BC BENEŠOV- BANÍK MOST 39:78

Hosté přijeli do Benešova velmi ofenzivně naladěni což dávali znát už od prvních minut. Po třech minutách vedli 2:7 za další 3 minuty už 9:19. Domácím se vůbec nedařilo na útočné polovině, kde nebyli schopni proměnit ani vyložené pozice a v obraně se doslova trápili. Hostující hráči skórovali kdykoliv se jim zachtělo a domácí borci je nedokázali vůbec zastavit.

Domácí ještě v první části drželi krok když prohráli tento úsek jen 16:21, ale špatná obrana a útočné trápení zadělávaly na problémy. Ty bohužel přišly s přibývajícím časem. Domácím zcela došly síly a hráči Mostu na palubce doslova dominovali. V poločase už vedli 24:38 když dokázali těžit především z velmi agresivní, ale čisté obrany a vycházeli do protiútoků, které zakončovali s velkou jistotou.

Ani další dějství nepřineslo žádný zvrat a většina přítomných aktéru už si přála jen jediné, a to závěrečný hvizd. Ten přišel pro domácí jako vysvobození, neboť vystoupení bylo opravdu špatné. Domácí tedy dostali od Mosteckých opožděný ,,dárek“ v podobě debaklu 39:78.

Trenér Benešova Tomáš Masár byl po zápase na svoje ovečky rozzlobený. „S výkonem nejsem vůbec spokojený. Chápu, že se nemusí dařit, ale alespoň jsme mohli projevit bojovnost. Ta mi tentokrát u kluků opravdu chyběla. Taky se na nás velmi podepsaly Vánoce, protože fyzická připravenost některých hráčů byla žalostná. Tento fakt ovšem neomlouvá náš trapný výkon a určitě beru část viny na sebe za takový debakl.
Kouč také věří v lepší zítřky. „Doufám, že do příštího zápasu zvedneme hlavy. Někteří kluci si musí uvědomit, že když přijdou na trénink jednou za 14 dní a mezitím nic nedělají, tak to asi stačit nebude. Hlavně se teď musíme vzchopit, do konce základní části máme tři zápasy a jsme stále ve hře o finálovou čtyřku, ve které se bude bojovat o ligové soutěže.“

Body Benešova: Fulín 12, Hoang 9, Procházka 6, Houlík 4, Proskovec 4, Škoda 2, Kurtovič 2. Trestné hody Bn: 15:8. Fauly Bn: 17.

TOMÁŠ MASÁR