Klíčová postava v podobě Pohunkové a další dvě opory Fučíková se Svatoňovou výrazně chyběly Slovance v Brně. Svěřenkyně trenérky Marcely Kramer sice statečně vzdorovaly a vyhrály úvodní dějství o šest bodů. Oslabení ale na nich bylo znát a v průběhu druhé desetiminutovky začaly postupně docházet síly. Domácí šly do šaten s osmibodovým náskokem.

Rozdíly mezi Slovankou a jedním z aspirantů na medailové umístění se ale na hřišti mazaly a Středočešky si vysloužily respekt od soupeře. „Za mě, dá se říci, celková spokojenost, protože jsme šli do utkaní v oslabené sestavě. Chyběly tři hráčky. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že zápas skončí o třináct, tak to beru všemi deseti,“ konstatovala trenérka Slovanky Marcela Kramer.

Její svěřenkyně si tak v duelu s Brnem mohly alespoň vyzkoušet určité věci, které mají používat a bylo a na nich vidět, že chtějí utkání dohrát se ctí. Také se jim podařilo vyhrát závěrečnou část, i když jen o bod. „Uhrály jsme solidní výsledek. Zápas pro nás dopadl dobře, čekaly jsme to horší,“ přiznala po zápase nejlepší střelkyně v utkání na straně hostů Eliška Hálová, která nasbírala parádních 21 bodů. Další zápas čeká Slovanku v neděli od 17 hodin, kdy na domácí palubovce přivítá největšího favorita na titul a hegemona posledních let, pražský USK.

KP Brno – Slovanka 75:62 (17:20, 21:10, 20:14, 17:18)

Nejvíce bodů: Kopecká 14, Malíková 12 – Hálová 21, Brejchová 20