Pamatujete si všechno, so se dělo?

Ano, celý průběh. Po dopadu jsem si nasahal na levém rameni bouli a věděl jsem, že to není dobré. Spoluhráč Dan Lukáč mi sahal na rameno, jestli nemám zlomenou klíční kost, na což jsem nereagoval. Na rentgenu jsem potom viděl, že klíček byl asi sedm centimetrů od místa uložení.

Jela pro Vás do neveklovské haly sanitka?

Ne. Dovezl mě tam Honza Křemen, otec spoluhráče a kluci mi po zápase dovezli auto k nemocnici. To potom odvezla domů moje manželka Verunka, které jsem hned po úrazu volal a poté šel na rentgen.

Jakou přesnou diagnózu Vám doktor po rentgenu řekl?

Zjistil, že mám vykloubený klíček v klíční kosti. Tak mi ho při operaci zdrátoval a dostal jsem ortézu. Ve středu 23. října jdu na vyndavání stehů a uvidíme, co mi doktor řekne a jestli můžu rehabilitovat. Za dva měsíce jdu na vyndavání drátů.

Byl jste operován již v pátek?

Ne. Na operaci jsem šel až v sobotu odpoledne ve tři hodiny. Mohli mě operovat již pátek o půlnoci, ale do toho se jim nechtělo. Tak to nechali na sobotu a v pondělí mě pustili domů.

Byla operace nutná?

Doktor mi řekl, že nemusím na operaci, ale že tam budu mít klíček vidět a funkce ramena bude poloviční. To jsem nechtěl a operaci podstoupil, protože si chci ještě něco užít.

Kdo Vás operoval?

Jeden z nejlepších operatérů v Benešově, mladý doktor Robert Pituch.

Jak dlouho jste nejedl?

V pátek v šest večer naposledy a potom jsem měl až v neděli snídani. V nemocnici jsem ale měl asi osm kapaček, takže jsem byl dost nakrmenej. (smích)

Jak reagovala čtyř a půl letá dcera, když Vás viděla?

V nemocnici se Barunka styděla a moc se mnou nechtěla mluvit, když mě viděla, že mám oranžovou ruku po operaci a v ortéze. Teď už si zvykla.

Sotva Vás pustili v pondělí z nemocnice, tak jste se hned šel do práce..

Normálně rozvážím obědy, ale teď jsem jako závozník.

Asi jste naštvaný, že nebude moct pomoct spoluhráčům?

Chtěl jsem si užít dvacátou sezonu a potom pověsit rukavice na hřebík. Takže mám smolíčka. Nevím, jaká bude rehabilitace, protože jako brankář ruce potřebuju. Můžu ale klidně skončit a nebude to tragédie.