Basketbalová mužstva Benešova měla o víkendu napilno

Muži – krajský přebor I.

O víkendu odehrálo céčko mužů BC Benešov na palubovkách Českého Brodu a Peček další zápasy krajského přeboru a s Pečkami se dočkali první výhry v soutěži.

Český Brod – BC Benešov C 77:70

V sobotu se benešovští basketbalisté proti domácím urostlým hráčům těžko prosazovali a nakonec přes bojovný výkon prohráli o sedm bodů. Stínem zápasu byl zapisovatel u domácího stolku, který svým nepřesným vedením zápisu některým hráčům body přidal a některé opominul.

Body Benešova: Valenta 34 (1), Petera 9, Vondráček 8 (2), Kurfürst 5, Šach 5, Posztóš 2, Koudela 2. Čtvrtiny: 23:23, 18:14, 21:12, 15:21.

Pečky – BC Benešov C 55:70

K nedělnímu utkání odjížděli benešovští hráči s odhodláním konečně protrhnout smůlu a vyhrát. Tato vůle po vítězství byla patrná v celém průběhu utkání. K tradiční bojovnosti většiny hráčů se přidal i podstatně zlepšený výkon v obraně a trpělivá hra v útočné fázi, což byl základ k úspěchu. Protože tento způsob hry udrželi hosté po celé utkání bylo jim odměnou vítězství o 15 bodů.

Body Benešova: Valenta 16, Vondráček 14 (2), Petera 12, Kurfürst 10 (2), Vrňák 4, Šach 4, Králík 2. Čtvrtiny: 21:18, 8:11, 9:15, 17:26.

Muži U20

Dvacítka Benešova v Táboře prohrála o 23 bodů.

BK Tábor - BC Benešov 74:51

Body Benešova: Kratochvíl 21 (2), Vorel 11, Koretz 10, Zoul 6, Fiala 3. Fauly: 23:24. Trestné hody: 35/25. Čtvrtiny: 5:15, 20:11, 24:18, 15:7.

Liga mladších dorostenek

Po sobotním volnu, kdy se Mladá Boleslav na poslední chvíli omluvila z utkání, přivítaly benešovské dorostenky na domácí palubovce hráčky pražské Aritmy a nešťastně prohrály o sedm bodů.

BC Benešov – Aritma Praha 52:59

Benešačky mohly jedině překvapit, neboť u soupeře prohrály asi o 30 bodů. První poločas se jim ale vydařil díky koncentrované hře. V 18. minutě byl stav 30:20 a do druhého poločasu nastupovaly s šestibodovým náskokem. Úvod třetí čtvrtiny byl ještě stále pod taktovkou benešovských děvčat, což ukazuje i stav z 24. minuty 40:30. Od této chvíle ale domácí hráčky získaly pouze pět bodů, naopak soupeř nastřílel 12 bodů. Stav před poslední desetiminutovkou byl 45:42. Benešačky podaly velmi bojovný výkon a v 37. minutě stále ještě vedly o pět bodů. Jenže poté nastal zlom. Hráčky po několika chybách a bezradnosti pod soupeřovým košem, nestačily na své soupeřky. Za poslední tři minuty vstřelily pouze bod, zato Aritma třináct, a tím si došla pro šťastné vítězství.

Body Benešova: Komárková 12, Ptáčková 10, Maršíčková 8, Maršíková 7, Koretzová 7, M. Strnadová 6, Vosátková 2. Čtvrtiny: 18:13, 16:15, 11:14, 7:17.

Kadeti U16

V neděli přivítala „šestnáctka“ Benešova stejně staré hráče Berouna. Obě mužstva odehrála zápas jen v sedmi hráčích. Domácím chyběl nemocný kapitán Fulín a zranění Houlík, Marek.

BC Benešov - BK Beroun 55:80

Úvod utkání vzal Benešovským všechny ideály o vyrovnaném utkání. Ustrašenost a nechuť bránit dávala hostům už po první čtvrtině náskok 16 bodů. Ani druhá část nebyla z domácí strany basketbalová a jen chvilková střelecká nemohoucnost hostů je držela v poločase na rozdílu 30 bodů. O přestávce došlo k rázné domluvě v domácí kabině a na hřišti to bylo hned znát. Agresivní celoplošná obrana přinášela úspěch. Sice efekt nebyl stoprocentní, ale soupeř začal ztrácet míče, domácí konečně odhodili strach, začali dávat jednoduché koše a třetí čtvrtinu vyhráli 17:15. Do poslední části šli sice se ztrátou 27 bodů, ale i tak chtěli ještě trochu upravit výsledek. Opět se dařilo na útočné polovině (22 bodů), přesto celkově prohrál Benešov o 25 bodů.

Body Benešova: Tomáš 13, Krčil 10, Láznička 9, Král 7, Říha 7, Proskovec 5 (1), Škoda 4. Fauly: 12:14. Trestné hody: 18/6. Čtvrtiny: 9:25, 7:20, 17:15, 22:20.

Nejmladší basketbalistky

O víkendu zavítala děvčata Benešova do Mladé Boleslavy sehrát další dvě utkání a v obou vyhrála.

Mladá Boleslav – BC Benešov 29:74

Do prvního utkání „vlétly“ Benešačky jako uragán, soupeře přehrávaly na celé čáře a již po první čtvrtině měly náskok deseti bodů. I v dalším průběhu zápasu hrály dobře a pomalu navyšovaly skóre až na konečný rozdíl 45 bodů.

Body Benešova: Hájková 18, Jandačová 15, Chotašová 11, Kulhavá 11, Hrušková 4, Horáková 4, Šedivá 3, Růžičková 2, Hubinová 2, Dlasková 2, Říhová 2. Trestné hody: 16/4. Fauly: 16:7. Čtvrtiny: 7:17, 12:20, 6:22, 4:15.

Mladá Boleslav – BC Benešov 28:63

Ve druhém zápase Benešovské soupeř překvapil, ale jen v první minutě, pak začala hostující děvčata bojovat a střílet koše. První čtvrtinu se Mladoboleslavské hráčky zmohly pouze na jeden koš. V dalších částech hry Benešačky náskok navyšovaly až na konečných 34 bodů.

Body Benešova: Chotašová 13, Hájková 11, Jandačová 9, Hubinová 7, Kulhavá 7, Hrušková 4, Šedivá 3, Růžičková 2, Vrkoslavová 2, Horáková 2, Nováková 2. Trestné hody: 15/6. Fauly: 15:8. Čtvrtiny: 2:13, 8:21, 14:13, 4:16.