Liberec počtvrté

Tento rok se již počtvrté zúčastnilo družstvo přípravek SK Florbal Benešov All Blacks turnaje Nisa-open v Liberci. I letos jsme jeli odhodláni bojovat o místa nejvyšší, vždyť Benešov v této kategorii už 3x celý turnaj vyhrál. K optimismu nás opravňovala zlepšená výkonnost družstva v závěru celé sezóny.

Byli jsme nalosováni do skupiny A, spolu s Black Angels, Hurican Karlovy Vary a FBC Liberec B.

V prvním zápase nás čekal FBC Liberec B, který se ukázal jako velice slabý tým. Zvítězili jsme 10:1, ale naše hra byla velice těžkopádná, plná nepřesností a bez nápadu. Jediné, co mohu ocenit je, že se do listiny střelců zapsalo 8 hráčů.

Dalším soupeřem ve skupině byl Hurican Karlovy Vary. Také tohoto soupeře jsme porazili vysoko 12:0, ale předvedená hra nebyla ke koukání a vůbec nepřipomínala naši hru z posledních turnajů.

Zato hra soupeřů ve skupině B v podání FBŠ Bohemians, x3m team (SSK Future) a Slavie Ústí nad Labem byla rychlá, plná nasazení a střelby. Domácí tým FBC Liberec A byl od začátku odsouzen v této skupině ke 4. místu.

Páteční, úvodní den turnaje, ač přinesl 2 vítězství, nás předvedenou hrou zklamal. Nálada se nám zlepšila až při večerním fotbálku v Bedřichově, kde se početná výprava z Benešova jako vždy ubytovala. Kluci z přípravky remizovali s elévy.


Po časném sobotním vstávání nás čekal v 8 hodin pro tento den jediný soupeř – Black Angels. V posledních zápasech jsme je porazili, ale dosud předvedená hra našeho mužstva nám nedávala příliš nadějí na výhru, která by nám zajistila 1. místo ve skupině a tím snazšího soupeře pro začátek nadstavbové části turnaje. Bez důrazu, rychlosti a střelby se družstvo dopotácelo do konce zápasu, díky rychlým gólům soupeře neměla naději na úspěch ani snaha našich hráčů o zvrácení výsledku v závěru utkání. A prohra 2:3 se stala skutečností.

2. místo ve skupině znamenalo, že naším dalším soupeřem bude x3m team. Dobře hrající soupeř, který dokázal remizovat s FBŠ Bohemians. Nálada mizerná, ale večer opět prima fotbálek a vítězství přípravek nad kvičícími a hádajícími se mladšími žáky.


Neděle ráno.
Šéftrenér benešovského oddílu Josef Vachtl na cestě do Liberce. Před námi klíčový zápas s x3m teamem. V případě prohry uvidí Vachtl pouze naše pěkné čepice a trenérská trička.
Jdeme na to.

Čtvrtfinále.
Teď opravdu poznávám naše hráče, jsou to oni – skvělý tým, pohyb, přihrávky, střelba. Soupeř se nestačí divit, padá jedna branka za druhou. Výsledek 7:1 nám dává jistotu, že si dnes zahrajeme ještě dva zápasy.

Semifinále.
Soupeř FBŠ Bohemians. Sedm minut před koncem zápasu vedou benešovští All Blacks 4:0. Soupeř neví, co hrát. Najednou ale přichází zlom – několik rychlých akcí soupeře a je konec. Prohra 4:5. Hráči brečí a soupeř nevěřícně kroutí hlavou – je ve finále s Black Angels.

Benešov čeká boj o 3. místo s výborně hrající Slávií Ústí nad Labem. Ve vzduchu visí otázka, zda vyčerpané, psychicky nalomené družstvo bude schopno vybojovat s těžkým soupeřem bronzovou medaili. Po chvíli odpočinku nastupujeme k poslednímu zápasu turnaje. Co vám budu povídat: vedeme, prohráváme, ale nakonec VÍTĚZÍME.
Bronz je náš, i když chutná trochu hořce…

Sestava: Michal Štancl, Filip Chromý – Kryštof Garreis (0+2), Marek Garreis (2+0), Jakub Koukol (0+1), Adam Bouček (0+0), Karel Volf (0+0), Adam Benda (2+2) – Jakub Sklenář (6+6), Víťa Palla (10+1), Honza Houdek (2+1), Honza Chromý (2+2), Albert Půlpán (3+1), Michal Vojtíšek (1+6), Radim Slunečko (7+1), Tomáš Havlíček (2+4), Lukáš Smutný (3+3).

Do All Stars týmu byli nominováni Kryštof Garreis a Kuba Sklenář.


Díky hráčům i rodičům – byli jste skvělí.

Trenéři: Miloš Vojtíšek a Lukáš Brož

Miloš Vojtíšek

NISAOPEN 2009 – Kategorie GU 16

Do letošních bojů na tradičním turnaji v Liberci byl kromě „elitního“ týmu benešovských děvčat nasazen ještě další, tzv. „B-tým“, sestavený z hráček nových, které přišly do oddílu teprve nedávno a dále těch, které do letošních ligových bojů nezasáhly. Tyto hráčky byly doplněny dvěma zkušenými, které se vzhledem k věkovému limitu s možností dvou starších hráček v družstvu na výjimku již do sestavy týmu A nevešly. A-tým byl složen z ostřílených hráček, kterým v lize dorostenek těsně unikla medaile. V B-týmu se sešla děvčata ve věku od necelých devíti do sedmnácti let, takže věkový průměr jen tak tak dosáhl 13 let.

Pokud by se z turnaje bez medailí vrátil A-tým, bylo by to veliké zklamání. Oproti tomu nasazení druhého družstva děvčat mělo za cíl seznámit je s „ostrým“ florbalem bez ohledu na výsledek, získat zkušenosti v zápasech, kde jim soupeřky nenechají ani píď hřiště zadarmo, a připravit se tak na nadcházející sezónu, do které se vrací družstvo v kategorii žákyň. Zároveň byla účast na turnaji pro tyto hráčky i formou odměny za jejich práci na trénincích v průběhu celého roku. Obě benešovská družstva se sešla ve společné skupině kategorie GU 16, kde zahájení připadlo na B-tým.

SK Florbal Sloanepark Benešov „B“ – Dračice Liberec 0:20 (0:11)
První zápas v turnaji, do kterého hráčky B-týmu nastoupily, byl skutečně jejich křest ohněm, protože se utkaly s domácími Dračicemi, které si každoročně brousí zuby na místa nejvyšší. Taktika byla postavena spíše defenzivní a na holkách byl znát respekt ze soupeřek, neznalost turnajového nasazení a nesehranost týmu. Bylo to však první seznámení s „velkým“ florbalem a pro hráčky určitě velkým zážitkem. Nelze jim ale vytknout nedostatek snažení. Pouze si zde děvčata vybrala daň z nezkušenosti. Přes vysoký výsledek však nelze v žádném případě hovořit o debaklu.

SK Florbal Sloanepark Benešov „A“ – FBŠ Bohemians Praha 2:0 (1:0)
A-tým zahájil svou pouť na turnaji s pražskou florbalovou školou Bohemians. Ačkoliv hráčky Bohemians nepřijely do Liberce v nejsilnější sestavě, myšleno oproti ligovým bojům, kde byly doplňovány děvčaty z kategorie juniorek, byl zápas bitvou s velmi houževnatým soupeřem. Nicméně velmi zodpovědnou hrou benešovská děvčata nepřipustila pražské soupeřky k vážnější akci, případné střely bez problémů kontrolovala jako vždy jistá brankářka Verča Radová. V prvním poločase skórovala „Veve“ Šraierová po nahrávce Katky Červové, ve druhém výhru pojistila Bára Fraňková po asistenci Marušky Hrabětové.

SK Florbal Sloanepark Benešov „B“ – FBŠ Bohemians Praha 0:3 (0:1)
Do druhého zápasu jakoby vběhlo zcela jiné družstvo. Díky trenéru Sukovi, který před zápasem změnil taktiku, udělil cenné rady zejména brankářce a srovnal sebevědomí po prvním utkání, se hrál naprosto jiný, otevřený zápas. Soupeřky byly napadány již na své polovině hřiště našimi útočnicemi, jejich útoky pak narážely na naši téměř bezchybnou obranu podporovanou centry, a pokud se jim podařilo vystřelit, bezpečně střelu zlikvidovala naše brankářka. Všechna děvčata bez výjimky podala to nejvyšší možné nasazení – v brance čarovala Kája „Méďa“ Červová, před ní bránily i nasazením vlastních těl ligou ostřílená Bára Radová a s ní Anička Nováčková, střídané Bárou Kalinovou a Blankou Bártovovou. Doslova plné hřiště bylo zkušené Týny Wagnerové, která z pozice centra organizovala výpady do útoku a hned se vracela zpět posílit obranu. Jako druhý centr pracovala Kája Hrubá, která zahodila svůj ostych z prvního zápasu. Střídající se levá křídla Eva Žížalová s Kristýnou Heralovou napadaly soupeřčiny obránkyně, a v neposlední řadě dva malí štírci s neuvěřitelnou zásobou energie – Deniska Škoulová a Míša Panušková – nenechávaly na pokoji hned o dvě hlavy vyšší soupeřky v obraně, a hned zase brankářku.
Přes velmi dobrou hru našich hráček však jeden míček v prvním poločase do naší sítě zapadl, nicméně soupeřky mohly děkovat horní tyčce své branky, kterou orazítkovala výstavní rána Báry Radové, že nedostaly těsně před přestávkou gól do šatny.
Druhý poločas byl obdobný tomu prvnímu, soupeřky bušily do naší obrany, kdy narážely buď na obětavě bránící hráčky nebo na téměř bezchybnou „Méďu“. Ta si krom výborné poziční práce v brankovišti zřejmě i dobře postavila branku, protože střely soupeřek několikrát orazítkovaly její konstrukci.
Bohužel se ozvalo nedávné zranění kotníku u Báry Radové, která se sice po ošetření pokusila vrátit do zápasu, nicméně bylo rozumnější neriskovat větší zdravotní problémy a byla ze hry stažena. Taktéž malá Míša Panušková po srážce se soupeřkou poznala, že florbal umí i bolet, ale po krátkém odpočinku opět naskočila na hřiště a srdnatě bojovala.
I přes obdržené další dvě branky tak zápas skončil s těžko uvěřitelným, nicméně lichotivým výsledkem 0:3, zejména s porovnáním výsledku předchozího zápasu.

SK Florbal Sloanepark Benešov „A“ – SSK Future Praha 1:1 (0:1)
Druhým soupeřem A-týmu byl jeden z vážných favoritů na vítězství – pražský Future. Tento tým přijel do Liberce složený ze zkušených hráček v čele s Magdou Klímovou, excelentní střelkyní a útočnicí, nám dobře známou z dorostenecké ligy.
Zápas sám byl přehlídkou té nejlepší florbalové hry z obou stran. Útok střídal útok, hra se přelévala z jedné strany na druhou a florbalový divák mohl být skutečně spokojen. Pouze toho benešovského v poločase mohl mrzet stav příznivější pro pražský tým.
Jak se srdnatě bojovalo v prvním poločase, tak se pokračovalo i v druhém. Postupem času však více iniciativy přešlo na benešovskou stranu, naše hráčky měly míček více na svých holích, přibývalo střel na soupeřovu branku a bylo jen otázkou času, kdy bude skóre vyrovnáno. Skutečně k tomu došlo po ráně Báry Fraňkové s asistencí její jmenovkyně Chmielové. Další gól již nepadl, a proto si oba týmy smírně rozdělily body.
________________________________________________________________________________

SK Florbal Sloanepark Benešov „B“ – SSK Future Praha 0:12 (0:2)
Druhý hrací den čekal B-tým jeden z nejtěžších soupeřů: SSK Future Praha. Do zápasu se pokusila zapojit i Bára Radová, kdy však musela pro zranění záhy odstoupit. Obraz hry byl obdobný jako v předchozím zápase. Hráčky Future v čele s Magdou Klímovou bezvýsledně útočil do skvělé obrany. Vynikající výkon, jako v předchozím zápase, předváděla „Méďa“ Červová v brance. Ze své svatyně v první patnáctiminutovce lovila míček pouze dvakrát a v poločase si soupeřky mohly hlavy ukroutit nad, pro naše hráčky zcela jistě lichotivým, průběžným výsledkem 0:2, kdy zcela jistě čekaly bezstarostný zápas s vylepšením vlastního skóre.
V druhém poločase se však již projevila větší kvalita pražského týmu a jistě se i ozvala únava.

SK Florbal Sloanepark Benešov „A“ – Dračice Liberec 3:4 (1:0)
V dalším zápase čekal A-tým nepříjemný soupeř – domácí Liberec, se kterým benešovské družstvo každoročně svádí ty neurputnější bitvy, ne vždy s dobrým koncem, což se projevilo i letos. Jelikož v prvním zápase liberecké Dračice uštědřily benešovskému B-týmu nadílku, bylo jim co odvádět.
Počáteční vývoj zápasu tomu i nasvědčoval. Hned z kraje po levé straně unikla ze svého postu obránce „Veve“ Šraierová a křížnou střelou k pravé tyčce brankářky, od jejíž nohy se míček odrazil do branky, otevřela skóre. Další průběh zápasu byl opět zdobený nasazením z obou stran, množstvím útoků, střel a soubojů jak u mantinelu, tak po celém hřišti.
Začátek druhého poločasu byl opět v režii benešovského družstva. Mělo více ze hry, a když nejdříve po nahrávce Martiny Vašákové z voleje zavěsila Simča Matušková a nedlouho poté po asistenci Katky Remišové letos skvěle střílející Bára Fraňková na 3:0, zdálo se, že je o zápase téměř rozhodnuto. Jak krutě se však benešovští diváci a zřejmě i hráčky mýlili. Do konce zápasu zbývala ještě dlouhá doba a té hráčky Liberce využily k otočení skóre. Neuvěřitelné se stalo skutkem a přes velmi dobrou hru benešovských děvčat se domácím podařilo dotáhnout zápas do, pro sebe vítězného, konce. Nemůžeme nepřipomenout „trošku nepřesné“ rozhodčí, kteří nejasné situace řešili bohužel spíše ve prospěch libereckého týmu.
V konečném součtu zápasů ve skupině to znamenalo, že se benešovské „áčko“ opět sejde s libereckými v semifinále. Bude tedy co oplácet.

SK Florbal Sloanepark Benešov „B“ – SK Florbal Sloanepark Benešov „A“ 2:9 (0:5)
V době, kdy byly již semifinálové karty rozdány, se spolu utkaly kamarádky a spoluhráčky v tréninku – oba týmy „A“ i „B“.
Předzápasové společné fotografování pro rodiče a kamarády dávalo najevo, že hráčky B-týmu nejsou pro své kolegyně z áčka jen „ty druhé“, což bylo umocněno v začátku zápasu, kdy se obě družstva sešla uprostřed hřiště a ve vzájemném objetí kolem středového kruhu společně provedla zahajovací rituál – bojový pokřik.
V samotném zápase si však hráčky navzájem nenechaly ani centimetr hřiště zadarmo o čemž svědčí i počet gólů. Byl to zápas se vším všudy, v žádném případě se nehrálo v tréninkovém tempu. Jednoznačně však byl rozdíl ve zkušenostech, v technice a ani ostřílené Bára Radová s Týnou Wagnerovou nedokázaly svou zkušeností samy držet krok s A-týmem. Do poločasu přes opět velmi dobrý výkon „Médi“ Červové v brance „béčka“ skórovaly postupně dvakrát Bára Fraňková a Aneta Perná, a jednou Maruška Hrabětová.
Druhý poločas pokračoval v duchu toho prvního, tedy s velmi dobrým nasazením ze strany obou týmů, opět však s převahou „áčka“. Tato převaha byla potvrzena dalšími góly a to Denčou Erlichovou a po asistenci Katky Remišové opět výbornou Bárou Fraňkovou. Děvčata v obraně „béčka“ však dál obětavě vypomáhala své brankářce, v jednom případě však z malého brankoviště, kdy došlo na trestný nájezd. Na něj poslal trenér A-týmu Matuška nejmladší hráčku – svou dceru Simonu, čímž vyvstala zajímavá situace, kdy dcera trenéra A-týmu jela samostatný nájezd na dceru člena vedení B-týmu. Simča prokázala svou chladnokrevnost a blafákem vlevo zavěsila, byť byla „Méďou“ dobře vykrývána. Následně ještě Bára Fraňková oplatila nahrávku Katce Remišové, která upravila na 0:9.
V závěru zápasu obránkyně A-týmu zřejmě již přemýšlely nad nadcházejícím semifinálovým zápasem, čehož využila nejdříve Deniska Škoulová, která nádhernou kličkou zavěsila ke vzdálené tyčce branky, a po ní ještě brankářku A-týmu Veroniku Radovou prostřelila Míša Panušková.
Po zápase se opět všechny hráčky sešly ve středovém kruhu na závěrečný „taneček“.

SEMIFINÁLE:
SK Florbal Sloanepark Benešov „A“ – Dračice Liberec 0:1 (0:1)
V semifinále se, jak již výše zmíněno, opět utkaly hráčky benešovského áčka s Dračicemi z Liberce. Opět se jednalo o zápas plný emocí, nasazení a soubojů, tentokrát se skvělou dvojicí sudích, kteří ani jednou nezaváhali nebo špatně nevyhodnotili jednotlivé zákroky.
Zápas jako takový byl velmi vyrovnaný s velmi dobrými obranami na obou stranách, o čemž svědčí i počet vstřelených branek. Jediný gól zápasu padl po ztrátě míčku v útočné polovině benešovského družstva, kdy došlo k přečíslení naší obrany, a z pozice dvě na jednu se útočnice Liberce nemýlila. Ačkoliv měla benešovská děvčata po celou druhou polovinu zápasu více ze hry, nepodařilo se jim překonat na tento duel velmi dobře připravenou brankářku soupeře překonat. Nepomohl ani závěrečná power-play a tak neoblíbený černý Petr zbyl na náš tým.

O 3. MÍSTO
SK Florbal Sloanepark Benešov „A“ – FBŠ Bohemians Praha 2:0 (2:0)
Tak jak A-tým v turnaji začínal, tak i končil. Opět proti družstvu FBŠ a nakonec i se stejným výsledkem. Přes počáteční obavy příznivců Benešova, zda děvčata nebudou zklamaná a demotivovaná z neúspěchu v semifinále, byla znát zkušenost celého týmu. Sehrané duo v obraně Denča Erlichová a Bára Chmielová bezchybně likvidovalo útoky hráček Bohemians a následně zakládaly výpady do jejich obraného pásma. V druhé obranné dvojici velezkušenou „Veve“ Šraierovou vyrážející ze svého postu na útočné výpady skvěle doplňovala bezchybná Iveta Pečená, která měla na tomto turnaji svou florbalovou premiéru. První útok Simča Matušková – Martina Vašáková – Katka Červová prokázal svou sehranost, zpečetěnou dvěma góly Martiny Vašákové v prvním poločase. V žádném případě nezaostával ani druhý útok se skvělou (v kanadském bodování turnaje 3. ve své kategorii) Bárou Fraňkovou a její „nahrávačkou“ Katkou Remišovou, na křídle se jim střídaly Maruška Hrabětová a Aneta Perná.
Druhý poločas byl již zcela v režii benešovských děvčat, která hráčky FBŠ nepustila do žádných vážnějších akcí a s přehledem, za ovací svých příznivců – zejména hráček B-týmu, dotáhla zápas do vítězného konce.
Třešničkou na pomyslném dortu pak bylo předání bronzových medailí a poháru pro třetí tým kategorie GU 16.

Před turnajem všichni v koutku duše doufali, že se podaří přivést možná i zlatou medaili, přes vynikající výkon, který hráčkám možná chyběl v závěru dorostenecké ligy, na finále Nisa Open 2009 nedosáhly, nicméně bronzové medaile a především dobrý pocit z vynikající hry je více než náplastí na toto „zklamání“.

Pokud se jedná o B-tým, přes celkový výsledek 2:32 hodnotíme jeho vystoupení jen a jen pozitivně a to vzhledem jak k věku hráček, tak zejména za jejich nasazení při hře a celkovému přístupu na celém turnaji.
Poděkování v první řadě patří Báře Radové a Týně Wagnerové, které jako nejzkušenější byly skutečně tahouny tohoto týmu a příkladem ostatním.

Taktéž děkujeme všem rodičům (i prarodičům) za spolupráci, dopravu a povzbuzování.

Sestava A-týmu: branka: Verča Radová
obrana: „Veve“ Šraierová, Iveta Pečená,
Denisa Erlichová, Bára Chmielová
útok: Simča Matušková, Martina Vašáková, Katka Červová
Bára Fraňková, Katka Remišová, Maruška Hrabětová, Aneta Perná
Trenér: Zdeněk Matuška


Sestava B-týmu: branka: Kája „Méďa“ Červová
obrana: Bára Radová, Anička Nováčková,
Bára Kalinová, Blanka Bártová
útok: Deniska Škoulová, Týna Wagnerová, Kristýna Heralová
Míša Panušková, Kája Hrubá, Eva Žížalová

Vedení týmu: Vladimír Suk, Luděk Červ


Luděk Červ

Liberecké pokračování zlaté sezóny elévů


Jako tradičně se mužstvo elévů přihlásilo na prestižní mezinárodní turnaj Nisa Open v Liberci, který se konal 5. – 7. června. Posíleni suverénním vítězstvím v letošním ročníku ligy elévů jsme i na tomto turnaji pomýšleli na zisk medaile.
Už los v základní skupiny nám přisoudil zřejmě nejtěžší možné soupeře, loňské finalisty FBŠ Bohemians, loni bronzové Bogdau Stupava a nevyzpytatelný domácí tým FBC Draci Liberec B.


SK Florbal Benešov – FBC Draci Liberec B 4:0
První zápas v turnaji nám měl ukázat, zda nás neopustila forma z celé sezony a také ukázal. Od začátku jsme přitlačili soupeře na jeho polovinu hřiště a v podstatě po celý zápas jsme dobývali urputnou obranu soupeře, který naši branku ohrožoval jen sporadicky. Jen kvůli naší nepřesné koncovce byl výsledek pro soupeře milosrdný.


SK Florbal Benešov – Bogdau Stupava 4:2
V druhém pátečním zápase už šlo o soupeře výrazně kvalitnějšího a mnohem nebezpečnějšího. Přesto byl náš výkon velmi dobrý a soupeře jsme opět přehrávali a vypracovali jsme si řadu příležitostí a čtyři z nich jsme opět dokázali proměnit a dotáhnout zápas do vítězného konce. Soupeř dokázal skórovat až za stavu 3:0 a potom v samém závěru utkání. Tento zápas jasně dokázal, že jsme na turnaj dobře připraveni a můžeme opravdu pomýšlet na příčky nejvyšší.


SK Florbal Benešov – FBŠ Bohemians 4:2
Tento zápas lze bez nadsázky nazvat předčasným finále. Utkání skutečně té nejvyšší úrovně potvrdilo herní kvality obou týmů a teprve tenhle soupeř plně prověřil kvality všech našich hráčů. Soupeř nastoupil s hrou na dvě pětky a od začátku nasadil vysoké tempo. Hlavně velmi šikovný Michal Kabele našim obráncům především v prvním poločase pořádně motal hlavu. Přesto jsme dokázali jít do dvoubrankového vedení a i když Bohemka neustále dotahovala, dovedli jsme zápas do vítězného konce a postoupili tak ze skupiny z prvního místa, což nám zaručovalo do druhého sobotního utkání snadnějšího soupeře.


SK Florbal Benešov – FBC Česká Třebová 9:1
Naše předpoklady se potvrdily a osmifinálový soupeř se přijel do Liberce především zúčastnit. V jednoznačném utkání hraném od začátku do konce na jednu branku jsme si s chutí odpočinuli od utkání plných napětí a emocí a v poklidném tempu jsme dokráčeli k povinnému vítězství. Za rozhodnutého stavu jsme nechali odpočinout většinu naší první pětky i prvního brankáře a ostatní hráči si užili hru proti odevzdanému soupeři, který skóroval z ojedinělého brejku až těsně před koncem utkání.
Tímto výsledkem jsme splnili první předpoklad úspěchu a postoupili jsme do nedělního programu turnaje, což nás přiblížilo zisku vytoužených medailí.


SK Florbal Benešov – Black Angels Praha 4:1
Odpočinutí a náležitě nažhavení jsme nastoupili v prvním nedělním utkání proti čtvrtfinálovému soupeři, který se na nás velice těšil už proto, že jejich starší kamarádi v sobotu večer vyřadili z dalších bojů naše mladší žáky. Kluci však neponechali nic náhodě a přesto, že na výsledku to není tak patrné, byli jsme v tomto utkání jasně lepší a soupeři jsme naději na úspěch vzali hned v první polovině utkání.
Po tomhle zápase bylo jasné, že tenhle tým bez medaile neodjede a možnost zisku zlata nabývala jasnější obrysy.


SK Florbal Benešov – SK Slávia Ústí nad Labem 4:1
Semifinále už byla přesně ta hranice mezi úspěchem a zklamáním a my nastupovali proti celkem neznámému soupeři, který ovšem své kvality prokázal ve čtvrtfinále, kde vyřadil na nájezdy do té doby suverénní tým Rudné v zápase, kde tekla krev, a létaly červené karty.
Herní systém soupeře byl poměrně jednoduchý, kdy hráli pouze na brejky a dlouhé nahazované přihrávky na velmi rychlá křídla. Tomu jsme podřídili i taktiku a nakonec jsme nebezpečného soupeře přehráli a povolili mu skórovat jen jednou a jak jinak než z rychlého úniku.
Už v tuhle chvíli jsme měli v ruce medaili i úspěch, na který jsme čekali a po kterém jsme toužili, ale jako správní hráči jsme chtěli víc, chtěli jsme dosáhnout vrcholu a pověsit si na krk medaile nejcennější. V cestě na florbalový trůn nám stála už jen jedna překážka, podle mého názoru největší překvapení turnaje tým Chodova, který na cestě do finále překvapivě vyřadil i Bohemku. Paradoxem je, že do finále dostali oba týmy hráči Benešova. V týmu Chodova totiž nastoupil na výjimku Kuba Uher, který se stal nejlepším střelcem turnaje a v podstatě svými góly dotáhl Chodov do finále.


SK Florbal Benešov – TJ JM Chodov 7:3
Jestli byly naše výkony v dosavadním průběhu turnaje výborné tak pro naši hru ve finále je jen těžko hledat přirovnání. Naši kluci sebrali všechny síly, které zbyly po náročném víkendovém programu, a se soupeřem rozehráli partii z kategorie snů. Utkání hrané v obrovském tempu bylo opravdovým vrcholem turnaje a my nenechali nikoho na pochybách kdo je letos nejlepší. Soupeř se spoléhal na střelecké schopnosti jediného hráče a úkolem našich centrů bylo tohle nebezpečí eliminovat. My naopak předváděli naši hru plnou pohybu a přihrávek a důslednou hru našich obránců a po herně vyrovnané první polovině jsme nakonec soupeře přehráli výrazním rozdílem. S poslední vteřinou zápasu pak propukla vítězná euforie, kterou jsme si za výkony zasloužili.
Ziskem zlatých medailí jsme potvrdili letošní nadvládu v kategorii elévů a společně s bronzovými medailemi přípravek a žákyň jen podtrhli úspěšnou sezonu celého benešovského florbalu. Zlato z tohoto turnaje je další odměnou za celoroční dřinu a je velkým příslibem do dalších sezón.


Zbývá už jen vyjmenovat všechny, kteří se na úspěchu podíleli.

Brankáři: Tom Fifka a Kuba Sklenář
Obránci: Milan Sklenář, Miloš Vojtíšek, Martin Kobler, Radek Hýbek a Dan Reichrt
Útočníci: Patrik Kieler, Jindra Slunečko, Honza Severa, Patrik Velcl, David Perný, Tomáš Hruška, Pavel Garreis a Simona Matušková


Jiří Fifka