Šesté místo z Mistrovství Evropy, páté z Mistrovství Evropy družstev a dvě zlaté z Mistrovství republiky, takové je skóre Filipa Pertlíka z Bystřice, který nás opět reprezentoval v lukostřelbě.

Již dvanácté Halové Mistrovství Evropy juniorů v lukostřelbě se tentokrát konalo v chorvatské Poreči a náš favorit tu samozřejmě nechyběl.

„V den příjezdu jsme se nejdříve akreditovali a zaregistrovali, a pak následovalo celý zbytek dne volno,“ popsal první zážitky z akce Filip.

Další den prý následoval oficiální trénink a kontrola lukostřeleckého nářadí. Ve středu přišla na řadu kvalifikace.

„Kvalifikační sestava se skládá ze šedesáti šípů. Jedná se o dvacet sad po třech šípech. A konkrétně tady u halové lukostřelby se střílí na vzdálenost osmnácti metrů do terče o průměru dvacet centimetrů,“ upřesnil detaily mladý lukostřelec.

V kvalifikaci se Filip Pertlík umístil na devátém místě s 580 body. Zvítězil Ukrajinec Yevhen Marchenko, který udělal evropský rekord 592 bodů ze 600 možných.

Další den následovaly souboje. Do této části soutěže postoupilo třicet dva závodníků z kvalifikace.

„V několika soubojích se mi podařilo zvítězit, ale narazil jsem na již zmiňovaného Ukrajince, který mě bohužel o bod porazil. Celkově jsem tedy skončil na šestém místě,“ řekl lukostřelec s tím, že velký úspěch Češi získali i v soutěži družstev, kdy vytvořili nový český rekord a celkově se umístili na pátém místě.

Sestava českého družstva juniorů se skládala ze tří lidí, Františka Hajduka z Prostějova, Petra Rady z Chrástu u Plzně a našeho Bytřičáka.

Krásný výsledek si ale Pertlík vystřílet na Mistrovství republiky dorostu v Kostelci na Hané, kde získal zlatou medaili. Stejný úspěch zaznamenal i v Humpolci na mistrovství republiky dospělých, kde také obdržel zlatou medaili.

„Bohužel nebudu mít možnost se zúčastnil kvalifikace na Olympiádu dorostu, protože se mohou zúčastnit pouze ročníky od 92. výš, a já jsem 91.,“ doplnil.