ELITE PRAHA TEAM FUTURE DDM P6 - SK FLORBAL JADBERG BENEŠOV 3:0 (2:0 ,1:0, 0:0)

Vinou změny v rozpise, kterou hosté nezaznamenali, dorazil Benešov do kunratické haly v 11:06, jenže utkání mělo začít v 11 hodin (původně ve 12 hodin). Soupeři i rozhodčí ale byli tolerantní a nechali benešovské hráčky nastoupit a utkání se odehrálo. Především o to právě v dorostenecké soutěži jde – aby týmy hrály, kontumace by nikomu neprospěla.

Paradoxně jakoby časová tíseň Benešovu proti favorizovaným soupeřkám prospěla, děvčata odehrála utkání velmi bojovně, s nasazením a odhodláním. Ve třetí třetině protihráčky navíc polevily a hra se naprosto vyrovnala, o čemž hovoří i skóre jednotlivých třetin. Sedm hostujících hráček v poli se tudíž nemá rozhodně za co stydět, brankářka Heralová si vysloužila poklonu trenéra protihráček za vynikající výkon, hráčkám v poli i přes prohru vysekl poklonu vlastní trenér.

Sestava Benešova: Heralová (G), Termerová (G), Hrubá, Bedleková, Pokorná, Hrabětová, Polívková, Chmielová, Hejzlarová

SK FLORBAL JADBERG BENEŠOV – FBC START 98 KUNRATICE 7:1 ( 2:0, 1:1, 4:0)

Ve druhém utkání si odbyla vzorně svůj první zápas v bráně Bára Termerová, Heralová oblékla modrožlutý dres a nastoupila v obraně, kde se prezentovala velmi dobře. Úvodní třetina byla odehrána ve srovnání s předchozím utkáním téměř v pochodovém tempu. Protihráčky stály, koukaly na benešovskou obránkyni s míčkem za bránou a zbytek hráček sledoval kunratická děvčata, jak jim to postávání jde. I přes to vedly Benešačky po první třetině 2:0.

Do úvodu druhé třetiny vstoupily kunratické dorostenky s chutí do hry a několikrát nebezpečně zahrozily. Do poslední části se naštěstí dokázaly nabudit benešovské hráčky správně nabudit, především Hrabětová si vzala k srdci pokyny z lavičky, řádila „jako černá ruka“ a strhla ostatní k aktivnějšímu pojetí hry. Začala se dařit i herní kombinace s postupem vpřed. I přes znatelně kratší seznam jmen v zápise o utkání dokázaly Benešačky diktovat tempo hry, přidat další uklidňující branky a zdárně dovést zápas k přesvědčivému vítězství.

Branky: 3.Chmielová (Bedleková), 6.Hrabětová, 18.Chmielová, 24. Heralová, 27.Polívková (Chmielová), 38.Hrabětová (Polívková), 39.Chmielová (Hrabětová)

Sestava Benešova: Termerová (G), Hrubá, Heralová, Bedleková, Pokorná, Hrabětová, Polívková, Chmielová, Hejzlarová

Trenér: Karel Hlaváček.