Jak se zápas vyvíjel z Vašeho pohledu?

V první půli jsme měli více šancí a nastřelili čtyřikrát tyč. Škoda, že z nich nebyli góly, mohl se tak vyvíjet zápas pro nás klidněji a nešli bychom do kabin za nerozhodnutého stavu.

Půl minuty před koncem prvního poločasu jste inkasovali zbytečný gól na 2:2. Ten jste určitě v kabině hráčům vyčítal…

Samozřejmě. Byla tam velice špatná rozehrávka ze standardní situace a následně špatné zpracování hráče, který daroval míč soupeři, jenž do prázdné branky vyrovnal. Je to první zápas a i takové chyby se ve futsale stávají.

Po přestávce se hrál otevřený futsal, ze kterého jste vyšli vítězně..

Po celé utkání jsme byli vždy o jeden gól napřed a soupeř stále dotahoval. Nakonec Písek doplatil na nováčkovskou daň. Chvilky v utkání, kdy nás přehrával a mohl ho zvrátit ve svůj prospěch, tak toho naštěstí nevyužil. My jsme se naopak za nerozhodného stavu dokázali vzepřít a vedoucí a nakonec i rozhodující branku vstřelit.

Jak se změnil kádr Arsenalu před sezonou?

Jirku Kamarýta, Dana Lukáče a Honzu Křemena jsme opět udělali na hostování a novou posilou je Robert Kondáš. Jsem rád, že jsou již po zdravotní stránce v pořádku Jirka Hampešt a kapitán Martin Burian, i když nemohli proti Písku hrát. Ještě zkoušíme mladé hráče do osmnácti let a uvidíme, jak je dokážeme zabudovat do kádru během sezony.

Jak Vám v tomto ohledu „vadí" fotbal, který vlastně všichni futsalisté Arsenalu hrají?

Samozřejmě to koliduje. Záleží tak, v jaké hráč je kondici a věří si, aby zvládl v pátek futsal a například v sobotu zápas ve fotbale. Také záleží na trenérech fotbalu, zda nám hráče uvolní, což zatím funguje. Nemůžeme ale všechno lámat přes koleno, pro většinu hráčů je fotbal přednější a dlouho to tak i v této soutěži bude.

Loni hrozil hrozil Arsenalu sestup, což byste asi nechtěli opět zažít? Jaký má tedy mužstvo cíl do sezony?

Ve dvacáté ligové sezoně se chceme se pohybovat tam, kde je Arsenal zvyklý být – to znamená hrát ve středu tabulky. Chceme hrát rozhodně lepší futsal než minulý rok a nechceme mít stejné starosti.