Plochodrážní klub PDK Grepl Mšeno se v letošní sezoně potýká s problematickým stavem dráhy, a tak požádal, aby závod, který pořadatelsky zajišťuje, mohl přeložit právě do Divišova, kde je dráha hodnocena dlouhodobě jezdci jako skvěle připravená.

V letošním seriálu extraligy se dlouho zdálo, že jezdci Zlaté přilby Pardubice jsou – zatím ještě nekorunovanými – králi letošní sezony. Jednotvárnost výsledkových listin se ale nelíbila rivalům z týmu AK Markéta Praha, a tak před posledními dvěma závody ztrácí na Východočechy pouhé čtyři body.
Ačkoliv jezdci zbývajících dvou týmů, AK 3TON Slaný a PDK Grepl Mšeno jsou sice v porovnání se zmiňovanými jezdci Pardubic či Prahy na tom bodově o trochu hůře, individuální výsledky Edy Krčmáře či Sebastiana Ułamka, polské hvězdy mšeneckého týmu, slibují, že extraligový závod v Divišově nebude jen nutností, co do počtu, ale taktéž výtečnou podívanou a nelítostným bojem o jedny z posledních bodů pro nadcházející vítězné družstvo letošní sezony.

Na to, které družstvo to na konci sezony bude, a jak zamíchají jezdci výsledkovou listinou tentokrát, se přijďte do Divišova přesvědčit v pondělí (státní svátek) 28. září 2015 od 14 hodin na plochodrážní stadion.

BARBORA PAJKROVÁ, předsedkyně AK Divišov