STUDÉNKA PARDUBICE B – BENEŠOV 48:64

Úvod zápasu se benešovským hráčkám vůbec nepovedl, když čtyři minuty neskórovaly a prohrávaly 0:7. Až oddechový čas nastartoval hostující děvčata ke zlepšenému výkonu a desetibodovou šňůrou obrátila skóre ve svůj prospěch. Domácí celek nečistou hrou umožňoval soupeři navyšovat bodový rozdíl až na poločasových 15:24.

Prvních pět minut třetí čtvrtiny hráčky Benešova zcela ovládly palubovku a dostali se do vedení o 21 bodů (18:39). Domácímu týmu nepomohly ani tři úspěšné tříbodové střely. Do poslední části si nesly Benešačky náskok dvaceti bodů, který si již pohlídaly, když se prostřídala celá hostující lavička.

Trenér Benešova Pavel Remeš k utkání dodal: “ Do zápasu jsme vstoupili velmi nervózně a myslím si, že hlavní příčinou byla tíha povinné výhry. V páté minutě jsme si museli vzít oddechový čas, abychom s Bětkou Kafkovou holky uklidnili. Poté již zápas probíhal podle naší režie a nečistou hru soupeře jsme trestali úspěšnými trestnými hody. V polovině zápasu jsme vedli již o 20 bodů a dvouciferný náskok jsme uhájili až do vítězného konce.“

Body Benešova: Remešová 19, Míková 16, Vosátková 11 (1), Kylarová 6, Chotašová 5 (1), Crháková 3, Hájková 2, Michálková 2. Trestné hody: 14/6:26/20. Trojky: 4:2. Fauly: 27:16. Čtvrtiny: 9:11, 6:13, 14:25, 19:15.

SŠB PARDUBICE – BENEŠOV 44:61

Vstup do zápasu se dorostenkám Benešova povedl a zaslouženě vyhrály první čtvrtinu 17:4. Ve druhé části domácí celek zlepšil svou hru, pohybem donutil hosty k chybám a snížil rozdíl na poločasových osm bodů.

Ihned po přestávce přehnala domácí hráčka své obranné úsilí a brutálně zezadu udeřila do oblasti krku Karolínu Remešovou. K údivu všech zůstaly píšťalky obou sudích němé a jediným, kdo byl potrestán, byla hostující trenérka (dvě technické chyby), která se bála o zdraví své hráčky. Musela opustit halu a celek od tohoto okamžiku vedl asistent.

Domácí hráčky využily tři trestné hody i následný útok a snížil na rozdíl pěti bodů. Hostující pětice ale zareagovala nejlepším možným způsobem. Uzavřela prostor pod svým košem bezchybnou obranou a v útoku střílela jeden koš za druhým. Devatenáct bodů v řadě rozhodlo celý zápas a v poslední části se dostaly na plochu všechny hostující hráčky.

Trenér Benešova Pavel Remeš byl po zápase spokojený. „Musím pochválit všechny hráčky za předvedený výkon, zejména však pětici, která byla na palubovce ve třetí čtvrtině. Během pár okamžiků děvčata zkrotila své emoce a skvělou hrou nepustila domácí naprosto k ničemu.“
Remeše také rozzlobily výroky rozhodčích. „Již o přestávce jsem žádal oba rozhodčí, aby pískali všechny fauly na obou stranách. Odpovědí mi bylo, že nemohou pískat všechno. Vše vyvrcholilo zcela zbytečným zákrokem a opět nepotrestaným. Bětka reagovala slušnou formou na brutální faul a první technická chyba byla zasloužená, ale druhá nesmyslná a nepochopitelná,“ kroutil hlavou Remeš nad vyloučením trenérky Kafkové a poznamenal: „O “výjimečných kvalitách“ rozhodčího Mareše svědčí i to, že v předchozím zápase ligy kadetů U17 udělil čtyři technické chyby a hostujícího trenéra vykázal také ven z haly.“

Body Benešova: Remešová 16, Míková 14, Kylarová 10, Vosátková 7, Hájková 6, Chotašová 4, Crháková 2, Hrušková 2. Trestné hody: 10/8:23/15. Fauly: 22:11. Čtvrtiny: 4:17, 12:7, 7:21, 21:16.

Trenér Benešova se již dívá dopředu. „Výhry nás posunuly na sedmé místo, které však musíme potvrdit o prvním březnovém víkendu při domácích zápasech s Ostravou a Příborem. Věřím, že nás do hlediště přijde povzbudit hodně příznivců benešovského basketbalu.“

PAVEL REMEŠ