„I samotný pohled z ringu směrem dolů na řeku Labe budil respekt a adrenalin ještě zvyšoval. To je jen malé shrnutí pocitů každého bojovníka, který se k bojům přihlásil,“ uvedl po akci její pořadatel a trenér poděbradského oddílu boxu Daniel Vencl.

To byla další TOP akce z dílny Boxing Poděbrady, která ukázala nový rozměr boxerských klání.

Na řece se boxovalo na několik způsobů. Největší počet boxerů byl v soutěži, jenž slavila deset let výročí od vzniku svého založení a která se jmenuje Manažerská Extraliga Boxu. Dále soutěži ČBA a pár exhibičních utkání. První zápas, který ale ponton zažil, byl profesionální boxerský duel borce světového formátu Tolji Hunanyana. Tolja samozřejmě slavil vítězství TKO před limitem.

Přesně ve 13 hodin pak moderátor Matouš Rajmont odstartoval velmi dlouhý sportovní program, ve kterém se bylo na co koukat. Ring zaznamenal několik zápasů ukončených tvrdými KO, neskutečných bitev až do absolutního vyčerpání boxerů, technických, ale i vyčkávacích zápasů. „Diváci si tedy přišli na své a jim také velký dík za maximální a hlasitou podporu,“ uvedl Vencl.

„Za sebe musím říci, že tato akce byla velmi povedená a to hned z několika důvodů. První – nápad, který se mi podařilo po deseti letech zrealizovat, a to hlavně díky panu Hlaváčovi z Informačního Centra Poděbrady. Druhý – místo, které bylo unikátní. Kulisa Nymburských Hradeb, ring na lodi, parník… Prostě slast pro oko. A třetí věc je počasí, které mi ten nahoře dal, a díky kterému pršelo snad v celé České republice, jen v Poděbradech a Nymburce nic. Živě si dokážu představit takovou akci udělat v Poděbradech pod zámkem a podle zkušeností z Nymburka ji udělat zase o level výše,“ zamyslel se Vencl.

Tým BK Olomoucko (v modrém) podlehl ve čtvrtém zápase semifinále play-off Nymburku 67:102.
FOTO: Jasný zápas. Basketbalisté jsou opět ve finále!
FNL - 28. kolo: Táborsko - Pardubice 3:3
Třígólové vedení Pardubicím nestačilo. Ze hřiště Táborska si odvezly jen bod