BC BENEŠOV- SOKOL ŽIŽKOV 97:93

Dle tabulkovým předpokladů měl v sobotním utkání čekat domácí výběr hratelnější soupeř než v neděli. Ovšem Žižkov popřel papírové předpoklady.
Úvod utkání vyšel domácím velmi dobře střelecky a rychle vedli 14:6. Hosté se následně několika těžkými střelami vrátili do utkání a první čtvrtina skončila 23:17.
Ve druhém dějství však začali Žižkovští přebírat otěže zápasu. Velmi dobře stříleli a po několika domácích chybách v poločase vedli – 35:41.
Do třetí čtvrtiny se domácí vrátili ke své hře z úvodu. Aktivní obrana a velmi dobrý pohyb v útoku znamenaly nejen vyrovnání stavu, ale také těsně vedení 59:57.
Čtvrtá čtvrtina se nesla v duchu velké přetahované, kde měly oba týmy možnost zvítězit již v základní hrací době, ale všechny útoky na rozhodnutí byly neúspěšné. V poslední vteřině hosté rozehrávali akci z autu, ale nedopíchli míč do koše. „To jsem zavinil já, když jsem nedokázal míč vyhodit a hodil ho do autu. Žižkov předvedl povedenou akci, kdy hráč střílel sám pod košem, ale naštěstí se netrefil. To jsem si hodně oddychl, protože to byla hloupá moje chyba," kál se po chlapsky přiznané chybě kapitán benešovského týmu Jakub Malý a zhluboka si oddechl.
Úvod prodloužení vyšel lépe hostům, kteří získali pětibodový náskok. Domácí ale stav srovnali a především díky aktivitě mohli rozhodnout o výhře, což se nepovedlo a šlo se do druhého pětiminutového prodloužení. To už benešovští hráči zvládli skvěle a i díky pevným nervům při trestných hodech slavili výhru 97:93.
„Udělali jsme v zápase spoustu chyb, které nedokázal soupeř naštěstí v koncovce potrestat. Zápas jsme mohli vyhrát v základní hrací době, ale nakonec jsme měli štěstí, že vteřinu před koncem nedopíchnul míč hráč do koše. První prodloužení nebylo z naší strany ideální, ale ve druhém jsme již soupeře přejeli a trefovali trestné hody," okomentoval výhru Jakub Malý.

Body Benešova: Proskovec 24, Kožant 22, Kratochvíl 17, Malý 11, Masár 8, Baško 6, Valenta 5, Votava 2, Sedláček 2. Čtvrtiny: 23:17, 12:24, 24:16, 20:22 – 8:8, 10:6.

BENEŠOV – HORNÍ POČERNICE 80:47

V utkání nastavili domácí od úvodních minut průběh zápasu podle své režie, když pracovali velmi dobře na obou koncích palubovky. První čtvrtina skončila jasně 21:13. Ani druhá nepřinesla větší vzrušení, když domácí drželi tempo hry a navýšili vedení na poločasových 42:26.
Pokud někdo čekal od Počernic zdramatizování zápasu ve druhém poločase, tak musel být zklamán. Benešovští si velmi přesvědčivě drželi vedení a hosté působili postupem času více bezradně (60:34). Závěrečná čtvrtina přinesla jen navyšování domácího vedení na závěrečný rozdíl 33 bodů.
V dresech Benešova se na hřišti představilo všech 12 hráčů a nikdo nemusel po náročné sobotě trávit na palubovce až mnoho času, takže se únava rovnoměrně rozložila.
„Dobře jsme bránili v zónové obraně, se kterou si soupeř nevěděl rady. V útoku jsme postupně dobrou střelbou navyšovali náskok a ž na rozdíl 37 bodů. Bylo to jednoznačné vítězství," radoval se kapitán týmu a pochvaluje si i rozjezd do sezony: „Máme tři výhry a jednu prohru a dvakrát jsme postoupili v poháru. To je mnohem příjemnější než loňský špatný vstup do sezony."

Body Benešova: Kožant 16, Proskovec 14, Malý 11, Sedláček 10, Proskovec 8, Šach 8, Baško 6, Valenta 3, J. Vondráček 2, Masár 2. Čtvrtiny: 21:13,21:13, 18:8, 20:13.

TOMÁŠ MASÁR