Twirling je poměrně mladým sportem a jeho začátky spadají do období druhé světové války. To si vojáci krátili čas vymýšlením různých prvků a kreací se svými puškami. Dnes si sportovci vyznávající twirling pohrávají s mažoretkovou hůlkou a těší se, že se i jejich umění objeví na olympiádě.

Twirlingovými velmocemi jsou USA, Francie a Japonsko, ale Česko je už dvanáct let úspěšně dohání a někdy také už překonává.

Viki, jak se Viktorii Šitlerové, už podle jména vítězně naladěná sportovkyni říká, v roce 2017 přivezla z Mistrovství Evropy čtvrté místo. Začínala v Benešově pod trenérkou mažoretkového klubu Wild Cats Martinou Procházkovou. Právě v té době také získala republikový titul v minimažoretkách.

„Dnes spolupracuji s Pascalem Dumasem z Francie. Právě on patří mezi legendy světových trenérů twirlingového světa,“ uvedla Viky, které k úspěchu gratuloval na benešovské radnici také místostarosta města Zdeněk Zahradníček.

„Přesto, že twirling je poměrně netradiční sport, výsledky Viktorie Šitlerové přispívají k propagaci našeho města a proto si také zaslouží naší podporu. Budeme hledat možnosti, jak této mladé nadějné sportovkyni pomoci," dodal místostarosta Zdeněk Zahradníček.