Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Kralupy nad Vltavou - Mladší basketbalové dorostenky Benšova sehrály v Kralupech nad Vltavou kvalifikaci o ligu s celky Loko Liberec, Jablonec nad Nisou a domácími Kralupy. Ty se také staly vítězem kvalifikace. Hráčky Benešova bude o postup musí bojovat za týden v baráži s Prostějovem.

20.5.2010

Mladší dorostenky Benešova skončily v Kralupech na třetím místě.Foto: Robin Novák

BC Benešov - TJ Loko Liberec 52:39

Do prvního zápasu nastoupily hráčky Benešova velmi nervózně. Soupeře přehrávaly, ale neproměňovaly jasné podkošové šance. Oba rozhodčí však svým přesným rozhodováním trestali nečisté zákroky soupeře a 12 proměněných trestných hodů pomohlo Benešačkám k vedení 17:9 po první čtvrtině. V úvodu druhé části zaúřadovala pod košem nová posila Benešova Řeháková a pomohla získat patnáctibodové vedení. Od tohoto okamžiku se Liberec začal zlepšovat a po chvíli zcela ovládl hru, v polovině zápasu prohrával o 9 bodů a po další části Benešov vedl již jen o 2 body 38:36. V poslední čtvrtině Benešačky zabojovaly, vrátily se k nátlakové hře z úvodu utkání a zaslouženě vyhrály rozdílem 13 bodů.

Body Benešova: Dlasková 18, Remešová 15, Hájková 9, Řeháková 6, Beznosova 2, Hrušková 2. Trestné hody: 28/19: 13/8. Trojky: 0:3. Fauly: 11:24. Čtvrtiny: 17:9, 12:11, 9:16, 14:3.

Jablonec nad Nisou - BC Benešov 71:47

Druhý zápas měl úplně jiný scénář. Hráčky Jablonce běhaly po celém hřišti, neustále chtěly míč a tlačily se pod koš. Benešačky byly zaskočeny a nevěděly, co hrát. Soupeř se dostal do několika bodového vedení, které udržoval v průběhu celé první čtvrtiny. V úvodu druhé části se vyrovnala nejen hra, ale i bodové skóre (20:20). Jablonec však znovu přepnul na vyšší rychlost a v poločasu vedl již o 9 bodů. V polovině třetí části Benešačky dvěma úspěšnými trojkami snížily na rozdíl 5 bodů. Ale ani to je „nenakoplo“. Hráčky Jablonce jednoduše přecházely přes celé hřiště a bez sebemenších problémů proměňovaly všechny své střely na koš. V závěru utkání se na palubovku dostaly i střídající hráčky Benešova, které ukázaly děvčatům ze základní sestavy, jak se má na hřišti bojovat. Jablonec ale utkání dovedl zaslouženě do vítězného konce.

Body Benešova: Remešová 21 (3), Dlasková 8,Wiedermanová 7, Chotašová 4, Hájková 4, Michálková 3. Trestné hody: 13/4:25/12. Trojky: 1:3. Fauly: 27:13. Čtvrtiny: 19:16, 14:8, 18:12, 20:11.

Kralupy nad Vltavou - BC Benešov 85:61

Již před zápasem bylo rozhodnuto, že Benešov bude bojovat o ligu ještě v následné baráži. Do utkání nastoupily hostující hráčky s velkým odhodláním a tomu odpovídal i průběh první čtvrtiny. Domácí hráčky bránily jen za cenu faulů, které hosté trestali proměňováním trestných hodů – 21:18. Druhá část však vyzněla ve prospěch hráček Kralup (27:12). Již v polovině zápasu bylo tak jisté, že Benešačky budou v turnaji až třetí. Ve třetí i poslední čtvrtině byla hra opět vyrovnaná, a to i přesto, že trenéři Benešova dali prostor ke hře celé hráčské lavičce. Střídající děvčata se chopila své šance, dobře bránila po celém hřišti a dokázala se prosazovat pod oběma koši. Domácí hráčky ale zápas kontrolovaly a zaslouženě vyhrály celý turnaj a postoupily do ligy.

Body Benešova: Remešová 25, Jandačová 9, Dlasková 6, Hájková 6, Bejblová 4, Řeháková 4, Crháková 2, Hrušková 2, Ružičková 2, Vrkoslavová 1. Trestné hody: 21/11:54/31. Trojky: 2:0. Fauly: 36:19. Čtvrtiny: 21:18, 29:12, 14:16, 21:15.

PAVEL REMEŠ

20.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

Konopiště bude patřit běžcům

OBRAZEM: Druhý volební den na Benešovsku

Benešovsko - Přinášíme vám fotografie z druhého volebního dne do poslanecké sněmovny z Benešovska.

Obyvatelé gruzínského města Rustava navštívili Posázaví

Týnec nad Sázavou - Zástupci obyvatel gruzínského města Rustava zavítali tento týden do Týnce nad Sázavou, aby se blíže seznámili s fungováním obecně prospěšné společnosti Posázaví. Jejich úkolem, při návštěvě města na Benešovsku, bylo také získávání informací v oblasti spolupráce samosprávy s podnikateli, neziskovými organizacemi a občany. Kromě Týnce nad Sázavou navštívila gruzínská delegace i Prahu a Karlovy Vary.

Pro volby zůstala už jen oficiální místa

Benešovsko – Jen pozvolna se včera do některých volebních místností trousili voliči na Benešovsku. Ti hlasovali pouze na tradičních místech obcí či osad zapsaných na oficiálním seznamu volebních míst. Ještě před několika lety ale figurovaly mezi takovými místy dokonce i chatové osady. Například u Benešova Sayrayt nebo Pilátka.