BENEŠOV – ARITMA PRAHA 67:61

Benešov v zápase postrádal hned pět hráček. Naopak mohl po delší pauze počítat s Martinou Mazurovou a svoji premiéru v A-týmu žen si odbyla Terka Chotašová.

Od samotného úvodu se hrál vyrovnaný basketbal, ve kterém měly mírně navrch domácí hráčky, které si dokázaly v polovině druhé čtvrtiny vypracovat sedmibodový náskok. Pak však přišel obrovský kolaps, domácí hráčky se nechaly zaskočit vytaženou obranou Pražanek, více než pět minut nedaly koš a prohrály tento úsek 0:10!

Třetí čtvrtina rozuzlení nepřinesla. Benešačky se sice dvakrát dostaly do vedení, ale pokaždé o ně velmi rychle přišly. Zápas se tak rozhodl v poslední čtvrtině, ve které domácí výbornou týmovou obranou a rychlým přechodem do útoku překlopily skóre definitivně na svou stranu a oplatily Aritmě podzimní porážku.

Body Benešova: Koubová 16, Mazurová 15, Strnadová 12, Kratochvílová 11, Mašková 6, Remešová 4, Chotašová 3.

BC BENEŠOV – SOKOL KLADNO 73:49

Do zápasu, již bez Martiny Mazurové, ale s kapitánkou Terezou Hřebíkovou nastoupilo v benešovských dresech pouze sedm hráček. Soupeřky přijely také v sedmi, a tak zely obě lavičky prázdnotou. V prvním poločase se hrál nepěkný basketbal plný nepřesností a chyb. Ve druhé čtvrtině opět vypadly Benešačky z tempa a v poločase bylo skóre překvapivě vyrovnané (30:30).

Do druhé půle domácí vlétly. Vyhrály úvod třetí čtvrtiny 16:2 a bylo rozhodnuto. Ve zbytku zápasu předváděly domácí hráčky pohledný basket plný hezkých akcí a svůj náskok až do konce navyšovaly.

Body Benešova: Koubová 19, Strnadová 15, Hřebíková 13, Remešová 9, Kratochvílová 7, Hájková 5, Mašková 5.

OČIMA TRENÉRA

„Za dvě výhry z víkendu jsem opravdu rád. Zápas s Aritmou byl přímým soubojem o třetí místo. Styl soupeře nám příliš nevyhovuje, s jeho agresivní hrou, která je často za hranou pravidel, míváme problémy. Tentokrát jsme se ale v nasazení soupeřkám vyrovnaly a hlavně za druhou polovinu musím holky pochválit. Jeden ze svých nejlepších zápasů odehrála Jana Strnadová.

S Kladnem jsme měli k dispozici pouze dvě podkošové hráčky, a protože byly Káje Remešové velmi rychle odpískány sporné fauly, musela většinu zápasu odehrát na pozici pivotky Petra Koubová. Se svou novou pozicí se popasovala na výbornou a i díky ní jsme po nepovedené první půli, druhou zvládli na výbornou," měl radost po výhrách trenér Benešova Jakub Malý.