BENEŠOV – BRANDÝS N. LAB. 57:78

Utkání začal Kožant dvěma přesnými trojkami. Poté se však domácí na pět minut střelecky odmlčeli a mladý tým Brandýsu zavětřil šanci na překvapivý úspěch. Hostům ve druhé čtvrtině vyšlo vše, na co sáhli a vypracovali si dvouciferný náskok.

Benešov se snažil ve druhé půli o zvrat, ale Brandýs vykoupil třemi trojkami v rychlém sledu dorostenec Čeněk a bylo po zápase. Benešovskou bídu a zmar v poslední části podtrhl Kožant, který byl po druhé technické chybě vyloučen.

„Ukázalo se, že v soutěži nesmíte podcenit žádný zápas. Nastoupili jsme sice v oslabené sestavě, ale i tak bychom měli s týmy ze dna tabulky předvádět koncentrovanější výkony," zlobil se po zápase trenér Benešova Jan Khek, přesto jednoho hráče pochválil: „Přísnější měřítko snesl snad jen výkon Jakuba Malého, díky kterému nedopadl zápas ještě větším debaklem."

K ostudně prohranému utkání se vyjádřil i kapitán Benešova Jakub Malý. „Promarnili jsme nadějný začátek a jen svými nepřesnostmi jsme nevedli 15:0. Nechali jsme soupeře dostat se do tempa a ve druhé čtvrtině jsme podali nejhorší výkon za poslední dva roky. Výsledkem tak byla ostudná domácí prohra," povzdechl si nejlepší hráč domácích.

Body Benešova: Malý 23 (3), Kožant 13 (3), Valenta 5, Masár 4, Beneš 4, Tomášek 3 (1), F. Vondráček 2, Bednář 2, Proskovec 1. Čtvrtiny: 12:15, 12:26, 21:19, 12:18.

BENEŠOV – HORNÍ POČERNICE 94:63

Na benešovskou palubovku dorazil poslední tým soutěže. Horní Počernice si dosud připsali jedinou výhru a s favorizovaným Benešovem drželi krok jen v první čtvrtině. Ve druhé části počernické naděje umlčel Kožant pěti trojkami v řadě! Ve druhé půli dostali prostor i hráči z domácí lavičky a i s nimi si Benešov došel pro pohodlné vítězství.

„Do zápasu jsme vstupovali s tím, že to co se dělo s Brandýsem na hřišti se již nesmí opakovat a musím přiznat, že hráči k zápasu přistoupili daleko koncentrovaněji," měl radost trenér Jan Khek, že se hráči poučili a zápas s Horními Počernicemi zvládli: „Už od úvodního hvizdu se nám podařilo soupeři odskočit a zápas v poklidu dotáhnout do vítězného konce, a to i díky výbornému výkonu Petra Kožanta, který po nevydařeném zápase s Brandýsem s Horními Počernicemi opět řádil a svými trojkami soupeře doháněl k šílenství."

Střelce 33 bodů, včetně sedmi trojek pochválil i spoluhráč Jakub Malý. „Petr Kožant srovnal střeleckou mušku, navíc jsme zlepšili pohyb míče a alespoň tak trochu odčinili zmar s Brandýsem," našel kapitán indicie, které je dovedly k výhře.

Body Benešova: Kožant 33 (7), Malý 19 (1), Proskovec 15 (1), Kratochvíl 11 (1), J. Vondráček 4, Valenta 4, Tomášek 3, Lukaševič 2, F. Vondráček 2, Masár 1. Čtvrtiny: 28:21, 27:20, 17:10, 22:12.

Kormidelník Benešova Jan Khek nebyl samozřejmě s víkendovým představením mužstva naplno spokojen. „Zbytečná ztráta s Brandýsem trochu znehodnocuje doposud odehrané těžké zápasy, které se nám podařilo vyhrát. Na druhou stranu jsem ale rád, že po prohře s Brandýsem zvedli hráči s Horními Počernicemi hlavy a prohru odčinili výborným výkonem," byl rád, že hráči napravili pokažený zápas s Brandýsem.

V tabulce je Benešov stále na druhém místě s bilancí dvanácti výher a čtyř porážek. Stejně jsou na tom ale i východočeské Holice na třetí příčce. Právě tam zajíždí v neděli 15. února, když den předtím nastoupí na palubovce páté Chrudimi.