BC Benešov - BK Beroun 50:79 (15:17, 27:29, 41:56).

Pozdní začátek (19 hodin) jako by poznamenal domácí tým, který zcela nezachytil úvod utkání a působil velmi ospalým dojmem. V 6. minutě byl stav 0:10 a hosté v tuto chvíli zcela ovládali palubovku. Naštěstí poslední 3 minuty první části konečně ožili domácí hráči a dokázali zkorigovat stav na 15:17.

Druhá čtvrtina již přinesla vyrovnanou bitvu, kde se hrálo o každý bod. Bohužel pro domácí měli hosté z Berouna stále navrch. Poločasový stav 27:29 sliboval zajímavý zbytek utkání.

Domácí však zcela nepochopitelně odpadli a nechali zápas opět ovládat hosty. Ti za 5 minut druhého poločasu již vedli 50:33 a definitivně tak rozhodli o osudu utkání. Domácí nenašly vůbec síly na odpor a tak se utkání dohrávalo za střeleckého koncertu hostů, kteří postupně navyšovali rozdíl až na konečných 29 bodů.

Body Benešova: Fulín 18, Procházka 8, Lukaševič 5, Proskovec 4, Houlík 4, Hoang 3, Marek 2, Kurtovič 2. Trestné hody Bn: 18:9. Fauly Bn: 19.

BC Benešov- BK Baník Most 33:93 (8:23, 14:45, 27:65).

Pokud předchozí utkání skončilo debaklem Benešova, tak zápas s lídrem z Mostu byl propadák na celé čáře. Domácí, vědomi si konce sezony a svého konečného umístění zcela vypustili zápas a od úvodu nechali kralovat své soupeře ze severu Čech. Most hrál velmi živě a s chutí si v Benešově zastřílel již první část vyhrál 23:8 a v průběhu utkání vůbec nepolevoval ve svém tempu. Naopak navyšoval svůj účet, a tak se spíše čekalo, jestli domácí odvrátí nepopulární stovku. V zápase stovka sice nepadla, ale i tak si domácí odnesli těžký debakl a pořádnou ostudu. Prohra o 60 bodů byla velmi hořkým koncem jinak kvalitní sezony.

Body Benešova: Fulín 11, Houlík 9, J. Proskovec 6, D. Proskovec 2, Hoang 2, Láznička 2, Říha 1. Trestné hody Bn: 8:1. Fauly Bn: 20.

Trenér Benešova Tomáš Masár se ohlédl za sezonou. „Určitě jsme ostudu neudělali. Kluci hráli na co měli a někdy dokonce přidali i nad. Samozřejmě mě potěšilo, že jsme postoupili do finálové skupiny a celkové čtvrté místo je jistě  slušné. Doufal jsem ve více výher v nadstavbě a především, že naše hra bude mít vzestupnou tendenci. Tento úkol jsme nesplnili a hra spíše upadala do průměru. Také nejsem spokojen s naší obranou. Celkově však můžu s klidným srdcem kluky pochválit. Na to, že jsme měli tým poskládaný z hráčů co rok, dva nehráli nebo jen proseděli na lavičce, tak se po většinou svých šancí chopili velmi dobře. Do příští sezony vidím docela slušnou perspektivu, sice nám odejdou čtyři hráči, ale doplníme to kluky z U17 a příští sezonu doufám v lepší výsledek.“

TOMÁŠ MASÁR