BENEŠOV – STRAKONICE B 51:39

Od začátku bylo jasné, že se na palubovce odehraje urputná bitva o každý koš. Oba týmy velmi dobře bránily a skóre narůstalo velmi pomalu. Domácí hráčky včas zastavovaly nájezdy soupeřek a ty byly nuceny střílet z perimetru. Benešovské ženy se také prosazovaly ztěžka, ale přeci jenom se díky lepšímu procentu střelby dostaly do mírného vedení, které si držely až do konce utkání. V závěru se i díky přesným trestným hodům jejich náskok přehoupl přes deset bodů.

„Béčko Strakonic je náš již tradiční soupeř, se kterým jsou zápasy vždy vyrovnané a bojovné. Tentokrát jsme výborně bránili a obdržených 39 bodů si zaslouží pochvalu," byl spokojený s výkonem svých svěřenkyň trenér benešovských žen Jakub Malý.

Body Benešova: Mazurová 11, Koubová 9, Kratochvílová 8, Bryndová 5, Remešová 5, Hřebíková 4, Mašková 4, Vondráčková 3, Strnadová 2.

BC BENEŠOV – DBAK PLZEŇ 88:63

Plzeňačky byly před zápasem neporažené, a tak utkání slibovalo zajímavou podívanou. Domácí hráčky na soupeřky vlétly a rychlým vedením 9:2 přinutily hostující ženy přejít do zónové obrany. Po počáteční nervozitě, kdy Benešačkám nepadlo pár volných střel, se domácí útočný stroj opět rozjel naplno. Jenže, jak fungoval útok, tak nefungovala obrana.

Celá druhá a třetí čtvrtina se hrála stylem koš za koš a Benešov si udržoval přibližně desetibodový náskok. V poslední čtvrtině došly hostujícím hráčkám síly, a tak si domácí basketbalistky v pohledném utkání připsaly další výhru.

„Čekal nás tým Plzně, který mě svými dosavadními výkony docela překvapoval. I v Benešově ukázaly hostující hráčky, že tři předchozí výhry nebyly náhodné a po tři čtvrtiny se držely v nebezpečném kontaktu. Tentokrát ale musím pochválit holky za kreativitu v útoku, kdy řadou pohledných akcích nedaly Plzeňačkám šanci jít do vedení. Vysoké tempo a neutuchající snaha o rychlý protiútok přinesly ovoce v poslední čtvrtině, kdy soupeř odpadl, a tak zápas skončil větším rozdílem, než by se dalo po třech čtvrtinách očekávat," podotkl s radostí po druhém zápase Jakub Malý.

Body Benešova: Mazurová 26, Koubová 10, Vondráčková 10, Kratochvílová 9, Mašková 8, Strnadová 8, Hřebíková 6, Remešová 5, Bryndová 3, Hrušková 3.

V neděli od 17 hodin sehrají benešovské ženy zápas druhého kola Českého Poháru proti týmu BK Lokomotiva Karlovy Vary hrající nejvyšší soutěž ŽBL.