LEDEN

Na lavičce druholigových fotbalistů Vlašimi rozjel zimní přípravu Martin Hašek, bývalý reprezentant (16 startů), spojený hlavně se Spartou Praha, jejíž je stále zaměstnancem. V pozici trenéra nahradil Vlastimila Petrželu.

V přípravných lednových zápasech prohráli fotbalisté Vlašimi s ligovými celky Slavií Praha 0:4, Jabloncem nad Nisou 2:4 a Duklou Praha 1:2.

Nejúspěšnějším sportovcem Benešovska se v kategorii dospělých stal motokrosový freestylista Petr Pilát z Pyšel, který navázal na titul z roku 2011. „Strašně mě to potěšilo," vyznal se vítěz, jenž přerušil dvojvládí kamaráda Libora Podmola, jenž skončil druhý. Bronz putoval do rukou leteckého akrobata Davida Beneše z Vlašimi. V kategorii mládeže obhájila prvenství sportovní střelkyně Anna Dědová z SSK Benešov, stříbro brala stolní tenistka SKST Vlašim Kristýna Pěnkavová, bronz putoval do rukou šachistky Nely Pýchová ze Spartaku Vlašim.

V družstvech dospělých kralovali nohejbalisté Šacungu Benešov, druzí skončili šachisté Vlašimi a třetí skončili basketbalisté Benešova. V družstvech mládeže vyhrály starší žákyně Anna Matějovská a Barbora Polívková, stolní tenistky SKST Vlašim, druzí byli šachisté Vlašimi a třetí basketbalové žákyně Benešova U14/U15. Hvězdou Benešovského deníku se stali fotbalisté Divišova s 933 body.

Třináctiletá Kristýna Kaltounková z Vlašimi, která nastupuje za hokejové reprezentace České republiky, získala na Zimní olympiádě dětí a mládeže v Ústeckém kraji tři zlaté medaile v rychlobruslení (na 333 metrů, 500 metrů a v družstvech za Středočeský kraj). Podobný počin se povedl i čtrnáctileté Nikole Dýckové (zlato v soutěži družstev a stříbra na rychlobruslařských tratích 500 a 333 metrů), vlašimské hokejistce, která také hraje za ženské reprezentace. Třetí zástupkyní Benešovska v rychlobruslení Krystýna Pessrová, byla první společně s Kaltounkovou a Dýckovou v družstvech, šestá byla na 111 metrů a osmá na 333 metrů.

Mezi šachisty zvítězil na olympiádě dětí a mládeže ve starších žácích třináctiletý vlašimský Richard Mládek, pátý byl jeho oddílový kolega devítiletý Jakub Vojta v kategorii nejmladších žáků.

V parádní atmosféře 1120 diváků vyhrála Vlašim v okresním derby krajské hokejové ligy nad Benešovem 5:3.

Motokrosový freestylista Petr Pilát skončil na prvních závodech NIGHT of the JUMPs Mistrovství Evropy v rakouském Linci třetí a čtvrtý. O týden později byl dvakrát pátý na závodech Mistrovství světa ve švýcarské Basileji.

Trenér fotbalistů Vlašimi Martin Hašek se dočkal první výhry u mužstva, když v přípravném zápase porazil s týmem Viktorii Žižkov 3:1. Následně porazila Vlašim slovenský Ružomberok 1:0 a prohrála s juniorkou Liberce 2:3. Tři zápasy sehrála Vlašim během čtyř dnů.

Tři kola před koncem základní části hokejové krajské ligy, byl odvolán od benešovských Lvů trenér František Sládek. Na jeho místo naskočil jeden z majitelů klubu Ivan Bartůšek, který měl po boku bývalého hráče Pavla Dvořáka.

Klub FC Graffin Vlašim se přejmenoval na FC Sellier&Bellot Vlašim. Mužstvo následně porazilo v přípravě Baník Ostrava 2:0, který vedl bývalý trenér hráčů zpod Blaníka Vlastimil Petržela.

Sportovní střelci ve vzduchové pistoli, Anna Šilhová a Jakub Hrdlička z SSK Benešov, se v Benešově stali mistry Středočeského kraje.

ÚNOR

Hokejisté Vlašimi i Benešova se dostali do play off krajské ligy, když Lvi z Benešova se tam protáhli na poslední chvíli. Oba celky ale skončily hned ve čtvrtfinále, Vlašim padla s Rakovníkem. První zápas vyhrála, druhý prohrála a tak rozhodovalo prodloužení, ve kterém se štěstí přiklonilo na stranu Rakovníka. Benešov s Velkými Popovicemi v prvním zápase remizoval 4:4, když vsítil všechny čtyři góly ve třetí třetině za stavu 0:4 a byla vidět pořádná bitka. Na ledě soupeře ale druhý den dostali Lvi osmičku (2:8) a měli po sezóně.

Fotbalisté Vlašimi posílili tým o dva cizince – Brazilce Bernarda Frizoniho a Slováka Petera Kavku.

Fotbalisty Benešova v ČFL posílil někdejší velký talent Nicolas Šumský, jenž ve 22 letech prošel několika zahraničními angažmá a akademiemi.
Lukostřelkyně LK Votice Barbora Kramperová se stala Mistryní České republiky v halové lukostřelbě kadetek v Havířově.

BŘEZEN

Družstvo starších žákyň Vlašimi, Tereza Pytlíková, Kristýna Pěnkavová a Aneta Bošinová, skončilo na druhém místě na Mistrovství České republiky v Ostravě ve stolním tenise.

Fotbalisté Vlašimi vstoupili do jarní části druhé ligy remízou 2:2 s Opavou. Benešov v ČFL inkasoval na začátku jara trojku v Písku.

Na mimořádné valné hromadě Okresního fotbalového svazu v Benešově byl zvolen nový předseda Miroslav Garaja, jenž do té doby vykonával funkci místopředsedy.

Motokrosoví freestylisté Libor Podmol a Petr Pilát opět zabodovali na závodech mistrovství světa ve Švédském Stockholmu – Podmol byl po čtyřměsíční pauze stříbrný. „Myslím si, že tohle nečekal opravdu nikdo a já už vůbec ne," radoval se z nečekaného úspěchu. Petr Pilát byl šestý.
Sportovní střelkyně SSK Benešov Alžběta Dědová vyhrála Mistrovství České republiky dorostu ve Vzduchové pistoli 40 ran. Její oddílová kolegyně Alena Šilhová skončila ve stejné disciplíně na čtvrtém místě.

Lukostřelkyně LK Votice Barbora Kramperová se po mistryni České republiky v kadetkách stala v Prostějově i vítězkou v halové lukostřelbě žen.

Basketbalisté Benešova postoupili potřetí za sebou do play off II. ligy a nastříleli nejvíc trojek.

Tenisáci Benešov opanovali všechny okresní soutěže ve futsalu. Áčko v Okresním přeboru sesadilo z trůnu po osmi letech Žejdlík Benešov, béčko vyhrálo 1. třídu a céčko 2. třídu.

Na dalším závodě Mistrovství světa v Polsku ve freestyle motokrosu skončil Libor Podmol druhý a Petr Pilát sedmý.

Na Mistrovství České republiky v judu juniorů v Hranicích na Moravě vybojovala benešovská Andrea Maršíčková nepopulární čtvrtou pozici, Jan Pikora byl pátý.

Fotbalistou roku 2015 na Benešovsku se podle Benešovského deníku, díky fanouškům, stal Josef Bartoš z Maršovic, kterému za necelé dva měsíce do redakce dorazilo neskutečných 1028 kupónů.

Mladší žáci LK Votice se stali mistry České republiky v halové lukostřelbě v Humpolci.

Na Mistrovství České republiky v šachu mládeže v Koutech nad Desnou vybojovala bronz v kategorii do 12 let vlašimská šachistka Petra Píšová. Čtvrtý byl Jiří Rýdl v juniorech a pátý Jakub Vojta v kategorii do 12 let.

Futsalisté Arsenalu Benešov po dvaceti letech sestoupili z druhé ligy.

Václav Kadeřábek, hráč Šacungu Benešov, skončil třetí na mistrovství České republiky nohejbalu jednotlivců v Nymburce.

DUBEN

Nohejbalisté Šacungu Benešov (František Kalas, Jiří Doubrava a Richard Makara) vykopali bronz na Mistrovství České republiky dvojic v Nymburce. Stříbro dokonce vybojovali (doplněni Vilémem Ungermannem) ve trojicích v Karlových Varech.

Peter Stolárik z Benešovského běžeckého klubu zvítězil na závodě „CRAFT RUNGO Běh přes ty tydýty" v kategorii nad 40 let. V celkovém hodnocení skončil na pátém místě z 478 účastníků.

Šachisté Vlašimi po dvou letech sestoupili z 1. ligy. „Působení v lize hodnotím jednoznačně pozitivně. V prvním roce jsme skončili čtvrtí, letos se nedařilo, ale to se nedá nic dělat," nedělal tragédii ze sestupu kapitán družstva Tomáš Vojta.

Fotbalisté Benešova se v šestém jarním zápase ČFL dočkali první výhry, když zvítězili v Tachově 3:2.

Basketbalistům Benešova ukončila sezonu v play off druhé ligy Olomouc.

Stolní tenistka Vlašimi Tereza Pytlíková vybojovala s havířovskou Gabrielou Štěpánovou na Mistrovství České republiky v Mostě druhé místo ve čtyřhře starších žákyň.

Motokrosový freestylista ze Znosimi Libor Podmol triumfoval na závodě Mistrovství Evropy v Mnichově.