Soutěže se zúčastnilo 17 pětičlenných družstev. Z loňské sestavy Benešova zbyli jen Tomáš Pikora a Lucka Bartůšková. K nim přibyli věkem mláďata Jan Kahoun a Roman Fuksa a mladší žák Uda Grewe.

Kahoun a Fuksa začali výborně, postupně porazili tři soupeře a ve svých vahách zvítězili. Kahoun vítězil opět díky rozvážné taktice. Fuksa vsázel na urputný útok, díky kterému dva soupeře porazil na ippon a jen v posledním zápase mu protivník vzdoroval až do konce časového limitu.

Lucie Bartůšková bojovala místo původního rozpisu (tři dívky) proti třem chlapcům. Začala dobře, dostala pasívního soupeře do držení a myslela si, že bude boj rozhodčí přerušen, jenže se tak nestalo, soupeř chytil Lucku do držení a zvítězil. Bartůšková tak letos teprve potřetí prohrála (vždy od kluků) proti 36 výhrám. V dalších zápasech již nezaváhala, protivníky opět porazila díky dynamickým útokům všechny na ippon před uplynutím časového limitu.

Udo Grewe se prezentoval výborným výkonem. Boje ve skupině zvládl s přehledem, žádný mu netrval déle jak půl minuty a semifinále vyhrál po patnácti vteřinách perfektní seio nagou. Ve finále se potkal se soupeřem ze skupiny, který jen uskakoval, ale Grewe neunikl, který ho po přechodu do boje na zemi pevným držením „reiter" donutil jen trpně počkat na uplynutí limitu.

V této váze podal velmi dobrý výkon Lukáš Novák. Vyhrál svoji skupinu, když zejména v souboji o prvenství se nezalekl o „půl hlavy" vyššího soupeře, kterého porazil chvatem seio naga. V semifinále začal aktivně a vedl. V polovině souboje však drobně zaváhal, čehož soupeř využil a Novák tak obsadil třetí místo.

Poslední z benešovského výběru Tomáš Pikora ve skupině nezačal dobře. Prvního soupeře podcenil. Ten jeho nástupy zablokoval a sám bodoval kontrachvaty. Při jednom z nich se Pikora bolestivě zranil. S tímto handicapem ještě dva další boje vyhrál, ale stupňující bolest ho nepustila do semifinále a skončil tak třetí. Benešovský „výběr" tak se třemi zlaty, jedním stříbrem a bronzem skončil na děleném pátém místě.

Dobře se prali i další. Josef Chmel ve své kategorii zvítězil. Opět se mu dařily kontrachvaty, chvatem tani otoši porazil i „o hlavu" vyššího soupeře. Jan Kahoun postoupil ze skupiny jako druhý a v semifinále bojoval dlouho nadějný souboj, ale rozhodčí se na konci přiklonili na stranu soupeře. Ondra Božovský skončil ve skupině na nepostupovém třetím místě, ale jeho utkání byla velmi vyrovnaná. Viktorie Fuksová si odvezla stříbrnou medaili. První dvě soupeřky hladce porazila a podlehla jen stříbrné medailistce z nedávného MČR. Pavlína Šílená brala bronz, když utkání o stříbro rozhodli rozhodčí při smírném konečném stavu až hlasováním. Alena Vojtová obsadila druhé místo, což pro ni byl jistě po dlouhé zápasové pauze úspěch. Jakub a Michal Maršíčkovi skočili také druzí. Zejména Jakub v prvním a Michal ve druhém zápase se prali velmi dobře. Vojta Hošek v prvním kole porazil soupeře s vyšším páskem a i ve druhém vedl. Zápas sice ztratil, ale za dobrý výkon mu byla odměnou bronzová medaile.

Petr Pokorný obsadil páté místo. V prvním kole podlehl pozdějšímu medailistovi, v opravách zvítězil, ale zápas o bronz přes velkou snahu prohrál. Jáchym Povolný a Vašek Šílený se prali statečně, ale soupeři byli nad jejich síly. Andrea Maršíčková a Petr Vogler do bojů nezasáhli – neměli ve svých kategoriích soupeře.

ALEŠ PIKORA