Ještě než byl turnaj zahájen, byl benešovským judistům slavnostně předán pohár za nejúspěšnější oddíl Středočeského kraje za rok 2013.

Matěj Benák v cestě za zlatem porazil tři protivníky. Prvního udržel v držení, druhého hodil kontrachvatem o goši a ve finále předčil protivníka svou aktivitou.

Katka Myslivcová měla jen jednu soupeřku, s kterou absolvovala tři utkání. V prvním získala protivnice nad benešovskou judistkou wazari a zápas vyhrála. Podruhé si už Katka pohlídala nepříjemný úchop soupeřky, která pak neměla šanci. V rozhodujícím boji, Myslivcová bodovala wazari a vítězství si již nenechala sebrat.

Andrea Maršíčková neměla ve své váhové kategorii soupeřku, takže se nemohla o první místo s nikým poprat. Přesto si zlatou medaili po právu odnesla.

Devět judistů Benešova bylo stříbrných

Nejvíce benešovských judistů (devět) si odneslo stříbrnou medaili. Pro Jirku Piskače bylo několik posledních turnajů smolných, ale vše si vynahradil na závodech, které byly pro jeho věkovou kategorii (mláďata) nejvyšší soutěží. Do prvního utkání nastoupil velice aktivně, což se mu vyplatilo. Ani jednomu závodníkovi se nepodařilo bodovat, ale právě kvůli aktivnímu projevu dostal Jirka bod od rozhodčího a vyhrál. Jako vítěz odcházel i z druhého zápasu. Až ve finále nestačil na judistu z Kralup. Přesto to pro byla Piskače vydařená soutěž.

I Josef Kahoun byl poražen až ve finálovém utkání. Do té doby procházel turnajem velmi hladce, když všechny své soupeře odházel před časovým limitem. Hody, které předvedl v prvních dvou zápasech byly naprosto ukázkové a odměněny potleskem ostatních závodníků a trenérů.

Josef Chmel nastoupil na žíněnku celkem čtyřikrát. Až na jedno zaváhání ukončoval utkání před závěrečnou sirénou, když se na jeho straně výsledkové tabule rozblikal ippon. Kahoun ukázal i svůj oblíbeny strh tani otosi.

Nejvíce „odepraných" zápasů absolvoval Jan Pikora. Měl dvojitý start tzn., že startoval ve dvou věkových kategoriích (dorost a muži). Lepšího umístění dosáhl v mužích, kde z pěti zápasů vyhrál čtyři, a to ipponem. Hody byly velmi povedené a také odměněné potleskem.

Stříbrná medaile se houpala na krku i Jakubovi Růžičkovi. V prvním utkání prohrál se zkušenějším soupeřem, další zápas vyhrál naopak díky svým zkušenostem nad oddílovým kolegou Janem Bobokem.

Druhé místo ještě obsadili Klára Šeborová, Pavlína Pokorná, Petr Vogler a Jiří Sládek, jenž měli ve své kategorii jen jednoho soupeře, kterého nedokázali porazit. Zápasy neměly jednoznačného favorita. Soupeři byli vyrovnaní, ale benešovským judistům vždy chyběl kousek k výhře.

Vlašimští judisté se také neztratili

Bronzové medaile vybojovali Jan Kahoun, Michal Maršíček, Jan Pikora v dorostu a Jan Bobok.

Honza Kahoun měl smolný začátek. V úvodu začal velmi pomalu, čehož soupeř využil, Kahouna porazil a poslal ho tím do opravných bojů. Tam už utkání vypadala jinak – všechna byla s vítězným koncem. Honzovi se podařilo hodit soupeře na tai otoši na levou stranu, což není vůbec jednoduché.
Michal Maršíček je prvním rokem v dorostu, takže spíše sbírá zkušenosti. Přesto se mu podařilo v jednom utkání zvítězit ipponem, což mu přineslo výsledné třetí místo.

Jan Pikora narazil po prvním vyhraném utkání na judistu z Kolína, který ho stejně jako v kategorii mužů jako jediný porazil. Opravné boje vedoucí k bronzu si Honza bez problému pohlídal a ve všech zvítězil.

Jedny z prvních závodů absolvoval Jan Bobok. Ačkoliv se mu nepodařilo dovést utkání k vítěznému konci, bojoval se ctí a zápasy pro něj byly cennou zkušeností.

Adam Filip, Kryštof Křížek, David Ratimec a Roman Fuksa na medaile nedosáhli a obsadili pátá místa. Přesto však předvedli krásné hody. Fuksa ukázal nádherně provedený chvat eri seoi nage hodnocený ippon, Křížek zase házel na méně frekventovaný chvat ko soto gari. O soto gari si pro hod na ippon zvolil Filip.

Z Vlašimi se na turnaji pral Jakub Dobřenský, který vybojoval třetí místo a Pavel Hrbek, jenž v mužích obsadil stříbrnou pozici.
„Všem blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci benešovského juda a to nejen za tento turnaj, ale i za celý minulý rok. Díky vám všem jsme nejúspěšnější oddíl za rok 2013," měl po závodech předseda benešovského oddílu Aleš Pikora.

ALEŠ PIKORA