VYŠEHRAD – BC BENEŠOV 72:64

Vstup do utkání vyšel lépe domácím, kteří rychle získali vedení 8:0. Velmi dobře pracovali v obranné i v útočné fázi a dokázali efektivně využívat svoji převahu. Hosté působili místy až bezradně a jakoby hledali správnou rychlost. Benešovští ale po pěti minutách chytili tempo zápasu a do konce první čtvrtiny otočili skóre šňůrou 11:0.

Druhou čtvrtinu odstartovala trojka z rukou hostů a zdálo se, že nápor hostů bude pokračovat. Jenže opak byl pravdou, Benešovští opět upadli do útlumu a dovolili Vyšehradu nejen návrat do zápasu, ale také výrazné odskočení – 29:20. Závěr prvního poločasu ale vyšel hostům na jedničku a především díky aktivnímu Kurtovičovi (16 bodů za poločas) svítil na tabuli stav 31:31.

Po přestávce se hrála vyrovnaná partie. Týmy si pečlivě hlídaly svoje ztráty tak, aby soupeři nenabídly možnost jednoduchého koše. I přes opatrnou hru se dokázali hosté pomalu vzdalovat soupeři (39:47), především díky precizně zvládnutému rychlému protiútoku. Jenže Vyšehrad nevzdal a zvládl závěr třetí desetiminutovky – 49:48.

V závěrečné čtvrtině hrály prim útoky nad obranami. Hostům ale zvlhnul střelecký prach dříve, domácí je přestříleli 23:16 a ve velmi atraktivním utkání si připsali výhru 72:64.

„I když je prohra nepříjemná, musím kluky pochválit, že v utkání předvedli, co v nich je a utkání odmakali," měl radost z výkonu hráčů trenér Benešova Tomáš Masár a přidal: „Pozitivum také bylo, že se do utkání opět zapojila celá rotace dvanácti hráčů a každý se po svém příchodu hned zapojil a byl platným článkem. Doufám, že navážeme na vzestupnou tendenci svých výkonů i po Velikonoční pauze a v posledních třech zápasech na domácí palubovce budeme sbírat výhry."

Body Benešova: Kurtovič 20, Procházka 17, Marek 8, Říha 8, Proskovec 4, Hoang 4, Škoda 3. Trestné hody Bn: 23:13. Fauly: 24:28. Čtvrtiny: 10:13, 21:18, 18:17, 23:16.

TOMÁŠ MASÁR