Ačkoli v minulých letech dokázal Šacung několikrát svého soupeře zaskočit, tentokrát se to neočekávalo.

Proč? Zraněními a zdravotními problémy sužovaní Oranjes dorazili do Vsetína bez Stupky, Hokra, Votavy, Sehriga a Adama Fürbachera. „Hrajeme s polovinou kádru, než na začátku soutěže,“ poznamenal vedoucí mužstva Kamil Kanda.

Navíc v prvním deblu dohrál Kalas, který do zápasu nastoupil se zraněním, které si obnovil. Kanda se střídajícím Jakubem Fürbacherem následně padli posledním možným míčem. Ve druhém se pak nevedlo Prachárovi s Trucem. „První debl mohl být náš. Prohráli jsme o míč a ještě přišli o Fandu Kalase. Museli jsme tak přeskupit už tak přeskupené trojky,“ popisoval benešovský vedoucí.

Obě trojky nabídly rozdílný pohled. V té první domácí rychle vyprovodili Kandu, Truce a Šperlíka, ve druhé pak Vale, Prachár a J. Fürbacher padli ve zkrácené třetí sadě. Domácí elitní debl tentokrát obsadil třetí debl a hostující Vale a Šperlík neměli nárok.

„Soupeř si svá esa ponechal do vloženky. Ve druhé to vypadalo nadějně, ale pak se vývoj zvrátil,“ podotkl Kanda.

Utkání zakončil vyrovnaný zápas jednotlivců, ve kterém ale i Prachár odešel s porážkou. „Vsetín vyhrál zaslouženě, měl utkání pod kontrolou. My se musíme koncentrovat dál a věřit, že se alespoň někdo z hráčů dá dohromady,“ dodal Kamil Kanda.

Šacung tak stále zůstává na chvostu extraligové tabulky. Nelichotivou bilanci se bude snažit zlomit zase v sobotu. To ho čeká první domácí utkání letošního ročníku, ve kterém bude na kurtech u hotelu Benica hostit Žatec. A to od 14 hodin.