Ačkoli v minulých letech dokázal Šacung několikrát svého soupeře zaskočit, tentokrát se to neočekávalo.

Proč? Zraněními a zdravotními problémy sužovaní Oranjes dorazili do Vsetína bez Stupky, Hokra, Votavy, Sehriga a Adama Fürbachera. „Hrajeme s polovinou kádru, než na začátku soutěže,“ poznamenal vedoucí mužstva Kamil Kanda.

Navíc v prvním deblu dohrál Kalas, který do zápasu nastoupil se zraněním, které si obnovil. Kanda se střídajícím Jakubem Fürbacherem následně padli posledním možným míčem. Ve druhém se pak nevedlo Prachárovi s Trucem. „První debl mohl být náš. Prohráli jsme o míč a ještě přišli o Fandu Kalase. Museli jsme tak přeskupit už tak přeskupené trojky,“ popisoval benešovský vedoucí.

ilustrační foto
Stále má důvěru! Martin Maršálek načne na nohejbalové svazu už dvaadvacátý rok

Obě trojky nabídly rozdílný pohled. V té první domácí rychle vyprovodili Kandu, Truce a Šperlíka, ve druhé pak Vale, Prachár a J. Fürbacher padli ve zkrácené třetí sadě. Domácí elitní debl tentokrát obsadil třetí debl a hostující Vale a Šperlík neměli nárok.

„Soupeř si svá esa ponechal do vloženky. Ve druhé to vypadalo nadějně, ale pak se vývoj zvrátil,“ podotkl Kanda.

Utkání zakončil vyrovnaný zápas jednotlivců, ve kterém ale i Prachár odešel s porážkou. „Vsetín vyhrál zaslouženě, měl utkání pod kontrolou. My se musíme koncentrovat dál a věřit, že se alespoň někdo z hráčů dá dohromady,“ dodal Kamil Kanda.

Šacung tak stále zůstává na chvostu extraligové tabulky. Nelichotivou bilanci se bude snažit zlomit zase v sobotu. To ho čeká první domácí utkání letošního ročníku, ve kterém bude na kurtech u hotelu Benica hostit Žatec. A to od 14 hodin.