O skvělý výsledek se zasloužili Richard Mládek, Filip Šolc, Jakub Voříšek, Anežka Vlková, Jakub Vojta a Petra Píšová.

Pro šachový oddíl TJ Spartak Vlašim je to v posledních pěti letech již osmé medailové umístění v celostátní kolektivní soutěži (dorost či starší žáci), velkou hodnotu má navíc skutečnost, že se to tentokrát podařilo i po téměř kompletní generační výměně v družstvu. Lepší byly jen vítězná OAZA Praha a druhé Polabiny.

Okresní šach reprezentovaly v hlavním turnaji i dva další výběry, které skončily plus minus podle papírových předpokladů: Jawa Brodce (D. Zvolenský, V. Dudek, M. Bláha, O. Fischer, D. Vasilev, H. Bartošová) na 33. místě a Spartak Vlašim B (L. Smetana, K. Křížek, Š. Filip, F. Kůra, L. Zeman, F. Jelínek, M. Strnadová) na 49. příčce.

Ve vedlejším turnaji dvojic do devíti let si zahráli vlašimští Adam Slavík s Janem Veselým a mezi 44 dvojičkami skončili na solidní 24. pozici.

Doprovodný turnaj jednotlivců si zahrál další hráč Vlašimi Roman Šimák, jenž skončil na pěkném 18. místě ze 46 účastníků, díky čemuž získal cenu za nejlepší výsledek ve své výkonnostní kategorii.

Šachové Zaječice jsou oblíbeným festivalem, o čemž svědčí pravidelně velmi početná účast. Letos se do Seče, kde se turnaj koná od roku 2002, vydalo přes 700 hráčů a členů doprovodu. Za výborně zvládnutou organizaci si zaslouží pochvalu celý pořadatelský tým v čele s nestárnoucím Jaroslavem Hájkem.

Podrobnější informace a reportáže z vystoupení vlašimských šachistů si můžete přečíst na internetových stránkách www.sachyvlasim.cz.

ONDŘEJ MATĚJOVSKÝ