SKP Nymburk – Sokol Benešov 3:2

Benešov do prvního zápasu nastoupil v sestavě – nahrávač Hlavnička mladší, smečaři Bartůšek a Kyselka, blokaři Zeman a Gergelits, univerzál Lang, libero Brůža.
Průběh zápasu byl velice dramatický, hrál se pohledný volejbal nabízející razantní smeče i obětavé zákroky v poli. Družstva hrála ve výborném tempu a nasazení, bylo poznat, že hrají družstva z čela tabulky. Benešovští měli navrch v obraně na síti, kde svým dobře stavěným blokem zastavili nekompromisně řadu domácích útoků. Nepřesností rozhodčího se ale nedostali do vedení 2:0 na sety a v následující sadě promarnili vedení nedůsledností a zbytečnými chybami. Ve čtvrtém setu však opět dokázali zabojovat a vynutit si páté, rozhodující dějství. Herní kolaps v jeho závěru ale znamenal porážku a benešovští volejbalisté po čtyřech měsících okusili hořkost porážky.

Sety: -21, 27, 25, -25, 10.


SKP Nymburk – Sokol Benešov 3:2

Do druhého zápasu se sestava Benešova změnila – nahrávač Navrátil, smečaři Kyselka a Kunc, blokaři Zeman a Gergelits, univerzál Bartůšek, libero Drahokoupil.
I tento zápas nabídl řadu zajímavých výměn, tempo prvního zápasu však nepředčil. Na hráčích obou stran se s přibývajícími sety začala projevovat únava, i přesto se hrál atraktivní pestrý volejbal v moderním stylu. Blok byl i nadále hostující silnou zbraní, ale přece jen, již ne tak účinnou, jako v prvním zápase. I v tomto utkání byli Benešovští krůček od úspěchu a rozhodně na hřišti nebyli horším týmem. Nicméně v tie-breaku se opět zopakoval herní výpadek a hostující volejbalisté prohráli podruhé.

Sety: 20, -19, 19, -22, 9.

Boje o prvenství v soutěži ale zdaleka nekončí, klíčový dvojzápas čeká benešovské hráče 28. března, kdy je přivítají Tuchlovice. Půjde o zápas prvního s druhým týmem, přímý souboj o vítězství v soutěži a právo účasti v kvalifikaci o 2. ligu.

Tomáš Gergelist