Finále A přeboru Prahy družstev staršího žactva

Na startu prvního finále pražského přeboru se představili dva žáci a dvě žákyně z Vlašimi. Kluci i letos hostují ve Slávii, avšak děvčata premiérově pomáhaly atletickému oddílu Jižní Město.
Jan Groček získal pro Slávii 22 bodů vítězstvím v kouli, kterou poslal do vzdálenosti 13,88 m a nejlepší byl i v hodu kladivem (33,39 m). Štěpán Neděla, připsal na účet Slávie dalších pět bodů za šesté místo z patnáctistovky s překážkami(5:45,08 min) Se ziskem 108,5 bodu skončili slávisté druzí.
Třinácti body se prezentovala Valentýna Přibylová. Na překážkách v jejich běhu selhala kamera (ručně rozhodčí naměřili 15,3 s). V opakovaném běhu Valentýna doběhla na třetím místě v čase 15,64 s, na stejné příčce skončila i v celkovém pořadí a brala osm bodů. Pět získala na stopadesátce za čas 20,22 s.
Dvakrát sedmá a zisk osmi bodů, taková je bilance sprinterky Moniky Doubkové. Na šedesátce předvedla čas 8,51 s a stopadesátku zdolala za 20,33 s. Obě dívky běžely i štafetu 4 x 60m, společně se dvěma pražskými atletkami Hettlerovou a Paráskovou vybojovaly sedm bodů (31,60 s).
Žákyně z Jižního Města v kole zvítězily díky zisku 160 bodů.

4. kolo družstev staršího žactva

Poslední krajské kolo staršího žactva se konalo na stadionu v Berouně a vlašimské družstvo čítalo tři žákyně a jednu mimo soutěž. Ve třech vrzích startovala Michaela Dušková. Nejlépe skončila v kouli, kde byla za 9,59 m čtvrtá. V oštěpu brala místo deváté (23,70 m) a v disku byla po výkonu 22,83 m desátá. Celkem získala deset bodů.
Jeden získala na dvoustovce překážek Lucie Neradová (38,13 s). Na šedesátce (9,07 s) a stopadesátce (22,16 s) nebodovala. Jana Vavřínová skončila v silné konkurenci bez bodů na šedesátce (9,15 s), stopadesátce (22,35 s) a v hodu oštěpem (17,20 m).
Mimo soutěž si dvě tratě zaběhla Valentýna Přibylová – třístovku za 43,76 s a stodesítku překážek za 15,26 s.

Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let

Letošní mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let, tzv. „dvaadvacítky", hostil moravský Hodonín. Na start se postavili i čtyři Vlašimáci a tři z nich se umístili v první osmičce celkového pořadí.
Nejlépe dopadl dálkař Dominik Šejstal, který si doskákal pro šesté místo. V prvních třech pokusech předvedl velmi vyrovnanou sérii (v rozpětí tří centimetrů). Ve finále, kdy nejlepší osmička závodníků skáče ještě třikrát, nejprve zapsal dva přešlapy. Poté sebral všechny své síly k poslednímu pokusu a za téměř úplného bezvětří dolétl až na 690 cm. Opět si vylepšil osobní rekord a posunul se ve vlašimských historických dálkařských tabulkách na třetí místo.
Tomáš Sýkora házel kladivem. Jeho nejdelší pokus měřil 45,26 m a předvedl jej ve druhé sérii. Skončil na sedmém místě. Stejného umístění dosáhla i Hana Habalová v oštěpu. Ta se celou sezonu postupně zlepšovala a její forma vygradovala na mistrovství republiky. Ve třetí sérii hodila oštěp do vzdálenosti 39,83 m, což pro ní znamenalo jeden z jejích nejlepších výkonů v kariéře.
Lukáš Svoboda, věkem ještě dorostenec, se představil mezi muži oštěpaři. Závod se mu moc nepovedl a po výkonu 42,85 m skončil čtrnáctý.
Mimo současné vlašimské závodníky byla na startu i řada těch bývalých.
Dvě medaile získala Lenka Matoušková, která momentálně sklízí ohromné úspěchy v atletice neslyšících. Dokázala zvítězit v disku (44,33 m) a bronzovou medaili vybojovala v kouli za 12,51 m. Stříbro z trojskoku a bronz z dálky, taková je bilance Matyáše Vrtišky. Předvedl velmi kvalitní výkony 15,01 m a 726 cm. Pavel Krejča skončil pátý v kouli (14,84 m) i oštěpu (61,07 m). K tomu byl ještě sedmý v disku za 40,29 m.
Na startu byla také trojice sprinterů, ani jednomu se však nepodařilo postoupit z rozběhu. Šárka Hlaváčková běžela stovku (12,59 s), Jan Kuklík dvoustovku (22,92 s) a Dominika Antošová nejdelší sprint, tedy čtyřstovku (61,10 s). Všichni tři ještě pomáhali svým klubům ve štafetách.

JAN HLAVÁČEK