Utkání dvou celků, které čekaly v sezoně na první body, mělo jasnou motivaci – odpoutat se od dna tabulky. Šacung do Žatce dorazil s devítkou hráčů a nadějí ukončit bodový půst. Průběh zápas vypadal zpočátku nadějně, když na domácí deblovou výhru dokázali ve druhém deblu Prachár s Kalasem odpovědět. Pro benešovského kapitána byla ale výhra zároveň z kategorie Pyrrhových. Při poslední výměně se zranil a utkání pro něj skončilo.

Hostující trenér musel během chvilky pozměnit původní plán. Do první trojky vyslal Kandu, Ungermanna, Truce. I se střídajícím Dvořákem ale na trio soupeře nenašli recept. Ještě menší odpor kladla druhá trojka Prachára, Kozára, Voltra a naskočivšího Fürbachera. Když poté Dvořák s Kozárem těsně odešli poraženi ve třetím deblu, bylo se Šacungem zle.

Fotbal, ilustrační fotografie
Fotbalový zápas Jírovic s Pyšely se nedohrál, fanoušek napadl hráče

V singlu si bez problémů podle předpokladů poradil domácí mistr světa Vít s Trucem. Šlo se do odvet a poté, co hosté prohráli ve trojici první sadu - celkově už devátou v řadě, nasvědčovalo vše na konec duelu. Prachár, Kozár, Fürbacher s přispěním alternujícího Voltra ale trojkový zápas dokázali otočit. Jednalo se však o ojedinělý výstřel benešovských barev. V poslední trojce dne Kanda, Ungermann, Truc i střídající Dvořák opět prohráli a bylo hotovo.

„Bylo to utkání promarněných šancí, které jsme nevyužívali kvůli zbrklosti a menší sehranosti a přílišnou nervozitou. Své udělala i ztráta Kalase. I tak se dal udělat lepší výsledek. Soupeř měl velmi dobře organizovanou hru. I přes pátou porážku v řadě vidím určitá zlepšení a je třeba makat dál,“ řekl trenér Michal Doucek.

SKN Žatec - SK Šacung Benešov 1947: 6:2