Maruška byla ve velmi vážném stavu převezena do nemocnice v Motole, odkud ji druhého května převezli do Jánských Lázní. Její aktuální stav je pořád vážný. Je ve stavu vigilního kóma.

Přestože s ní denně v nemocnici pracovali lékaři, sestry, fyzioterapeuti, ergoterapeuti i z neurologického oddělení a nyní se tak děje i v lázních, kdy je Marušce věnována každodenní péče, stále se ji nedaří probrat.

Maruška bude během pobytu v lázních také připravována na následný převoz domů. Aby se tak stalo, je třeba zajistit vše potřebné k veškeré následné domácí péči a veškeré náklady s ní spojené.

Běh v Čerčanech, kterého se zúčastnilo skoro 400 lidí z celého okolí, měl pomoci zajistit finanční pomoc pro to, aby se Maruška mohla domů vrátit co nejdříve. Vybralo se více jak 100 tisíc korun, což je neuvěřitelné. Šek si převzala babička Marušky, která byla na místě. Pro všechny to byl velice silný a emotivní zážitek.

Organizátoři děkují všem účastníkům a sponzorům za pomoc a věcné dary. Kdo by chtěl ještě přispět, ať se obrátí na Lucii Ledvinkovou Bílkovou. Kontaktní mail: ledvinkova.bilkoval@zscerany.cz. Lidé mohou pomoci i jinak než finančně, vítaná je každá pomoc, třeba doporučení lékaře a podobně.

Lucie Ledvinková Bílková