FBC KUTNÁ HORA - SK FLORBAL BENEŠOV   6:5 ( 1:4, 1:0, 4:1)

Zápas týmů ze středu tabulky bylo velmi očekávané střetnutí. Tato vzájemná utkání mají většinou silné emoce a náboj.

Od úvodního hvizdu se začalo dařit benešovským florbalistům. Skóre otevřel Garreis po přihrávce Tůmy. Právě druhému z jmenovaných se poté povedlo skvělou střelou přes obránce navýšit vedení. Ani Kutná Hora však nezůstala pozadu a dokázala si vytvořit několik šancí. Jedna z nich skončila v benešovské síti. Do konce první části se však ještě dokázal trefit opět Tůma a další gól přidal kapitán Pícha - 1:4. Žlutomodří si tak vytvořili slibný náskok do další třetiny.

V té se florbal „přeléval“ ze strany na stranu. Benešovské obraně se dařilo dobře bránit soupeře a také brankář Brož předvedl několik důležitých zákroků. Když už se zdálo, že druhá třetina skončí bez branek, domácí udeřili a snížili na 2:4.

Závěrečná třetina slibovala opravdu dobrou podívanou, avšak Benešovu se nepovedla. Domácí v úvodu dokázali využít přesilovou hru a necelé dvě minuty na to srovnat po trestném střílení. Utkání tak začínalo od začátku. V 50. minutě domácí obrátili vývoj utkání a získali vedení na svou stranu - 5:4. Necelé tři minuty před koncem se po chytré nahrávce prosadil Vojtíšek a bylo opět srovnáno. Patnáct sekund na to, však soupeř opět odskočil do vedení. Benešovští reagovali hrou v šesti, branku se mu však již vsítit nepodařilo a tak odešli z utkání bez bodu.

Branky (asistence) Benešova: Kryštof Garreis (Petr Tůma), Petr Tůma (Pavel Hýbek), Petr Tůma (Kryštof Garreis), Tomáš Pícha (Ondřej Benačan), Miloš Vojtíšek (David Lukáš)

FBK OLYMP PRAHA - SK FLORBAL BENEŠOV          9:7 (2:2, 3:5, 4:0)

Utkání bylo pro diváky atraktivní hned od začátku. Branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Skóre otevřel Kryštof Garreis. Soupeř však vzápětí srovnal na 1:1. V sedmé minutě pražský tým využil přesilovou hru a ujal se vedení. Před sirénou označující konec první třetiny prostřelil domácího brankáře benešovský Lukáš a bylo opět srovnáno.

V úvodu druhé části hosté dokázali využít svojí přesilovou hru, když skvělou střelou vymel všechny pavučiny v horním růžku domácí branky Vorel. Byl to zápas opravdu jak na houpačce, protože o tři minuty později bylo opět srovnáno na 3:3. Do šatny se po druhé třetině odcházelo za stavu 5:7. Za Benešov se ještě dokázal prosadit dvakrát Vorel, Tůma a Pícha. Vorel tak oslavil své narozeniny hattrickem.

Benešovský stroj se však v závěrečné třetině začal trošku „zadrhávat“. Žlutomodrým se nepovedlo využít ani jednu ze čtyř přesilových her. To domácí dokázali svoji hrou postupně srovnat stav na 7:7. V 58. minutě se Olympu povedlo odskočit do jednobrankového vedení a o necelých 30 vteřin později proměnili domácí nařízené trestné střílení. Benešov zkoušel hru v šesti, ani ta mu však nepomohla. A tak hosté přišli opět o body až v závěru utkání.

Branky (asistence) Benešova: Kryštof Garreis (Petr Tůma), David Lukáš (Ladislav Vorel), Ladislav Vorel (David Lukáš), Petr Tůma, Ladislav Vorel (Petr Tůma), Ladislav Vorel (David Lukáš), Tomáš Pícha (David Lukáš)

Benešov: Lukáš Brož - Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Tomáš Pícha, Miloš Vojtíšek, Kryštof Garreis, Marek Garreis, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Petr Tůma, Ondřej Bartůšek.

„Oba zápasy měly stejný průběh. První dvě třetiny jsme hru kontrolovali a výsledkově byli lepší. Bohužel třetí třetiny pro nás byly přímo katastrofální. Nezbývá než se zaměřit na naše chyby a v trénincích se je snažit odstranit,“ posteskl si po utkání benešovský trenér Martin Mičlo.

PAVEL KUBÁSEK