BC Benešov – BK Beroun 82:64 (26:13, 44:25, 62:40)

S nejslabším účastníkem soutěže (při vší úctě) Berounem absence hráčů domácím nevadila.

V benešovské hře sice byla řada zbytečných ztrát, přesto měli domácí od první čtvrtiny dvouciferný náskok. Pokud Beroun o poločase strádal nějaké plány na zvrat, tak zcela zbytečně, protože třetí část odstartoval třemi trojkami Proskovec a zbytek utkání se dohrával z povinnosti.

Všem devíti benešovským hráčům se povedlo skórovat. Skvělý výkon podal také Valenta, kterému zřejmě vynechání několika tréninků prospělo k osobnímu rekordu ve druhé lize.

Body Benešova: Proskovec 24 (6 trojek), Valenta 20, Malý 14 (1), Bednář 9, J. Vondráček 5 (1), Tomášek 4, Fulín 2, F. Vondráček 2, Kratochvíl 2.

BC Benešov – SKB Rokycany 72:77 PP (13:24, 25:39, 46:51, 64:64)

Zápas s Rokycany začal o něco později, kvůli problémům hostů na cestě. A jak to tak bývá, zkrácená rozcvička pomohla Rokycanským, zatímco domácí po delší rozcvičení působili zpočátku unaveně.

Hosté po celý zápas bránili zónově a brzy vedly 7:0. Domácí nemohli seřídit mířidla a navíc opět kupili zbytečné ztráty. Ani v obraně se jim nevedlo, a tak Rokycany v poločase vedly o 14 bodů.

Druhý poločas přinesl dramatickou zápletku. Domácí zagresivnili obranu, zpřesnili mušku a začali ukrojovat z náskoku hostů. Deset sekund před koncem domácí prohrávali 61:62, když pod svým košem doskočil balon Proskovec. Jeho z přemíry bojovnosti zfauloval zkušený Velenský, pro něhož to byla pátá chyba v zápase. To hosté neunesli a netakticky si nechali dát technickou chybu. Proskovec proměnil jen jeden ze dvou trestných hodů, a tak šestku za technickou chybu přenechal Vondráčkovi. Ten se nemýlil, domácí vedli o bod a měli v držení balon. Po vyhození Rokycany faulovaly opět Vondráčka, který proměnil jeden ze dvou trestných hodů (64:62). Hosté po oddechovém času dokázali z vymezeného území vyrovnat Hanušem.
V prodloužení trefily Rokycany důležitou trojku (jejich druhá v zápase), vyšlo jim několik akcí na volné hráče pod košem a tak rozhodly o své výhře.

Body Benešova: Malý 18 (4), Proskovec 16 (1), J. Vondráček 16 (1), Valenta 11, Kratochvíl 9 (1), F. Vondráček 2.

Benešov je po šesti kolech je na pátém místě. V sobotu 12. a neděli 13. listopadu přivítá Kladno a lídra ze Žižkova – jediný tým, který ještě neprohrál. Khekovi svěřenci doufají, že je přijde povzbudit více lidí než s berounem a Rokycany.