Po třech zlatých medailích z mistrovství Evropy a dvou stříbrných z mistrovství světa se reprezentant, instruktor aerobiku a kondiční trenér z benešovského S-Centra Pavel Sirotek dočkal spolu s novou partnerkou Veronikou Šindelářovou opět titulu nejvyššího.
Při Mistrovství Evropy v Helsinkách pokořili ve třech vyřazovacích kolech favorizovaný německý pár, loňské a předloňské mistry světa.
„Republikové mistrovství, které bylo kvalifikací do Finska, jsme s Veronikou absolvovali jako náš druhý společný závod,“ pochlubil se Pavel Sirotek se souhrou se sportovní partnerkou, v pořadí třetí. Veronika z Příbrami je, stejně jako rodák ze Sedlčan, ze školy aerobiku Domino Ivy Farářové.
Dvouminutovou choreografii na hudbu Sex drive, s níž český pár proplouval kvalifikací i finskou soutěží, si Pavel Sirotek jako zkušený matador juniorských i dospěláckých párových závodů, připravoval sám.
„Finové jsou schopní, zásadoví a puntičkářští, a tak v Helsinkách s organizací mistrovství, ubytováním i stravováním nebyly problémy. Vše bylo perfektní. A město bylo nádherné, čisté,“ doplnil postřeh z Finska evropský mistr, jehož spolu s Veronikou čeká o víkendu v Chomutově prověrka výkonnosti před mistrovstvím světa, jež se uskuteční od 4. do 7. prosince v Dubnu u Moskvy.