LEDEN

Sportovcem roku 2014 na Benešovsku se v jednotlivcích stal motokrosový freestylista Libor Podmol ze Znosimi, jenž tak obhájil titul z roku 2013. Druhý skončil také motokrosový freestylista, Petr Pilník Pilát z Pyšel a třetí sportovní střelec SSK Benešov Jakub Hrdlička.

V kategorii mládeže přetavila stříbro z roku 2013 ve zlato sportovní střelkyně Anna Dědová z SSK Benešov, druhá byla Daniela Radová z Benešova, hlavně běžkyně a cyklistka, bronzové ocenění připadlo Anně Matějovské, stolní tenistce Vlašimi.

V družstvech dospělých získali pomyslné zlato šachisté Vlašimi, druhé místo si vykopali fotbalisté Benešova a třetí příčku brali basketbalisté Benešova.
V družstvech mládeže kralovali starší žáci Benešova v judu, na druhém místě se umístili šachoví dorostenci Vlašimi, třetí byly vlašimské dorostenky ve stolním tenise Michaela Keroušová, Kateřina Stará a Dagmar Pěnkavová.

Hvězdou deníku se stala šachistka Vlašimi Petra Píšová.

Hokejové derby Krajské ligy mezi Vlašimí a Benešovem sledovalo na vlašimském zimním stadionu 1200 diváků a domácí vyhráli 6:2.

Na krajských přeborech žactva v Praze bral koulař Vlašimi Jan Groček zlatou medaili, stříbro vybojovali sprinterka Valentýna Přibylová na 60 metrů překážek, Alice Přibylová ve vrhu koulí (obě v oddílových rekordech), Tereza Smítková na šedesátce překážek, třetí byla Monika Doubková na 150 metrů, Jiří Adamec na překážkách, štafeta starších žákyň 4 x 200 metrů a Valentýna Přibylová na třístovce.

Bratři Jan a Tomáš Pikorovi získali bronzové medaile na judistickém turnaji Syner cup v Liberci.

Fotbalisté Vlašimi prohráli v přípravných zápasech nebo Tipsport lize se Spartou Praha 0:2, Žižkovem 1:2, Českými Budějovicemi 1:4 a Slávií Praha 2:0, vyhráli s Duklou Praha 3:0, Benešovem 3:2, Kolínem 4:0 a Táborskem 4:2.

Čtyřiadvacetiletý obránce Vlašimi Martin Sus se stal posilou libového Liberce.

ÚNOR

Na dorosteneckém turnaji Poháru nadějí 2015 skončila judistka Andrea Maršíčková z Benešova bronzová.

Starší žákyně Vlašimi Valentýna Přibylová zvítězila na přeborech Libereckého a Královohradeckého kraje na 60 metrů překážek opět v novém oddílovém rekordu 9,09s. Na Mistrovství republiky ve vícebojích ve Stromovce skončila čtvrtá.

Hokejisté Vlašimi zakončili sezonu v Krajské lize na desátém místě. Benešov skončil ve čtvrtfinále na hokejkách Černošic.

Basketbalistky Benešova skončily v základní části II. ligy na čtvrtém místě.

Dorostenec Vlašimi Lukáš Svoboda skončil na MČR mládeže na sedmých místech na šedesátce překážek a v kouli.

Šéftrenér hokejové mládeže v Benešově Jan Srdínko, majitel šesti extraligových titulů se stal asistentem trenéra Josefa Beránka ve Slávii Praha.

BŘEZEN

V pondělí 2. března odešel v nedožitých 65 letech do fotbalového nebe dlouholetý funkcionář SKFS, předseda OFS Benešov a velký kamarád Jan Voráček.

Futsalisté Žejdlíku Benešov, získali osmý titul přeborníka okresu za sebou, druzí skončili Tenisáci Benešov a třetí Devils Utd. Benešov. Nejlepším střelcem se stal s 35 góly Kamil Petrů z Devils, v kanadském bodování kraloval s 55 body (30 + 25) David Stibůrek z Tenisáků. I. třídu vyhrálo béčko Mrače.

Nejlepší český freestylový motokrosový jezdec Libor Podmol skončil na závodech mistrovství světa v Berlíně dvakrát čtvrtý, v Polsku, kde předvedl nejtechničtější trik v FMX Volt, byl druhý a šestý, ve Francii byl šestý. Petr Pilát byl dvakrát pátý v Německu. Filip Podmol byl sedmý a osmý v Berlíně, jedenáctý v Polsku.

V prvním jarním kole vstřelil votický Marek Štork čtyři góly do sítě Nespek (6:1).

Za fotbalisty Poříčí nad Sázavou nastoupil bavič, herec a režisér Jakub Kohák v zápase I. A třídy proti Voticím.

Fotbalistou roku na Benešovsku se stal Rostislav Hašek z Maršovic.

Basketbalisté Benešova skončili druzí v základní části druhé ligy, skupiny B.

Šachisté Vlašimi přepsali historii na MČR mládeže v Koutech nad Desnou a přivezli pět medailí. Mistry republiky se stali Jakub Voříšek (chlapci do 12 let), Nela Pýchová (dívky do 16 let). Stříbro vybojovala Petra Píšová (dívka do 12 let), bronz získali Richard Mládek (chlapci do 14 let) a Jiří Rýdl (chlapci do 18 let).

Motokrosový freestylista Petr Pilník Pilát se 19. března vážně zranil v tréninkovém centru v Čerčanech, když nezvládl dopad při triku Superman. Se silným otřesem mozku, vnitřním zraněním a propíchnutým játrům byl přesunut letecky do vinohradské nemocnice v Praze.

Na mistrovství České republiky veteránů vybojovala Hana Kárníková z Vlašimi zlatou medaili v hodu diskem. Stejnou medaili brala na Mistrovství Evropy v Polsku v hale.

V hale ZŠ Dukelská v Benešově se uskutečnil 22. ročník turnaje mládeže, Memoriál Antonína Tichého, kterého se zúčastnilo 261 judistů a judistek ze všech koutů České republiky. Domácí získali osm medailí a ve družstvech byli celkově čtvrtí.

DUBEN

Hokejbalisté Vlašimi vyhráli základní část extraligy, když jen jednou prohráli.

Basketbalistky Benešova zakončily sezonu, když prohrály v play off s béčkem Strakonic a skončily tak na celkovém čtvrtém místě. „Výsledek odpovídá možnostem týmu," zhodnotil účinkování mužstva v sezoně trenér Jakub Malý.

Freestylista Libor Podmol přivezl bronz ze švýcarské Basileje, kde se jel další díl seriálu mistrovství světa.

Mladí judisté Benešova Kateřina Myslivcová, Jan Pikora a Andrea Maršíčková získali stříbrné medaile na Českém poháru v Jablonci nad Nisou.

Vlašimští šachisté obhájili zlato v Extralize mládeže. V lize dospělých skončil nováček z Vlašimi čtvrtý.

Fotbalisté Mezna v 18. kole okresního přeboru konečně zabodovali, když porazili Vrchotovy Janovice 1:0.

Písečtí Sršni uzavřeli v play off druholigovou sezonu basketbalistům Benešova.

Desetiletí fotbalisté Vlašimi skončili druzí na mezinárodním turnaji ve Valašském Meziříčí, kterého se zúčastnilo 24 českých i slovenských mužstev.

KVĚTEN

Fotbalisté Zdislavic dostali v I. B třídě potupných jedenáct gólů na hřišti Zbuzan, Sedlec-Prčice se stejným soupeřem inkasoval o gól méně.

Na MČR juniorů a juniorek v judu v Chomutově skončila benešovská Andrea Maršíčková na čtvrtém místě a Jan Pikora na deváté příčce.

Fotbalisté Divišova, nováček I. B třídy, se dostali až do semifinále krajského poháru, kde nestačili na Brandýs nad Labem.

Vlašimský vrhač Jan Groček byl na velkém mládežnickém mítinku v Kolíně Youth Atletics – Sokol Grand Prix první ve vrhu koulí a třetí v oštěpu. Stříbro brala Šárka Humláková na osmistovce, bronzoví byli dorostenci Josef Adamec (běh na 800 metrů) a Lukáš Šimon (100 metrů).

Jedenáctka OFS Benešov se pod vedením Petra Kotory a Miloše Filipa stala krajským přeborníkem.

Motokrosový freestylista Libor Podmol skončil třetí ve španělském Jerezu, v osmém závodě mistrovství světa.

Starší žákyně Benešova vybojovaly bronz na MČR družstev v judu.

Divišovský plochodrážní ovál slavil 29. května 60 let svého působení.

Nejlepší střelec okresního fotbalového přeboru Pavel Žížala z Maršovic dostal od disciplinární komise osm zápasů „natvrdo" za faul a následné urážky rozhodčího.

Vlašimští hokejbalisté prohráli ve finále extraligy s Alpiqem Kladno 1:3 za zápasy, a tak brali stříbro.

Fotbalisté Vlašimi zakončili druholigovou sezonu na desátém místě.

Fotbalistům Benešova přetrhly Bohemians Praha v ČFL šňůru jedenácti zápasů bez porážky v základní hrací době.

Stolní tenistka Vlašimi Kristýna Pěnkavová se stala žákovskou mistryní republiky jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře s Niamh Štricovou ze Slaného. „Čtyřhru jsme chtěli vyhrát, ale titul ve dvouhře je pro mě obrovské překvapení," byla v šoku po mladá Kristýna Pěnkavová.

ČERVEN

Freestylový motokrosař Libor Podmol si vyskočil na X-Games (letní olympiáda extrémních sportů) v texaském Austinu v disciplíně Step Up (skok do výšky) pro stříbro. „Jsem moc rád za stříbro, ale chtěl jsem zlato, jako každý sportovec. Byl to ale neuvěřitelný zážitek skákat pod širým nebem, před 50 tisíci diváky a ještě před nejvyšší budovou v Texasu," zářil po závodě Libor Podmol.

Mladí vlašimští šachisté skončili druzí na 53. ročníku nejtradičnějšího mládežnického turnaje v Čechách v Zaječicích.

Čtyřiadvacetiletý freestylový motokrosař Petr Pilník Pilát se zázračně dal po vážném zranění dohromady, v šestém a sedmém závodě v německém Hamburku byl pátý, což mu stačilo na celkové vítězství v seriálu mistrovství Evropy. Na stejných závodech Libor Podmol vyhrál a byl šestý, Filip Podmol skončil jedenáctý a devátý. „Jsem na něj pyšnej a mám velkou radost, jak po zranění zase lítá s námi vzduchem," měl radost z uzdravení kamaráda Libor Podmol.

Dorostenecká devatenáctka Benešova skončila na čtvrtém místě v lize, sedmnáctka byla desátá a šestnáctka jedenáctá.

Olbramovice v projektu Gambrinus Kopeme za fotbal, trénoval Jaroslav Šilhavý, v té době trenér Jablonce nad Nisou.

Fotbalisté Benešova skončili na dvanáctém místě v ČFL. Poříčí nad Sázavou se umístilo na čtvrté příčce v I. A třídě, přesto postoupilo do Krajského přeboru. V I. B třídě byly již Miřetice smířené s postupem, ale po čachrech v ČFL s odpočty bodů se již druhý rok za sebou zachránily. V okresním přeboru rozhodlo o titulu pro Maršovice až poslední kolo. Přeborník ale odmítl postup do I. B třídy, kam se podívaly následně týmy Struhařova a Jankova. Do III. třídy sestoupily Jírovice, do přeboru postoupily Soběhrdy, Postupice a Chotýšany.

Vítězem okresního poháru se stal v Libži Pravonín, když ve finále porazil Sokol Přestavlky 3:1.

Vlašim již v letní fotbalové přípravě na novou sezonu remizovala se Slávií Praha 2:2.

Šipkařka Mezihoří Denisa Dadová se stala v Bělčicích juniorskou mistryní republiky.

Nohejbalisté Šacungu Benešov skončili v extralize na pátém místě.

Třináctiletá Kristýna Kaltounková z Vlašimi se stala mistryní světa v inline hokeji žen v argentinském Rosariu.

Vlašimští hokejbalisté se překvapivě nepřihlásili do nového ročníku extraligy.

ČERVENEC

Fotbalová rozhodčí Lucie Ratajová z Benešova „odmávala" tři zápasy na Mistrovství světa žen v Kanadě.

Fotbalistou roku na Benešovsku se podle čtenářů Benešovského deníku stal Rostislav Hašek z Maršovic.

Atleti Spartaku Vlašim, vrhač Jan Groček a Lucie Dvořáková (výška a dálka), reprezentovali Středočeský kraj na Olympiádě dětí a mládeže v Plzni.
Vlašimská atletka Hana Kárníková získala dvě medaile na MČR veteránů v Trutnově – v disku vyhrála a v kouli byla stříbrná.

Vlašimští fotbalisté vyhráli na turnaji v Počátkách, kde porazili Znojmo 4:0 a ve finále Táborsko 1:0.

Vlašimský šachista Jiří Rýdl dopomohl družstvu České republiky k bronzu na Mistrovství Evropy v Polsku, kde byla i Nela Pýchová, jenž skončila s týmem České republiky na sedmé příčce. Individuálně byla na druhé šachovnici ze všech hráček, stříbrná.

Pět judistů Benešova se zúčastnilo mezinárodního turnaje v rakouském Grazu, na kterém bylo více, jak 700 judistů z celého světa. Největší úspěch dosáhl Jan Sládek pátým místem.

Motokrosový freestylista Petr „Pilník" Pilát uspořádal desátý ročník Pilníkova pozdního odpoledne v Čerčanech, kde se představil svoji sestavu i nejlepší český akrobatický letec Martin Šonka.

V rámci letní fotbalové přípravy druholigová Vlašim remizovala s Českými Budějovicemi 2:2, Sokolovem 0:0, prohrála s Táborskem 1:2, Příbramí 0:5. V poháru Moll cupu postoupila přes Admiru Praha. Benešov dostal stopku na hřišti Olympie Hradec Králové.

Vítězem nejstaršího nohejbalového turnaje, 54. ročníku Šacung cupu, se stala domácí trojice Doubrava, Kadeřábek a Stejskal.

Česká stolnotenisová jednička Dmitrij Prokopcev si zahrál na tréninku v Ostředku s domácími hráči.

SRPEN

Fotbalisté Vlašimi vstoupili do druholigové sezony domácí remízou s Českými Budějovicemi. Naopak Benešov začal sezonu v České fotbalové lize nešťastnou porážkou doma s Unionem 2013.

V motokrosovém areálu v Benešově na Kavčáku se jel první závod mistrovství republiky ve freestyle motokrosu, který vyhrál Libor Podmol. Jeho bratr Filip si po doskoku zlomil nohu. Petr Pilník Pilát skončil druhý.

Sedmnáctiletá pistolářka Anna Dědová z Benešova skončila šestá na Mistrovství Evropy ve slovinském Mariboru.

Dvaadvacátý ročník turnaje v klasických šipkách Mezihoří open 2015 vyhrál Daniel Záruba ze Tří Dvorů, v turnaji neregistrovaných, memoriálu Bohumila Zváry, byl nejlepší Ondřej Růžek z Prahy.

Ve Vlašimi ukázal hokejista Michal Rozsíval Stanleyův pohár pro vítěze NHL, který získal v dresu Chicaga.

Dálkař Vlašimi Dominik Šejstal dvakrát překonal osobní rekord (663 centimetrů). Na Velké ceně Tábora skončil čtvrtý, v Novém městě nad Metují bral mezi českou špičkou páté místo.

Vlašimská šachistka Nela Pýchová zazářila, když vyhrála mistrovství Německa mládeže Jugendmasters 2015.

Na MČR trojic brali nohejbalisté Šacungu Benešov bronzové medaile.

Fotbalisté Zdislavic a Kondrace inkasovali ve druhém kole I. B třídy kruté debakly od Říčan 0:16 respektive od Průhonic 0:8.

Letec David Beneš z Vlašimi skončil na Mistrovství světa v akrobacii větroňů ve Zbraslavicích ve družstvech za Českou republiku na druhém místě. V jednotlivcích byl dvanáctý, pátý a devátý v tajných sestavách.

Motokrosový freestylista Filip Podmol podstoupil druhou operaci zlomené holeně, kterou utrpěl na MČR.

Atleti a atletky Vlašimi skončili ve druhé národní lize na čtvrtých místech a udrželi tak příslušnost v soutěži i v další sezoně.

ZÁŘÍ

Trenér fotbalistů Bohemians 1905 Roman Pivarník si zatrénoval díky projektu Gambrinus Kopeme za fotbal, s fotbalisty Postupic (Okresní přebor), kteří s Bohemians 1905 sehráli i přátelský zápas v Ďolíčku (0:7).

Na třídenním fotbalovém turnaji E. ON Junior cup pro hráče U11 v Roudném skončila Vlašim ze 40 týmů (37 z Čech, dva z Monaka a slovenský Senec) na devátém místě.

Stolní tenistka z Vlašimi Anna Matějovská si zahrála na ME na Slovensku.

Střelkyně Anna Dědová z Benešova se stala mistryní republiky v kategorii juniorek.

Dálkař Vlašimi Dominik Šejstal si zlepšil na MČR mužů a žen do 22 let v Hodoníně osobní rekord na 690 centimetrů a skončil šestý.

Nohejbalisté Šacungu Benešov nakonec play out extraligy zvládli a umístili se na pátém místě.

Na MČR v Doksech v rapid šachu do 14 let bral zlato vlašimský Jakub Vojta v nejmladší kategorii. Stříbro mezi dívkami do 12 let získala Petra Píšová.

Po třech letech se jel na plochodrážním stadionu v Divišově závod extraligy, který pořádalo Mšeno a zvítězily Pardubice.

ŘÍJEN

Stolní tenistka Kristýna Pěnkavová z Vlašimi se stala vítězkou krajského kola Zlatý oříšek 2015, soutěže pro talentovanou mládež.

Motokrosový freestylista Petr Pilník Pilát zvítězil ve druhém závodě Mistrovství republiky v Poříčí nad Sázavou a stal se i celkovým vítězem.

Až v jedenáctém kole se dočkali fotbalisté Benešova v ČFL první výhry v základní hrací době, když vyhráli v Brozanech 2:0.

Na plochodrážním stadionu v Divišově se odjel český šampionát juniorských družstev, který vyhráli jezdci AK Markéta Praha.

Běžkyně Vlašimi Valentýna Přibylová získala na neoficiálním mistrovství Evropy žactva v Brně zlato na stovce překážek a bronz na hladké stovce. Vrhač Jan Groček byl v kouli i oštěpu čtvrtý.

Na Mistrovství Evropy mládeže v šachu v Chorvatsku skončila vlašimská Nela Pýchová v kategorii do 16 let na 21. místě, Richard Mládek byl 42 v kategorii do 14 let a Petra Píšová v kategorii do 12 let 58.

Fotbalisté Vlašimi se až v desátém kole dočkali výhry ve druhé lize, když porazili doma Táborsko 2:0.

Stolní tenistky Vlašimi ovládly bodovací republikový turnaj v Ostravě. Dorostenkám vládla Anna Matějovská, která ve finále porazila oddílovou kolegyni Veroniku Bošinovou, třetí skončila Dagmar Pěnkavová. Ve čtyřhře vyhrála Matějovská s Polívkovou. Ve starších žákyních braly Aneta Bošinová a Karolína Lajdová bronzy. Ve čtyřhře vyhrály Kristýna Pěnkavová s Štricovou ze Slaného.

Kondracký fotbalista Martin Pavlíček předvedl velký čin fair play, když úmyslně zahodil pokutový kop (mylně odpískaný) ze Zručí nad Sázavou v 83. minutě za stavu 2:2.

Motokrosový freestylista Libor Podmol předvedl v Číně při závodech mistrovství světa nový trik California roll, po kterém stanul na nejvyšším stupni. Ve druhém závodě zlomil rám motorky a byl rád, že skok ustál a nezranil se. Petr Pilát skončil v prvním závodě osmý a ve druhém pátý.

Vrhač Vlašimi Jan Groček skončil druhý v oštěpu na MČR žactva.

Hokejové derby v Krajské lize jasně ovládli vlašimští rytíři, když vybrali benešovský hrad v poměru 6:2.

LISTOPAD

Singlistům Šacungu Benešov se MČR zadařilo – v mužích byl Jiří Doubrava čtvrtý, starší žák Štěpán Krunert stříbrný a Michal Krunert bronzový v mladších žácích.

Vlašimské atletky, starší žákyně Monika Doubková a Valentýna Přibylová, dopomohly pražskému oddílu Jižní Město k mistrovským titulům.

Benešovští fotbalisté přišli v ČFL s Viktorií Žižkov (1:2) o sérii šesti neprohraných zápasů.

Šachistka Vlašimi Nela Pýchová skončila patnáctá na Mistrovství světa v Řecku. Jakub Voříšek se umístil mezi dvanáctiletými na 69. příčce.

Na MČR dorostu v judu se umístila benešovská Andrea Maršíčková těsně pod stupni vítězů, Jiří Sládek skončil devátý.

Fotbalisté Vlašimi zakončili podzim ve druhé lize na deváté příčce. Benešov, poté co vstal z popela jako bájný Fénix, přezimuje na patnáctém místě. Nováček krajského přeboru z Poříčí nad Sázavou je na bronzové pozici. V I. A třídě jsou Votice na osmé příčce a Nespeky, které si libovaly v penaltových rozstřelech (8 remíz z 15 zápasů) jsou desáté. V I. B třídě, vedou skupinu E, hráči Sedlce-Prčice, v déčku, kde je osm benešovských týmů, je druhý Divišov a třetí Týnec nad Sázavou. Na sestupových pozicích jsou Zdislavice (na hřištích soupeřů z šesti zápasů inkasovaly 39 gólů a jen dva daly) a Kondrac. V okresním přeboru je po podzimu na vrcholu Neveklov, který má ve svém středu i nejlepšího střelce Petra Čichovského se třinácti góly.

PROSINEC

Nohejbalisté Šacungu Benešov ovládli 30. ročník Poslední smeče, který naposledy vyhráli v roce 2009.

Druholigovým futsalistům Arsenalu Benešov se hrubě nedaří a rok 2015 ukončili na posledním místě s pouhým bodem.

Kapitán Lukáš Holánek zrušil hattrickem do sítě Mělníka černou sérii Benešova v krajské hokejové lize, která čítala již osm utkání bez výhry.

Ve futsalovém okresním přeboru zakončili rok 2015 na prvním místě Tenisáci Benešov, kteří jediní neztratili bod. 1. třídu vede nováček Motor Olbramovice, ve II. třídě vládne Dlouhé Pole.

Basketbalisté Benešova zakončili rok na druhém místě II. ligy, skupiny B, s devíti výhrami a třemi porážkami.

V polovině okresních stolnotenisových soutěží vedou Votice (OP 1), Benešov D (OP 2), Divišov (OP 3), Divišov B (OP 4).

Fotbalové příznivce zasáhla těsně před vánočními svátky smutná zpráva, když zemřel dlouholetý prezident Týnce nad Sázavou Stanislav Janda.

Kristýna Pěnkavová, stolní tenistka Vlašimi, získala jako jedna z deseti dětí v republice Zlatý oříšek, jenž je věnován talentované mládeži v jakémkoliv oboru.

Trenér Vlašimi Vlastimil Petržela kývnul na nabídku Ostravy, která je poslední v lize se čtyřmi body.