ÚSTÍ NAD LABEM – VLAŠIM 1:2

Utkání bylo překvapivě dlouho vyrovnané. Domácí bránili na hranici i za hranicí tvrdosti (jedenáctkrát vyloučení) a nepouštěli hosty na nekvalitním hřišti, do větších šancí ani v oslabení, a tak byl stav po dvou třetinách bezbrankový.

Až ve třetí části se skóre měnilo, a to třikrát. Domácí se dostali do vedení Rubešem, ale mistr ligy z Vlašimi vyrovnal Průchou, když nahodil míček z poloviny hřiště a ten proklouzl brankáři do sítě. Za třicet vteřin stav otočil po individuální akci Dušek. Ve zbytku zápasu si již hosté taktickou hrou dokráčeli k výhře.

„Na nepříliš kvalitním asfaltu, kde míček pořád skáče, jsme nemohli hrát kombinační hokejbal a museli zjednodušit hru, což domácím vyhovovalo. Pokud by totiž s námi chtěli hrát hokejbal, tak by dostali hodně gólů. A tak to mydlili a byli jedenáctkrát vyloučení. Jenže my jsme v přesilovkách nedali gól, protože nám míčky neustále uskakovaly," posteskl si kapitán Vlašimi Martin Čičatka, který šel do hry po nemoci a pokračoval v hodnocení: „Bylo to dlouho bez branek a pak nám domácí ve třetí třetině dali gól. Se štěstím jsme vyrovnali Průchou, který z půlky nahodil míček a ten brankáři zajel za tyč. Hned na to Důša (pozn. Dušek) to vymíchal a šoupnul míček brankáři mezi nohy. Závěr už jsme si pohlídali. Jsme rádi za výhru, která nás stála hodně sil, protože to domácí mydlili hlava nehlava," postěžoval si na soupeře obránce, jenž po utkání zalehl opět s horečkami do postele.

Branky: Rubeš – Průcha, Dušek. Vyloučení: 11:2. Bez využití. Střely: 23:27. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:2.

Vlašim: Straka – Nýdl, Gärtner, Blažek, Špale, Střeska, M. Čičatka – Topolánek, Kieler, Střecha – Průcha, Wróbel, Juráček – Dušek, Bartejs, Herwig.