SK Šacung Benešov 1947 – MNK Silnice Group Modřice 4:6

Za letního počasí a před slušnou návštěvou Šacung nastoupil proti jednomu z největších letošních favoritů. Ten sice přijel s novou posilou, reprezentačním smečařem Kopem, ale doma nechal marody, další reprezentanty Rosenberka a Müllera.

Benešovští byli kompletní a do utkání vtrhli jako lavina. Po deblové výhře Doubravy s Kalasem se pochlapil i druhý debl Chejna se Sehrigem a rázem to bylo 2:0. Jenže domácím nečekaně selhaly trojice. V první smolně posledním možným míčem padli Doubrava, Sehrig, Knytl, ve druhé se nedařilo Nepodalovi s Kalasem, Voltrem a střídajícími Chejnem a Trucem. Nápor hostů ale zmrazili ve třetím deblu soupeře deklasující Nepodal s Flaksem. V singlu Sehrig ale neměl nárok a do odvet se šlo za stavu 3:3.

Benešov se rozešel s Chrudimí smírně, druhý bod brali po penaltách hosté. Na snímku bojují o míč domácí Engelmann (ve žlutém) s Kopeckým (vlevo).
Benešov obral lídra o bod

Doubravova trojice opět selhala hrubými chybami v úplné koncovce a poté i Nepodalovo trio nenašlo vítězný recept. Školácké selhání v deblu ovšem předvedli i hosté a Doubrava s Kalasem tak vlili naději. Jenže Chejn se Sehrigem a alternujícím Trucem už podruhé protivníka nezaskočili a ten si tak odvezl z Benešova oba body.

„Chybělo málo a naše dlouhá série měla pokračování,“ posteskl si trenér benešovského Šacungu Stanislav Voltr starší a dodal k utkání: „I přes oslabení byli hosté favoritem. Výborně se nám podařilo odehrát dvojky, bodovala i druhá a třetí. Paradoxně jsme nezvládli trojice, které nám zajišťovaly bodový přísun v předchozích utkáních. Soupeř má ve trojkách ale velkou útočnou sílu.“

Kormidelník Šacungu našel i příčiny porážky. „Velmi špatně byla z naší strany prováděna zejména nahrávka a servis. Hráči makali, ale někteří neměli svůj den,“ posteskl si Stanislav Voltr.

1. TJ Spartak Čelákovice 3 3 0 0 18: 4 6
2. SILNICE GROUP Modřice 3 3 0 0 18: 9 6
3. NK CLIMAX Vsetín 3 2 0 1 15: 9 4
4. SK Šacung Benešov 1947 3 1 1 1 15:14 3
5. Karlovy Vary 3 1 0 2 9:15 2
6. TJ Avia Čakovice 2 0 1 1 8:11 1
7. SKN Žatec 2 0 0 2 5:12 0
8. TJ SLAVOJ Český Brod 3 0 0 3 4:18 0

Martin Maršálek

Ilustrační foto
Bratři Přitasilové zajistili výhru Miřetic