Podzimní běh lyžařů v Senohrabech, určil konečné pořadí běžeckého seriálu Běžec Podblanicka. Náročný osmikilometrový kros na měkké, bahnité trati v členitém terénu prověřil fyzickou připravenost přihlášených závodníků a závodnic.

V nejmladší kategorii A mužů zvítězil Jan Procházka z Inov8 Team v čase 28:17 min. V kategorii B muži vyhrál Jan Havlíček z ASK Slavia Praha (29:31 min). V kategorii C si pro vítězství doběhl Tomáš Janovský z SK Praga (34:49 min). V nejstarší kategorii D muži se na nejvyšší stupínek postavil Miloš Smrčka z BK Říčany (33:32 min). Mezi dorostenci se nejvíc vedlo Antonínu Semerádovi z OB Kotlářka, který zaběhl čas 30:51 min.
Mezi ženami byla nejlepší s časem 32:30 Kamila Gregorová ze Salomon Teamu. Na poloviční trati v kategorii A ženy zvítězila Hanka Randáková z ASK Slavia Praha (19:10 min). V kategorii B si nejlépe vedla Alena Kopecká (20:03 min). V nejstarší kategorii C vyhrála Karla Mališová (21:58 min). Na čtyřkilometrové trati starších dorostenek vystoupila na nejvyšší stupínek Anna-Marie Hejná z Silvini-Madshus (19:19 min).

NA KONOPIŠTI SE BĚHALO S MIKULÁŠEM

Mikulášským během v Konopišti se běžci rozloučili s letošní sezónou. Premiérový závod v závěru roku pořádal oddíl Atletika Benešov a byl součástí vyhlášení dvacetidílného seriálu Běžec Podblanicka. Startovalo se u hlavní brány do Konopiště a na běžce čekaly dva okruhy parkové cesty v celkové délce 5,2 km. Na startovní čáru se společně postavily dvě kategorie, 32 mužů a 5 žen. Výsledky v cíli se přepočítávaly věkovým koeficientem.
Závod vyhrál Jan Flaks z AC Nýřany, druhý skončil Jiří Němec z Atletiky Vlašim, a třetí doběhl Marek Jirásek z TJ Sokol Kbely. Mezi ženami zvítězila Andrea Adamcová ze Spartaku Vlašim, druhé místo obsadila Irena Procházková z TJ Háje před třetí Lucií Selnerovou z domácího Benešovského běžeckého klubu.

Ještě před dospělými si Mikulášský běh vyzkoušely děti rozdělené do šesti kategorií. V nejmladší Andílci-2010 a mladší vyhrála na 100 m Šárka Ottlová z Atletiky Benešov před Kateřinou Machanovou z Benešova. V kategorii Čertíci ml. 2006-2009 mezi chlapci vyhrál na trati 450 m Matěj Svoboda z TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, druhý byl Matěj Kříž z Atletiky Benešov. Mezi dívkami na stejné trati vyhrála Karolína Kučerová před Táňou Ottlovou, obě Atletika Benešov. V kategorii Čerti st. 2002-2005 vyhrál na trati 980 m Jiří Adamec ze Spartaku Vlašim před Josefem Šináglem z Benešova. Mezi staršími čerticemi 2004-2006 na stejné trati zvítězila Karolína Kučerová z Atletiky Benešov, stříbro brala Darina Šnajdrová ze Sokola Neveklov. V nejstarší kategorii Luciferky na trati dlouhé 1960 m vyhrála Aneta Kučerová z Atletiky Benešov před Zuzanou Richterovou ze Sokola Pelhřimov.

VYHLÁŠENÍ SERIÁLU PODBLANICKÝ BĚŽEC

V restauraci „Na Bejkárně" v Benešově se vyhlašovali nejlepší běžci dvacetidílného seriálu 3. ročníku Podblanický běžec za rok 2016. Nejúspěšnější z každé kategorie obdrželi trofeje a upomínkové ceny. „Vyhlášením výsledků jsme zakončili letošní běžeckou sezónu. Zhodnotili jsme třetí ročník Podblanického běžce a informovali o příštím roce, kdy se poběží jeden závod navíc. Úvodní závod, Novoroční Konopiště, se uskuteční již prvního ledna," uvedla organizátorka, úspěšná běžkyně BBK a zároveň trenérka nově založeného oddílu Atletika Benešov Lenka Křížová.

V kategorii mužů 18-39 let (425 běžců) se na prvních třech místech objevili borci z Benešovského běžeckého klubu (BBK). Nejvíce bodů si připsal Jakub Kouklík, druhý skončil Matyáš Pokorný a třetí Karel Pelikán. V kategorii 40-49 let se dvacetidílného seriálu zúčastnilo 277 sportovců. Vyhrál Rudolf Jánošík ze Spartaku Vlašim před Petrem Lebedou z BBK a Martinem Lejnarem ze Zruče nad Sázavou. V kategorii 50-59 let (111 borců) se nejvíc dařilo Jiřímu Tůmovi z Obchodní akademie Vlašim, druhý byl Josef Slabý ze Sedlce-Prčice a třetí Jiří Lukeš z J a J Vlašim. V kategorii 60-69 let se alespoň třech běhů (podmínka pro zařazení do konečných výsledků), zúčastnilo 51 běžců. Vítězem se stal Jiří Němec z klubu Atletika Vlašim před borci BBK, Karlem Smetanou a Janem Mayerem. V kategorii nad sedmdesát let (20 běžců) vybojoval zlato Josef Slabý z Votic před Janem Marešem z BBK, bronz bral Miroslav Hrstka z Jesenice. Nejstarším účastníkem seriálu byl 81 letý Jaroslav Gaman z Avanti Havířov.

V nejmladší kategorii žen 18-34 let (141 běžkyň) zvítězila Lucie Selnerová z BBK před týmovou kolegyní Martinou Žabovou, třetí byla Nikol Petrásková z Onšovce. V kategorii 35-44 let (120 účastnic) vyhrála Andrea Adamcová ze Spartaku Vlašim před Hanou Jirouškovou ze Znosimi a Lenkou Šináglovou z BBK. V kategorii nad 45 let (71 žen) si zlato vybojovala Monika Martínková ze Sokola Domašín před Janou Lukešovou z J a J Vlašim a Magdalénou Bořilovou z SOŠ a SZŠ Benešov, příspěvková organizace.