Co vás vedlo vyzkoušet si extrémní sport Spartan Race?

Přivedl mne k tomu kamarád a kolega z práce Lukáš Nesvorný, který již měl nějaké zkušenosti. První závod, Sprint v Liberci, jsem absolvoval v květnu 2015.

Byl to hec s kamarády, kteří s vámi jezdí, co vaše tělo vydrží, nebo zkoušíte, kam až vás tělo fyzicky pustí?

Nešlo ani tak o hec, ale zjistit svou fyzickou a psychickou odolnost a kde mám své hranice. Do dalších závodů jsem s sebou natáhl kamarády ze Soběhrd, se kterými se snažím hranice posouvat, vždy o kousek dál.

Kolik jste prošel „Sparťanů“ a s jakými výsledky?

Mám za sebou šest závodů, z toho čtyřikrát Sprint, jeden Super a jeden Beast. Čas a výsledky neřeším, pro mne je vítězství, že jsem zdráv proběhl cílem ve všech závodech, které jsem se snažil odmakat a vydal tam, ze sebe maximum.

Ve kterém závodě vám bylo nejhůř?

Nejhůř jsem se cítil letos v dubnu na Spartan Race Super v Koutech. Byl to závod fyzicky a psychicky velmi náročný, jelikož byla velká zima a místy sníh.

Který jste si naopak užíval?

Nejvíce jsem si užil Spartan Race Sprint v Litovli, kde jsme celá parta běžela pohromadě start – cíl. A hlavně tam absolvovala první závod má čtyřletá dcera Eliška.

Trénujete speciálně na závody nebo jdete rovnou z voleje?

Na závody se vždy připravuji, ale není to nic speciálního. Snažím se chodit dvakrát, třikrát týdně běhat a dvakrát týdně si zacvičit.

Hrajete i fotbal za Soběhrdy. Který sport je pro vás hlavním?

Příprava na Spartan Race mi pomáhá i ve fotbale, který je pro mne sportem číslo jedna. Když se mi ale potká v jednom víkendu zápas a závod, tak se trenérovi omluvím. To se stane maximálně jednou. (směje se)

Chcete něco víc ve Spartan Race dokázat?

Měl jsem tři cíle, z toho jsem si jeden letos už splnil. S naší partou ve složení – Daniel Špidra, Jirka Strachota, Jan Drábek, Karel Kotek, David Ilčisko a Miroslav Pokorný, jsme letos, absolvovali Sprint, Super, Beast a tím dosáhli Regionálni Trifecty. Druhý cíl je absolvovat závod bez trestných angličáků (tj. trest za nesplnění úkolu). A třetí je přesvědčit manželku k přihlášení a absolvování Spartan Race Sprint. (směje se)