BENEŠOV – KUTNÁ HORA 91:57

Do posledního utkání vstupovali domácí již s klidným svědomím, a tak si zápas od začátku užívali. Hned pro hráčů to byl konec působení v dorosteneckým soutěžích a nyní je čeká již jen účinkování v mužských složkách.

Úvod obstaral aktivní nástup Benešáků, kteří se do utkání vrhli s velkým nasazením a brzy vedli 13:4. Soupeře velmi převyšovali a po první čtvrtině získali komfortní vedení 27:10.

Od druhé čtvrtiny se začala hra vyrovnávat, hosté byli agresivnější a domácí měli v obranné fázi až příliš okýnek. I když Kutná Hora podávala ve druhé části velmi sympatický výkon na domácí výběr stále nestačil, a tak i v poločase svítil vysoký rozdíl 49:27.

Ve třetím dějství se obraz hry nezměnil. Obrany spíše odpočívaly a tak skóre rostlo na obou stranách. Domácí si stále udržovali svůj náskok z první čtvrtiny a otázkou bylo, jak bude vysoký rozdíl a zda-li padne i populární ,,kilo". Po třiceti minutách byl stav 70:45.

V poslední čtvrtině domácí utáhli šrouby v obraně a nebýt poměrně vysokého počtu neproměněných lehkých košů mohl být rozdíl ve skóre i vyšší. Benešovští dorostenci si závěr zápasu užívali a za potlesku fanoušků došli ke konečné výhře 91:57.

Zápas nabídl hned několik velmi zdařilých individuálních výkonů, hned dva hráči si zapsali ceněný double – double (Karel Říha 16 bodů + 12 doskoků, Tom Procházka 12 bodů + 10 doskoků) nejvíce se však blýskl kapitán domácích Bronislav Škoda. Ten se vybičoval k heroickému výkonu a svůj tým táhl dokonce triple – doublem, v zápase doslova kraloval pod oběma koši a zaznamenal 14 bodů + 14 doskoků a 11 bloků!

Benešovská devatenáctka si třetím místem v krajském přeboru nasadila pro příští sezonu vysokou laťku, kterou se snad pokusí ještě překonat.

Body Benešova: Kurtovič 24, Říha 16, Škoda 14, T. Procházka 12, Marek 11, Hrdý 6, Prchlík 4, Český 2. Čtvrtiny: 27:10, 22:17, 31:18, 21:12.

TOMÁŠ MASÁR