ARSENAL BENEŠOV – TURNOV 4:5

Zápas se lámal v prvních pěti minutách druhého poločasu, kdy domácí tři dobré šance, ale tísněný Žáček zamířil vedle, Charvátovu pěknou ránu vyrazil gólman na roh a sólo Křemena vyrazil brankář Turnova nohama. A tak se vedení Arsenalu 3:2 nezměnilo. Načež si vzal slovo hostující urostlý obránce Jíra. Na půlce přetlačil v souboji o míč J. Pohorského a Žáčka, následně si poradil s Křemenem a poslal míč k tyči Babkovy svatyně.

Do té doby dobře a nadšeně hrající domácí tým jakoby vyrovnávající branka zlomila, přestali si věřit a dostávat se do šancí. Jediným nebezpečím byla hlavička V. Pohorského. Je to škoda, protože v první půli působil Arsenal dobrým dojmem a nezlomilo ho ani vedení hostů, na které odpověděli Křemen z dorážky pěkné akce Žáčka a Charvát z trestného kopu. A i když Turnov srovnal Pařízkem po chybě Žáčka, stačil Arsenal díky odpustku Žáčka, po akci Buriana devět vteřin před koncem prvního poločasu, překlopit vedení opět na stranu benešovského celku. „V první půli jsme byli jasně lepší a měli jsme vést vyšším rozdílem," povzdechl si Kovář.

Turnovské totiž branka do kabin srazila a v úvodu byli neškodní, jenže je Arsenal nedorazil. Po vyrovnání na 3:3 se ale role otočily. Hostům narostla křídla, dobře kombinovali, dostávali míče na šestku, kde je podržely a následně ohrožovali Babku. Toho propálil po pěkné kombinaci osamocený Kroupa a následně po dlouhém nákopu a nedorozumění brankáře Babky s Lukáčem i Kratochvíl. Mladý Křemen ještě svojí nebojácností a jediné chybě brankáře Kovbuse, vykřesal naději, ta ale i po hektickém závěru a náporu Arsenalu, zhasla.

„Měli jsme určitě bodovat, protože Turnov byl sice kvalitní, ale ne k neporažení. Hráčům nemůžu nic vyčíst, zlepšujeme se, ale body nám to nepřineslo," smutnil po zápase benešovský kouč.

Branky a asistence: 15. Křemen (Žáček), 17. Charvát, 20. Žáček (Burian), 35. Křemen (Burian) – 13. Bernard (Kalousek), 18. Pařízek, 25. Jíra, 28. Kroupa (Krejčík), 33. Kratochvíl (Pařízek). Rozhodčí: Kaštánek, Matys. Poločas: 3:2.

Arsenal Benešov: Babka – Šindelář, Lukáč, Burian, J. Pohorský, Charvát, Žáček, V. Pohorský, Křemen.