NOVÁ PAKA – BC BENEŠOV 102:93

V zápase se muži Benešova nedokázali vyrovnat s nepříjemným stylem Nové Paky. Tým z Podkrkonoší vyznává odlišný styl boje plný provokací, hrubých faulů a teatrálních gest. Hostům se navíc v první půli zranil pivot Votava, bez něhož začali domácí ještě více vládnout pod oběma koši. Díky útočnému doskoku si vypracovali ve třetí čtvrtině sedmnáctibodový náskok. V 35. minutě narostlo manko hostů až na 25 bodů (82:57).

Khekovi svěřenci ještě zkusili vytáhnout obranu po celém hřišti a pomocí osmi trojek se jim povedlo za necelých šest minut nastřílet 36 bodů!
„To jsem snad ještě ve své kariéře nezažil, ale bohužel to přišlo pozdě," kroutil Khek hlavou nad bodovou smrští na konci zápasu a přidal: „Je to o psychice. Celou dobu tam nic nepadne, pak se najednou chytne lauf a dáte za chvilku takové množství bodů."

A tak Benešov podruhé v sezoně padl na hřišti soupeře.

„Prohrávali jsme celý zápas a vypadalo to, že porážka bude daleko vyšší. V závěru jsme mohutně dotahovali, ale bohužel jsme již zápas nedohnali do vítězství. Nemůžu říct, že by se nám vyloženě nedařilo, ale obrana byla vyloženě špatná, což je náš dlouhodobější problém," povzdechl si benešovský kouč a přidal: „V Nové Pace je navíc specifické prostředí a nevyhrává se tam snadno. Domácí stříleli mraky šestek, ale na to se nemůžeme stěžovat, porážku jsme si zavinili sami."

Stovku Středočeši naposledy inkasovali ještě v první lize v prosinci 2011 na hřišti opavské rezervy.

Body Benešova: Kožant 28 (6 trojek), Kratochvíl 27 (2), J. Vondráček 19 (1), Malý 12 (1), Lukaševič 3 (1), Beneš 2, Bednář 2. Čtvrtiny: 20:23, 28:15, 18:15, 36:40.

MLADÁ BOLESLAV – BENEŠOV 70:67

Mladá Boleslav trochu překvapivě v sobotu porazila vedoucí Košíře, a tak se v neděli utkala s Benešovem v přímém souboji o druhé místo zaručující postup do play off.

Hostům chyběl Votava, ale nastoupil Reinberger. Domácí odskočili devítibodovou šňůrou na přelomu poločasů a hosté museli dotahovat. Boleslav po dvou trojkách v 38. minutě vedla 68:57. Benešovští zabojovali a jedenáct vteřin před koncem si vzali oddechový čas, když prohrávali o tři body. Do slušné pozice se dostal Kožant, ale jeho tříbodový pokus z koše vyskočil, a tak si hosté zapsali druhou víkendovou porážku.

„Hráli jsme jen se dvěma dlouhými, když nám chyběl zraněný Martin Votava. Na začátku jsme opět měli špatnou obranu, pak se to zlepšilo, ale zase jsme nedávali body. Na konci jsme začali zase stahovat, ale už bylo pozdě zápas zvrátit," poznamenal k utkání o druhé místo zklamaný Jan Khek.

Body Benešova: Kožant 19 (4), Kratochvíl 14, Malý 12 (1), Reinberger 9 (1), Valenta 9, Beneš 4 (1). Čtvrtiny: 20:20, 16:12, 21:16, 13:19.

Pokud se Benešov chce vrátit na druhé místo (jen dva ze skupiny B postupují do play off), musí v posledních dvou kolech porazit Kbely i Poděbrady a doufat, že Mladá Boleslav zaváhá v Chrudimi nebo Holicích. „Hodně jsme si postup do play off zkomplikovali. Máme sice s Boleslaví lepší vzájemné zápasy, ale ta musí zaváhat, hlavně v Chrudimi, kde se nehraje lehce, to bude mít těžké. Naopak my máme poměrně snadné soupeře, tak uvidíme, jak to dopadne," dodal k závěru základní části benešovský kormidelník.

JAKUB MALÝ