LK Votice, postavil dvě družstva. Ženy v divizi reflexních luků nastoupily ve složení Eva Aisbrychová, Monika Březinová a Barbora Kramperová, obě poslední jmenované jsou ještě juniorkami. Muži v kategorii holých luků stříleli ve složení Jiří Březina, Prokop Filípek, Tomáš Budín a Zdeněk Kužel. 

První den šampionátu byl ve znamení kvalifikací. V kategorii žen – reflexní luky se představilo 39 lukostřelkyň, ze kterých byla Kramperová druhá s nástřelem 564 bodů z možných 600. Připsala si tak letošní osobní maximum navzdory náročné přípravě na nadcházející maturitu na benešovském gymnáziu. Aisbrychová skončila čtvrtá s nástřelem 542 bodů, když si „odskočila“ od plnění maminkovských starostí. Březinová obsadila postupovou sedmnáctou pozici. 

V mužích, kde startovalo 38 lukostřelců, obsadil Březina v silné konkurenci šesté místo, Budín byl devatenáctý, Filípek s Kuželem brali poslední postupová místa (31 a 32). Ještě ve večerních hodinách se uskutečnila první eliminační kola, kdy se zredukoval počet postupujících na 16. Tady již votické lukostřelce opustilo štěstí a do dalších kol po napínavých soubojích postoupila jen Kramperová. 

Druhý den se votická lukostřelkyně „prokousala“ až do finále, kde jí čekala nejkvalitnější soupeřka, Marie Horáčková z Plzně. První finálová sada patřila Horáčkové, ale ve druhé, Kramperová srovnala na 2:2 po třech desítkách v řadě. Třetí sada začala pro ni velmi nadějně. Soupeřka nezasáhla všechny žluté středy terče a Barbora měla už dvě desítky. Třetí šíp v sadě ale po vyklouznutí tětivy putoval mimo terč. Poslední sadu opět zvládla lépe plzeňská střelkyně a do Votic putovala první stříbrná medaile. 

V družstvech po velmi pěkných nástřelech šly do čtvrtfinále ženy z Votic z prvního místa. Tam po jasné převaze překonaly střelkyně z Chrástu u Plzně. V semifinále si poradily s béčkem Ostravy a ve finále je čekalo silné áčko Ostravy. Votice vedly 4:2, jenže slezský klub srovnal na 4:4. Musel rozhodnout „zlatý šíp“, divácky velmi ceněný rozstřel, kdy každá střelkyně vystřelí jediný šíp. Pevnější nervy měla Ostrava a na Votice zbylo stříbro. 

Muži sice překonali Libichov, ale na pozdější vítěze z Litvínova už nestačili.

O víkendu (17. a 18. března) se o další kovy pokusí lukostřelci Votic na MČR v Plzni v halové lukostřelbě dorostu. 

Tomáš Krampera