Slavii jste v generálce před sezonou v Benešově porazili. Teď jste s ní prohráli. Kde byly největší rozdíly mezi oběma zápasy?
Příprava je vždy trošku jiná než soutěžní zápas. Teď nám chybělo víc bojovnosti. Dostaly jsme hodně bodů od jejich pivotek a málo jsme si pomáhaly. Těžko hodnotit takhle po zápase, navíc jsem při generálce chyběla.

Byla Rokošová klíčovým faktorem vaší porážky?
Určitě! Dala nám spoustu bodů. Začátek zápasu nám unikl i kvůli ní. Hrála super! Slavia hrála hodně týmově. Hezky si míč půjčovaly a daly spoustu pěkných košů.

Slovanka na domácí půdě v Benešově prohrála se Slavií
Famózní stíhačka přišla pozdě. Slovanka těsně podlehla Slavii

Před letošní sezonou jste se přesunuly do Benešova. Už jste se adaptovaly na zdejší halu, prostředí, fanoušky?
Fanoušci jsou super, hala skvělá. Hrajeme tady rády a popereme se s tím.

V čem je největší problém?
Asi v celkové sehranosti. Kvůli zraněním, nemocem, škole a práci jsme ještě neměly tolik tréninků, kde bychom se sešly všechny. Musíme tomu dát čas, sehrát se a věřím, že to bude lepší a lepší.

Co říkáte na to, že hala byla téměř zaplněná, když jste tady teprve krátce?
Jsme rády. Je to super! Je skvělé, když nás povzbuzuje plné hlediště. V Boleslavi jsme podobné zázemí neměly, ačkoliv ho nechci úplně shazovat. Líbí se nám tady. Jsem spokojená a myslím, že i ostatní spoluhráčky taky.

Kateřina Bukolská v dresu české reprezentace během druhého utkání olympijské kvalifikace v Chomutově proti Polsku.
Oslavy byly intenzivní, ale krátké, popisuje po postupu na olympiádu Bukolská

Jak to půjde dál? Bude se vám dařit lépe?
Snad ano. Doufáme stále v play-off a nějakou hratelnou pozici a ne osmé místo proti USK. Domácí zápasy musíme vyhrávat. Čekají nás Strakonice, Trutnov, Ostrava a tyto zápasy musíme doma vyhrát.