Jedna akce se přesto dost možná v tuzemských končinách uskuteční. Která? Tolik očekávaný tenisový turnaj žen s názvem J&T Banka Ostrava Open 2020, jenž se má konat od 19. do 25. října.

Představitelé štědře dotovaného podniku již požádali ministerstvo zdravotnictví o udělení výjimky, nyní netrpělivě vyhlížejí verdikt.

Bude mezinárodní akce povolena? „Stále čekáme, ale počítáme s tím, že se turnaj odehraje,“ sdělila Deníku Michaela Šimeček z organizačního týmu společnosti Perinvest Group, která turnaj pořádá. „Ale určitě by to bylo bez diváků,“ dodala.

Turnaj do Vítkovic získal Tomáš Petera. „Respektujeme nová nařízení ministra zdravotnictví, chápeme, že situace v Česku je složitá. WTA má ale propracovanou anticovidovou logistiku, možná jednu z nejdokonalejších v profesionálním sportu. Už je prověřená řadou turnajů. Věřím, že nehrozí, aby konání turnaje mohlo zhoršit situaci v Česku,“ řekl promotér turnaje.

Vysoká dotace 

Úředníci z ministerstva zkoumají, co jim z Ostravy přišlo. „Nelze předjímat, zda výjimka bude, či nebude udělena. Je nutné uvést veškeré informace, které se akce týkají. Tak, abychom měli pro své rozhodování kompletní podklady,“ uvedl Jan Brodský, mluvčí ministerstva zdravotnictví.

O jaké informace jde, co je klíčové? Tahle okolnost zůstává skryta. Brodský pouze vzkázal, že: „každá žádost je posuzována individuálně.“

Podstatná věc závěrem: do Ostravy plánovala přijet evropská špička, turnaj má ostatně dotaci 528 500 dolarů (asi 12 milionů korun).