„Cílem bylo dostat se po základní části do druhého místa a jsem rád, že jsme to uhráli tak brzy. Mohli jsme tak vyzkoušet v závěrečných kolech méně vytížené hráče, aby si druzí doléčili zranění," měl radost trenér Václav Čičatka ml. z brzkého získání cíle a poznamenal na co se v „mezidobí" před nadstavbovou částí zaměřili: „Zkoušeli jsme různé varianty přesilovek a hlavně jsme doplňovali fyzičku náročnými tréninky. Věřím, že jsou kluci dobře připraveni, ale to ukáží až vyřazovací zápasy."

V letošní sezoně připravil hokejbalový svaz novinku – čtvrtfinále play off se vynechává a hrají se dvě skupiny nadstavbové části s umístěními po základní části (1, 2, 7, 8) a (3, 4, 5, 6), s tím, že nejlepší týmy a nejhorší týmy ve skupině proti sobě nehrají. První Vlašim hraje tedy se sedmou Plzní a osmou Jihlavou, vždy jen zápas doma a venku a s druhými Pardubicemi nehraje. Po skončení skupin první dva celky postupují do semifinále, kde se hraje již klasickým systémem.

Nový systém se trenérovi moc nelíbí

„Jak Plzeň, tak Jihlava jsou nepříjemné týmy. Plzeň hraje domácí zápasy v hale, a tak se musíme rychle přeorientoval na jiný povrch než hrajeme celou sezonu. Jihlava má jedno z nejhorších hřišť v extralize, které je hodně hrbolaté. Nečeká nás nic lehkého a každý zápas bude jiný," povzdechl si vlašimský kouč a dodává k nadstavbové části: „Máme rozporuplný názor a je to neobjektivní. To, že jsme vyhráli základní část není pro nás výhodou, protože sehrajeme čtyři zápasy o bytí či nebytí a může dojít k překvapení, když hrajete jen jeden zápas venku a doma. Ve čtvrtfinále play off je totiž hodně těžké, aby vás osmý celek třikrát za sebou porazil. Navíc musíte skupinu vyhrát, aby jste šel v semifinále na druhého z druhé skupiny a tudíž měl na začátku nebo v rozhodujícím zápase výhodu domácího prostředí. Tedy, to jestli jste skončil první nebo druhý v základní části, vám moc nepomůže."

Čtyři zápasy nadstavby se hrají měsíc, jeden týdně, na což nejsou hokejbalisté v play off zvyklí. „Je to zbytečné prodloužení sezony, loni jsme hráli finále v květnu, teď se bude končit v červnu. Svaz argumentuje případnými televizními přenosy s pevnými termíny na semifinále a finále," vysvětluje Čičatka.
První zápas nadstavbové části hraje Vlašim v sobotu od 11 hodin doma s Jihlavou. „Hráči jsou, až na dlouhodobě zraněného Kielera, v pořádku. Je tam sice pár nachlazení a nedoléčení, ale věřím, že budou všichni hráči k dispozici," doufá vlašimský kouč.

Jelikož hokejové Vítkovice již z play off vypadly, může vlašimský kouč opět použít do branky Filipa Šindeláře, jenž přes zimní sezonu hájí branku tohoto extraligového celku a Vlašimi vypomáhal ke dvěma předchozím titulům. „Je to zatím v jednání. Čas nás netlačí, protože Straka chytá výborně," hlásí Čičatka, přesto by rád pohodáře Šindeláře, jenž by vzal v týmu i pozici dvojky, v mužstvu uvítal.