Branky (nahrávky): Matušková (Perná), Chmielová (Kalinová)

Sestava Benešova: Karolína Červová – Bára Chmileová ©, Bára Kalinová, Simona Majerová, Anežka Hejzlarová – Simona Matušková, Aneta Perná, Eva Loudová, Bára Pokorná, Míša Panušková, Denisa Škoulová

Trenér: Zdeněk Matuška
Vedení týmu: Luděk Červ, Richard Panuška

LUDĚK ČERV

Liga elévů – divize III

SK Florbal Sloane Park Benešov – FBŠ Bohemians 7:2 (3:1; 1:1; 3:0)

Sestava Benešova: Fifka Tom., Garreis Marek, Garreis Kryštof, Benda Adam, Reichrt Dan, Garreis Pavel, Vojtíšek Miloš, Šimák Jan, Smutný Lukáš, Palla Vít, Havlíček Tomáš, Škoula Dan, Dvořák Michal, Boháč František

Od začátku utkání benešovští chlapci hráli pohlednou, rychlou, technickou a kombinační hru, kterou soupeře přehrávali ve všech směrech a nedovolili jim téměř nic vymyslet. Všem hráčům patří dík za zodpovědný přístup a jejich nasazení.

Branky: Vojtíšek M. 3, Šimák J. 2, Palla V. 1, Garreis K. 1.

Asistence: Smutný L. 2, Garreis P. 2, Garreis K. 1, Vojtíšek M. 1.

Tatran Střešovice – SK Florbal Sloane Park Benešov 1:3 (0:1; 0:0; 1:2)

Sestava Benešova: Fifka Tom., Garreis Marek, Garreis Kryštof, Benda Adam, Reichrt Dan, Garreis Pavel, Vojtíšek Miloš, Šimák Jan, Smutný Lukáš, Palla Vít, Havlíček Tomáš, Škoula Dan, Dvořák Michal, Boháč František

Do druhého utkání jsme nastoupili s respektem proti mužstvu, které zatím vévodilo ligové tabulce. Po několika vydařených akcích naši chlapci našli opět sami sebe a „vydřeli“ vítězství. Vyzdvihnout musím výkon Miloše Vojtíška v, pro něj nezvyklé, roli útočníka, které se zhostil na výbornou a také gólmana Tomáše Fifky,který tým podržel v horkých chvílích.

Branky: Reichrt D. 1, Šimák J. 1, Garreis P. 1.

Asistence: Benda A. 1, Vojtíšek M. 1.

Vedoucí družstva: Garreis P.; Benda M.

PAVEL GARREIS

Přípravkové naděje první turnaj zvládli na výbornou a obsadili 2. místo.


Turnaje, který se konal v sobotu 7. 11.2009 v hale ZŠ Kunratice se zúčastnilo celkem 8 týmů rozdělených do dvou skupin:

Skupina A
FBC Start98
AC Sparta Praha B
Black Angeles A
FBC Panthers

Skupina B
AC Sparta Praha A
Black Angeles B
SK Florbal Benešov All Blues
SSK Future

Výsledky benšovských zápasů ve skupině:

SK Florbal Benešov All Blues – SSK Future 3:2
Branky Benešova: Vojtěch Dán, Petr Vyhnal, Vladislav Klápa

AC Sparta Praha A – SK Florbal Benešov All Blues 1:1
Branky Benešova: Jakub Koukol

SK Florbal Benešov All Blues – Black Angeles B 5:0
Branky Benešova: 2x Marek Janatka, 2x Michal Vojtíšek, Vojtěch Dán

Finále:

AC Sparta Praha B – SK Florbal Benešov All Blues 3:2
Branky Benešova: Jakub Koukol, Petr Vyhnal

Sestava Benešova: Brankář: Daniel Varga, Obrana: Jan Wagner, Vojtěch Dán, Jakub Koukol, Tomáš Zeman, Michal Znášík, Michal Vojtíšek, Útok: Matěj Švarc, Jakub Švarc, Max Faktor, Dominik Hojda, Marek Janatka, Oldřich Hejčl, Vojtěch Kubias, Petr Vyhnal, Vladislav Klápa, Veronika Hatinová.

Výborný brankář , zkušená obrana a bojovný útok byl základem našeho úspěchu.
"Většina našich hráčů se přípravkového turnaje zúčastnila poprvé a nevedla si vůbec špatně! V brance se skvělým výkonem předvedl Daniel Varga a i díky jeho zákrokům a výhozům jsme směle dokráčeli až do finále, kde jsme po velkém a nervy drásajícím boji prohráli 2:3, když jsme neproměnili spoustu šancí, ale i tak to byl velký úspěch našich hráčů a hráček. Zaslouží si velikánskou pochvalu. Dík patří i rodičům, kteří skvěle fandili a pomohli našemu týmu, " poděkovali trenéři Miloš Vojtíšek a Lukáš Brož.


Muži A - PH+SČ liga mužů - divize C

SK B.U.H. Praha - SK Florbal Sloane Park Benešov 5:5
SK Florbal Sloane Park Benešov - Tatran Střešovice C 5:10

Muži B - PH+SČ soutěž mužů - divize E

SK Florbal Benešov B - TJ JM Chodov C 1:7
FBC Vokurky - SK Florbal Benešov B 3:0

Muži C - PH+SČ soutěž mužů - divize F

Fortel TJ Sokol Kobylisy B - SK Florbal Benešov C 7:6
SK Florbal Benešov C - FBC Fekete Kutya 5:4


V neděli 15. 11.2009 se hraje v hale ZŠ Jiráskova turnaj kategorie Dorostenky. Domácí hráčky hrají celkem tři utkání v následujících časech:

08:00 SK Florbal Jadberg Benešov - TJ JM Chodov
14:00 SK Florbal Jadberg Benešov - DDM Praha 10
17:00 SK Florbal Jadberg Benešov - FBC Kladno