Ve druhé lize se Dolním Kralovicím nezadařilo, když v základní sestavě překvapivě prohráli na půdě do té doby předposledních Bohemians. Tři kola před koncem se tak rezerva prvoligové Vlašimi namočila do záchranářských starostí (sestupovat budou tři celky), i když je prozatím na osmém místě z dvanácti týmů.

Bohemians Praha B – Dolní Kralovice 4,5:3,5. Body za Dolní Kralovice: Hrdina a D. Zvára po 1, V. Mejzlík, P. Vojta a Hradecký po 0,5.

1. ŠK Gordic 7 1 0 22 44.0 33
2. ŠK GROP Praha 7 0 1 21 41.0 29
3. ŠK Joly Lysá nad Labem C 5 0 3 15 38.0 27
4. ŠK Sokol Vyšehrad B 4 2 2 14 36.0 28
5. SK OAZA Praha 4 1 3 13 32.0 23
6. TJ Sparta Kutná Hora 3 1 4 10 29.0 15
7. Sokol Kolín 3 1 4 10 28.5 13
8. Dolní Kralovice 3 0 5 9 30.5 21
9. TJ Bohemians Praha B 2 2 4 8 27.0 15
10. Klub šachistů Říčany 1925 2 2 4 8 27.0 14
11. Silko Gambit Jihlava 2 1 5 7 27.0 17
12. Sokol Praha-Kobylisy B 0 1 7 1 24.0 12

V Krajské soutěži se dařilo Brodcům, jenž si v osmém kole s přehledem poradily s Kolešovicemi a v závěru se mohou poprat minimálně o medailové umístění. Prozatím jsou na čtvrtém místě.

Brodce – Kolešovice 6,5:1,5. Body za Brodce: J. Vávra, J. Procházka, Holub, Feierfeil a Frischmann po 1, Svoboda, Steiner a Král po 0,5.

V nejnižší Regionální soutěži zaváhal vedoucí Pravonín B, když jen remizoval s Říčany J. A protože všechny ostatní týmy ze špičky tabulky vyhrály, situace v bojích o postup se pořádně zamotala.

Pravonín B – Říčany J 2,5:2,5. Snížek 1, S. Vávra, Vlková a J. Mejzlík po 0,5 – Otrubová 1, Čihák, L. Hosnedl a Sezemský po 0,5.

Sedlčany B – Vlašim C 1,5:3,5. I. Šimák 1, R. Šimák 0,5 – O. Vykouk, Krejčiříková a J. Vojta po 1, F. Helebrand 0,5.

Říčany H – Sázava B 2:3. Turek a Kopecký po 1 – Kotzot, Kocourek a Kocourková po 1.

Struhařov B – Zruč nad Sázavou 2:3. Novotný a Křišťan po 1 – Marhan, M. Netolický a Bečvář po 1.

Stříbrná Skalice B – Brodce B 3,5:1,5. Z. Heger a J. Heger po 1, A. Konopka, B. Studzinski a Vilímová po 0,5 – Vašák, Jukl a Dvořák po 0,5.

Uhlířské Janovice – Postupice 4:1. Závůrková, Závůrka a Plechata po 1, Houda a Laube po 0,5 – Blahout a Roubíček po 0,5.

1. ŠK Pravonín B 5 3 0 18 25.0 15
2. Spartak Vlašim C 5 2 1 17 24.5 20
3. Kavalier Sázava B 5 1 2 16 26.0 22
4. Jiskra Zruč n. Sáz. 5 1 2 16 23.5 20
5. ŠK KDJS Sedlčany B 4 1 3 13 21.0 15
6. Říčany 1925 J 3 2 3 11 20.0 13
7. Stříbrná Skalice B 3 2 3 11 19.0 13
8. Jawa Brodce C 3 0 5 9 15.5 12
9. Říčany 1925 H 2 1 5 7 19.0 14
10. Sokol Postupice 2 1 5 7 17.0 8
11. Uhlířské Janovice 2 1 5 7 16.0 11
12. Sokol Struhařov B 1 1 6 4 13.5 11

Legenda: Pořadí, družstvo, výhry, remízy, prohry, body, skóre, partie

ONDŘEJ MATĚJOVSKÝ