Sokol Kladno - BC Benešov 78:76

Do utkání vstoupily domácí hráčky s velkým odhodláním a rychle získaly vedení. Hra měla oboustranně velmi rychlý spád. Děvčata Kladna hrála hodně nečistě a po zjištění, že rozhodčí jejich hru budou tolerovat, ještě přitvrdily a první čtvrtinu vyhrály 27:20. V úvodu druhé části Benešačky zabojovaly, vyrovnaly hru a během tří minut i skóre. Domácí celek se však vzpamatoval a dostal se do mírného bodového vedení. V poslední minutě nebyly potrestány, při rychlém protiútoku Benešova, tři po sobě jdoucí fauly na Kylarovou a následně rozhodčí uznali střelu domácích, která byla vypálena po poločasovém klaksonu (?).

Do třetí čtvrtiny vstoupily benešovské hráčky jako vyměněné a po vynikajícím výkonu otočily stav zápasu na 55:61. V poslední části byla hra vyrovnaná, ale domácí celek prokázal větší klid při zakončovaní a při závěrečném hvizdu se radoval z dvoubodového vítězství.

Body Benešova: Kylarová 19, Remešová 19 (1), Maršíčková 11, Míková 10, Komárková 7 (1), Vosátková 5, Koníčková 3 (1), Richterová 2. Trestné hody: 31/24:35/25. Trojky: 2:3. Fauly: 31:24. Čtvrtiny: 27:20, 18:20, 10:21, 23:15.

Trenér Benešova Pavel Remeš svoje hráčky pochválil, ale výkon sudích se mu nelíbil: „Rád bych pochválil všechny hráčky za bojovný a statečný výkon. Prohra o dva body mě hodně mrzí, jelikož si za předvedenou hru holky výhru opravdu zasloužily. Utkání svým výkonem zcela pokazili a ovlivnili oba rozhodčí (Kvasný, Lébl), kteří sice domácímu celku hodně faulů odpískali, ale minimálně polovina zůstala nepotrestaná. Náš celek byl naopak trestán za běžné vzájemné souboje o míč nebo za zákroky, které si vymysleli. V některých okamžicích jsem si připadal jako na ragby a mé prosby, aby rozhodčí fauly trestali, nebyly vyslyšeny. Ze zápasu si všechny holky odnesly velké množství modřin a naraženin, ale naštěstí nás nepotkalo žádné zranění.“