Dvacítka i mladší dorostenky hrály se střídavými úspěchy

Benešov - O víkendu se o body v basketbale „poprali“ se střídavými úspěchy mladí muži Benešova U 20 a mladší ligové dorostenky

24.2.2009

Tomáš Masár (vpravo), jeden z nejlepších benešovských střelců „dvacítky“, pěkně zblokoval sokolovského Jakuba TvrzeFoto: Robin Novák

Liga mužů U20

Dvacítka Benešova prohrála s Karlovými Vary a Sokolovem a porazila Mariánské Lázně.

Karlovy Vary - BC Benešov 128:82
Body Benešova
: Fiala 21, Burian 17 (3 trojky), Kratochvíl 14 (2), Masár 12, Koretz 8, Odstrčil 5, Vorel 4, Vondráček 1. Fauly: 28:16. Trestné hody: 28/11. Čtvrtiny: 41:17, 28:25, 29:15, 30:25.

BC Benešov - Mariánské Lázně 70:58
Body Benešova:
Fiala 25, Masár 12 (1), Vorel 10, Vondráček 8 (1), Burian 6 (1), Koretz 4, Zima 2, Zoul 2, Odstrčil 1. Fauly: 21:26. Trestné hody: 32/15. Čtvrtiny: 21:19, 11:10, 16:17, 22:12.

BC Benešov - BK Sokolov 59:63
: Fiala 18, Masár 15 (1), Burian 13 (3), Vorel 6, Vondráček 5 (1), Zoul 2. Fauly: 16:14. Trestné hody: 17/8. Čtvrtiny: 12:18, 11:13, 11:16, 25:16.

Liga mladších dorostenek

Mladé benešovské hráčky měly v důležitých zápasech padesátiprocentní úspěšnost – s Nuslemi těsně prohrály, béčko Sparty Praha porazily.

Sokol Nusle B – BC Benešov 66:63

Jelikož na domácí půdě vyhrály Benešačky o 18 bodů, předpokládalo se, že se domácí děvčata kvůli udržení v dorosteneceké lize na hosty připraví. A to se také stalo. Do zápasu nastoupil soupeř s extraligovou Satoranskou, která svou hrou děvčatům pěkně zatápěla, zejména pod benešovským košem. Celá první čtvrtina byla v její režii a hostující hráčky byly opařené – 23:6. Do druhé čtvrtiny nastoupily Benešačky snížit bodový stav soupeřek, což se jim dařilo a druhou část vyhrály 18:10 a do druhého poločasu nastupovaly „jen“ s devítibodovou ztrátou. Třetí čtvrtina byla velmi vyrovnaná (21:19) a do poslední desetiminutovky nastupovala hostující děvčata se stejným nasazením a bojovností. V 38. minutě trojkou Strnadové dotáhla soupeřky na rozdíl dvou bodů (64:62), ale vyrovnat nestačila. I přestože poslední čtvrtinu Benešačky opět vyhrály 20:12 a dokázaly se vypořádat s hrou Satoranské, náskok Nuslí z první čtvrtiny již nestačily dohnat.

Body Benešova: Míková 17, Maršíčková 14, Richterová 9, Maršíková 8, Remešová 8, Strnadová 4 (1), Komárková 2, Gomolová 1. Čtvrtiny: 23:6, 10:18, 21:19, 12:20.

BA Sparta B – BC Benešov 46:65

V neděli děvčata Benešova nastoupila proti Spartě B. I přesto, že soupeř byl pouze v šesti hráčkách, nedal hostům nic zadarmo. Benešačky nehrály tak koncentrovaně jako v sobotu, dělaly více chyb a nedařilo se jim ani střelecky. Nicméně v poločase na tabuli svítil stav 27:41. Třetí čtvrtina byla pro Benešov kritická – soupeři se podařilo stáhnout bodový náskok ve 29. minutě na rozdíl pěti bodů (42:47). Poslední hrací období však patřilo hostujícím dorostenkám, které v něm zvítězily 16:4 a pojistily si tím i celkové vítězství.

Body Benešova: Strnadová 12 (1), Maršíčková 12 (1), Richterová 10, Ptáčková 10 (1), Komárková 6, Míková 6, Remešová 5, Gomolová 2, Vosátková 2. Čtvrtiny: 17:20, 10:21, 15:8, 4:16.

Náledí si nevybírá. Dopoledne řidiči opět bourali

Benešovsko - Lehce zledovatělé vozovky na Benešovsku bránily řidičům v plynulé jízdě ve čtvrtek 14. prosince. V dopoledních hodinách většina z nich jela s opatrností a sníženou rychlostí. Ti, kteří nedávali větší pozor nebo nezvládli namrzlé silnice, nakonec skončili v příkopě. Stejně jako řidič kolem osmé hodiny ranní, který se svým vozidlem zakončil jízdu v pangejtu za Postupicemi směrem na Benešov.

Advent slavili také U kohoutka Sedmipírka

Benešov /FOTOGALERIE/ - Období adventu patří během roku v mateřské škole k těm nejvíc naplněným akcemi. Je to krásné období, kdy se těšíme na Vánoce a děti na Ježíška. S vítáním adventu jsme letos začali o trochu dříve. Ve školkách v Longenově a Na paloučku se uskutečnil koncert pro rodiče a děti Kateřiny Ševidové. Koncert byl krásný, děti tancovaly a společně s Kateřinou zpívaly písničky z pohádek.