Mezi mláďaty si nejlépe vedla Míša Čuříková. Ve své váhové kategorii měla osm soupeřek, proto byly rozděleny do třech skupin. Svou s přehledem vyhrála vždy na ippon. Další dvě vítězná utkání poslala benešovskou judistku do finále. Tam soupeřku hodila na wazari a nasadila držení. Protivnici se ale podařilo utéct. Čuříková se tím nenechala vyvést z tempa, opět ukázala obecenstvu hod a následné držení, které si už pohlídala. Vybojovala tak nejcennější kov.

I Martin Dedera měl kategorii rozdělenou do tří skupin. Ve své zaznamenal jednu prohru a jednu výhru a postoupil do dalších bojů o medaile. V semifinále však podlehl, a tak ho čekal boj o třetí místo, kde soupeře předčil, udržel ho v držení, takže se mu na cestě domů houpala na krku bronzová medaile.

Na třetí stupínek vystoupal i Vojta Kopřiva. V prvním zápase porazil protivníka na juko. V dalších utkáních mu chybělo trošku štěstí. Ve vyrovnaných soubojích, kdy nedokázali judisté bodovat, musel o výhrách rozhodovat rozhodčí a ten se vždy přiklonil na stranu soupeřů, přičemž v jednom případě bylo rozhodnutí velmi diskutabilní.

V kategorii staršího žactva měl Benešov pět zástupců. Káťa Myslivcová s jistotou zvítězila v prvním utkání, kdy během prvních pár vteřin hodila soupeřku na o soto gari. Druhý zápas už vyrovnanější, přesto Myslivcová vyhrála na ippon a odvezla si domů zlatou medaili.

Tereza Dederová měla jen jednu soupeřku. První vzájemné utkání bylo vyrovnané a nakonec se přiklonilo na stranu protivnice. Ve druhém souboji to bylo opět „nahoru dolů". Jeden z nástupů se soupeřce vydařil a Dederovou hodila na ippon. Benešovská závodnice tak skončila druhá.

S velmi bojovnou náladou přijela na závody Klára Šeborová. Na žíněnku nastoupila celkem čtyřikrát. V prvním zápase prohrála, v druhém krásně využila chybu soupeřky a hodila ji na ippon chvatem o soto gari. Třetí zápas se také vyvíjel dobře a Šeborová vedla na juko. Soupeřce se však vývoj utkání podařil otočit. V posledním boji hrála rozhodující roli fyzická únava obou judistek. Klára nakonec soupeřce podlehla a obsadila tak čtvrté místo.
Jan Koreš měl svou kategorii rovněž rozdělenou na skupiny. Hned v prvním utkání se potkal s mnohem zkušenějším judistou a prohrál. V dalším kole předvedl perfektní nástup na o soto gari a vyhrál na ippon. Poslední zápas ve skupině musel Honza vyhrát, pokud chtěl postoupit do bojů o medaile, jenže to se mu po vyrovnané bitvě nepodařilo.

Ze skupiny se nepodařilo postoupit ani Kubovi Maršíčkovi. V prvním zápase se ohnul, soupeř na nic nečekal a Maršíčka hodil na tomoe nage. V druhém utkání benešovského judistu neustále protivník tlačil a nutil ho vyšlapovat z vyznačeného zápasiště. Oba judisté dostali po třech trestech – za vytlačování a vyšlapování. Kuba nakonec udělal chybu, soupeř toho využil a zvítězil. 

VERONIKA JANOUDOVÁ